میهن کاشت

سن کاشت ریش و اهمیت آن در انجام این روش

سن کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل یک روش بسیار عالی برای جایگزین کردن مو های از دست رفته در ناحیه صورت می‌ باشد. این روش یک درمان قطعی محسوب می‌ شود. آقایان بسیار زیادی در صورت وجود عیوب ظاهری در صورت خود تمایل دارند که از این روش استفاده کنند. به این صورت می‌ توانند به سرعت و با یک روش قطعی مشکل کم پشتی و یا ریزش در ناحیه ریش و سبیل خود را از بین ببرند. البته یک سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌ آید این است که سن مناسب برای انجام کاشت ریش و سبیل چه سنی می‌ باشد. پزشکان یک سن مشخص را برای سن کاشت ریش در نظر می‌ گیرند‌. حال با ما همراه باشید تا در رابطه با این بازه زمانی و سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

کاشت ریش چیست؟

 کاشت ریش و سبیل برای افراد میانسالی که دچار طاسی شده‌ اند و یا بسیاری از مردان جوان انجام می‌ شود. دلایل مختلفی برای ریزش مو ها در ناحیه ریش و سبیل وجود دارند. برخی از بیماری ها می توانند این مشکل را به وجود بیاورند. کم‌ پشت بودن ریش و یا سیبیل و همچنین ریزش مو های این ناحیه یک امر همه گیر می‌ باشد. همچنین افراد بسیار زیادی را در کل دنیا درگیر کرده است.  با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌ های زیادی برای برطرف کردن این مشکل به وجود آمده اند. کاشت ریش و سبیل یک روش قطعی  برای این مشکل می‌ باشد. امروزه افرادی که با این مشکل دست به گریبان هستند به دنبال مراجعه به پزشکان متخصص می‌ باشند تا بتوانند این مشکل را برطرف کنند. یک سوالی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل چه سنی می‌ باشد. همچنین بهتر است در چه سنی به پزشک متخصص برای این کار مراجعه کرد.

سن کاشت ریش و اهمیت آن در انجام این روش
بررسی سن کاشت ریش  و سبیل به صورت کامل

علت ریزش موها در ناحیه ریش و سبیل

قبل از اینکه به بررسی سن کاشت ریش و سبیل بپردازیم بهتر است در رابطه با عواملی که سبب کم‌ پشتی و یا ریزش در این ناحیه می‌ شوند اطلاعاتی را عنوان کنیم. دلایل مختلفی برای کم بودن و یا ریزش مو ها در این ناحیه وجود دارند. به عنوان مثال زخم یا خارش شدید، دلایل هورمونی و ژنتیکی، استرس یا شوک‌ های روحی شدید، سانحه، التهاب، عفونت‌ های پوستی، سوختگی، قارچ‌ های پوستی و … جزو عواملی می‌ باشند که می‌ توانند بر روی تراکم مو ها در این قسمت تاثیر بگذارند. امروزه افراد در صورت مواجه شدن با این مشکل هیچ نگرانی ندارند. این افراد می‌ توانند از روش‌ های نوین پزشکی و زیبایی حداکثر استفاده را ببرند. سپس این مشکل را برطرف کنند.

تکنیک‌ هایی که برای برطرف کردن این مشکل وجود دارند، کاشت ریش و درمان دارویی می‌ باشد. پزشک با تجویز دارو های تقویتی می‌ تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کند. در نظر داشته باشید در بسیاری از افراد درمان دارویی جواب نمی‌ دهد و باید رو به درمان‌ های غیر دارویی بیاورند‌. ابتدا بهتر است پزشک قبل از هر اقدامی علت ریزش و کم‌ پشت بودن مو ها در قسمت ریش و سبیل را بررسی کند. سپس پس از بررسی، روش‌ های مورد نظر را ارائه دهد.

