میهن کاشت

بررسی مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو

بعضی از افراد به صورت ژنتیکی دارای ابرو هایی کم پشت و نازک می‌ باشند. همچنین این افراد به دلیل برخی از مشکلات دچار ریزش ابرو نیز می‌ شوند. امروزه کاشت ابرو یک روش بسیار عالی برای برطرف کردن عیوب ظاهری و همچنین زیباسازی ابرو ها می‌ باشد. این درمان جزو درمان‌ های ۱۰۰ درصدی به حساب می آید که افراد زیادی توانستند از آن بهترین استفاده را برده و ظاهر ابرو های خود را بسیار زیبا کنند. افرادی که کاشت ابرو را انجام می‌ دهند باید به یک سری از مراقبت‌ های آن توجه کنند تا بتوانند نتیجه ای بسیار عالی را به دست بیاورند.

رعایت مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو اهمیت بسیار زیادی دارد. در نظر داشته باشید این جراحی نیز مانند جراحی‌ های دیگر نیازمند انجام مراقبت‌ های خاصی می‌ باشد. شما بعد از انجام این کار می‌ توانید با کمترین دوره نقاهت نتیجه ای بسیار عالی را به دست بیاورید. همچنین این عمل جراحی کمترین میزان عوارض را دارد. افراد می‌ توانند با کیفیت بسیار عالی از ابرو های کاشت شده خود استفاده کنند. البته بهتر است یک پزشک و کلینیک بسیار عالی را برای انجام این کار انتخاب کنید. به این صورت می‌ توانید با حداقل‌ترین عوارض و دوره نقاهت این عمل جراحی را سپری کرده و ظاهری زیباتر به دست بیاورید. یک پزشک با مهارت و تخصص خاصی که دارد می‌ تواند سبب شود تا شما دوره نقاهت کمتری را سپری نمایید. همچنین از کاشت ابروی خود بیشترین رضایت را داشته باشید.

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو

یکی دیگر از مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو، استفاده از مسکن‌ ها در زمان درست می‌ باشد. بعد از کاشت ابرو درد و تورم جزو عوارضی هستند که افراد در یک مدت زمان کوتاهی با آن ها مواجه می شوند. البته این میزان درد در افراد مختلف نیز متفاوت می‌ باشد. معمولاً پزشک برای جلوگیری از این مشکل مسکن‌ هایی را تجویز می‌ کند تا افراد بتوانند درد خود را کنترل کرده و درد در این قسمت را احساس نکنند. اگر درد شما بسیار شدید بود و با مصرف هرگونه مسکن آرام نمی شود باید به پزشک خود مراجعه کرده تا داروی شما را تغییر دهد. به این صورت به بهترین شکل ممکن درد ناحیه ابروی خود را کنترل می‌ کنید. ممکن است بعد از انجام این روش پزشک یک پماد خاص یا لوسیونی را برای بهبودی سریع زخم‌ های شما تجویز کند. شما باید به صورت دقیق از این پماد و لوسیون استفاده کرده تا بتوانید روند درمان خود را سرعت بخشید.

شما چهار روز بعد از انجام این کار می‌ توانید محل کاشت ابرو های خود را با استفاده از مواد شوینده خاصی بشویید. اگر محل مورد نظر صورتی یا قرمز شد می‌ توانید از سرم یا پماد هیدروکورتیزون ۱ درصد استفاده کنید تا این قرمزی تا حدود بسیار زیادی برطرف شود. اگر می‌ خواهید در محل زخم مواد جمع نشود باید بعد از هر بار استفاده از پماد ها محل زخم را به صورت کامل شستشو دهید. به این صورت می‌ توانید از جمع شدن پماد در محل مورد نظر جلوگیری نمایید.

کشیدن بخیه در زمان مناسب و دوری از نور خورشید

یکی دیگر از مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو مراجعه به پزشک برای کشیدن بخیه‌ ها می‌ باشد. البته امروزه اکثر جراحی‌ ها با استفاده از نخ‌ های بخیه جذبی انجام می‌ شوند. اگر پزشک شما از بخیه‌ های جذبی استفاده کند دیگر نیازی نیست که برای کشیدن بخیه به پزشک مراجعه کنید اما ممکن است در برخی از جراحی‌ ها پزشک از نخ‌ های غیر جذبی استفاده کند. در این صورت باید در زمان مقرر به پزشک مراجعه کنید تا بخیه‌ های شما کشیده شوند. این زمان معمولاً بین ۱۰ تا ۱۲ روز بعد از جراحی می‌ باشد.

یکی دیگر از مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو دوری از نور مستقیم آفتاب می‌ باشد. شما باید حتماً از نور مستقیم آفتاب بپرهیزید. اشعه‌ هایی که در نور خورشید وجود دارند سبب می‌ شوند که فولیکول‌ های کاشته شده آسیب ببینند. اگر مجبور شدید که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید حتماً از کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی استفاده کنید. در این صورت می‌ توانید سبب شوید که نور آفتاب کمتر به ابرو های کاشته شده شما بتابد. در انتخاب عینک آفتابی خود نیز بسیار دقت کنید. بهتر است از عینک آفتابی‌ هایی با شیشه‌ های بسیار بزرگ استفاده کنید. به این صورت ابرو های شما نیز پوشش داده می‌ شوند.

مطالب مرتبط  برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

خاراندن محل زخم ممنوع

ممکن است شما بعد از کاشت ابرو در محل مورد نظر احساس خارش کنید اما به هیچ عنوان نباید این محل را بخارانید. زیرا خاراندن محل زخم می‌ تواند به فولیکول‌ های تازه کاشته شده آسیب وارد کرده و باعث سست شدن این فولکول‌ ها شود. اگر می‌