سن کاشت ریش

اگر شما بنا به تشخیص پزشک مربوطه متقاضی انجام پیوند‌ در قسمت ریش و سبیل شوید باید یک سری مراحل را سپری کنید. یکی از محدودیت‌ هایی که افراد در کاشت با ریش و سبیل با آن مواجه هستند، سن کاشت ریش می‌ باشد. اگر سن شما کمتر از یک بازه مشخص باشد به هیچ عنوان نمی‌ توانید این کار را انجام دهید. همچنین در صورت انجام دادن این روش نتیجه مورد نظر را به دست نمی‌ آورید. بهترین سن کاشت ریش و سبیل از سن ۲۱ تا ۲۲ سالگی به بالا می‌ باشد. بهتر است افراد زیر این سن به هیچ عنوان اقدام به انجام این عمل جراحی نکنند. البته بعضی از کلینیک ها سن ۲۱ الی ۲۲ سال را مناسب نمی‌ دانند.

بهترین سن برای انجام این کار را سن ۲۵ تا ۲۶ سال مشخص کرده اند. تشخیص سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل بستگی به شرایط فرد متقاضی دارد. برای آقایان حداقل ۲۶ سال می‌ باشد. علت انتخاب این سن نیز این موضوع است که ترشح هورمون‌ های مردانه در این سن به صورت کامل انجام شده و وضعیت رویش مو های ناحیه صورت به یک حالت ثابتی رسیده است‌. به این صورت می‌ توان یک کاشت موفق آمیز را انجام داد.

مطالب مرتبط  هزینه کاشت ریش چقدر است؟
سن کاشت ریش و اهمیت آن در انجام این روش
انتخاب یک جراح مناسب برای کاشت ریش

انتخاب جراح مناسب برای کاشت ریش

در مطالب بالا در رابطه با سن کاشت ریش و سبیل اطلاعات مفیدی به دست آوردید. باید بدانید که انتخاب یک جراح مناسب برای این کار نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌ باشد. جراح کار بلد و با تجربه می‌ تواند با بررسی و معاینه شما به صورت دقیق سن کاشت ریش و سبیل را مشخص کرده و با توجه به شرایط شما یک روش بسیار عالی برای کاشت مو ها در این قسمت پیشنهاد دهد. همچنین جراح با تجربه بالای خود می‌ تواند یک بانک مو مناسب را انتخاب کرده و گرافت های مویی را با دقت بسیار بالایی از بانک مو استخراج نماید. سپس بعد از استخراج گرافت های مویی می‌ تواند این فولیکول‌ ها را با زاویه مناسب در قسمت های مختلف صورت بکارد. حتما شما بعد از اتمام دوره نقاهت از نتیجه کار رضایت کاملی خواهید داشت.

انجام کاشت ریش و سبیل نیازمند مهارت و تجربه بسیار بالایی می‌ باشد. پزشک در صورت نداشتن تخصص و مهارت کافی نمی‌ تواند نتیجه را به صورت طبیعی به وجود آورد. پس در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت را به کار ببرید و از پزشک ماهر استفاده کنید. برای این کار نیز می‌ توانید نمونه کار های پزشک مورد نظر از نزدیک مشاهده کرده و با توجه به فاکتور های خود پزشک مربوطه را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که ریش و سبیل در صورت آقایان بسیار تاثیرگذار می‌ باشند و می‌ توانند ظاهر آن ها را تا چند برابر جذاب‌ تر نشان دهند. به همین دلیل است که افراد زیادی به دنبال کاشت ریش و سبیل هستند تا بتوانند ظاهر خود را تا چند برابر جذاب‌ تر کنند.

کلام پایانی

شما در صورت دانستن اطلاعات کافی در رابطه با سن کاشت ریش و سبیل می‌ توانید در بازه زمانی مشخص به پزشک متخصص مراجعه کرده و این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. امروزه روش‌ های زیادی برای انجام کاشت ریش وجود دارند که پزشک با توجه به شرایط شما می‌ تواند یکی از این روش‌ ها را پیشنهاد داده و نتیجه ای بسیار عالی رقم بزند. پس از اهمیت کاشت ریش و سبیل و سن مناسب آن غافل نشوید زیرا در صورت عدم انتخاب سن مناسب برای کاشت ریش و سبیل نتیجه مورد نظر را به دست نمی‌ آورید. شما باید سنی را انتخاب کنید که هورمون‌ های مردانه به صورت کامل ترشح شده و هیچگونه هورمونی در بدن افراد در این زمینه رشد نمی‌ کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا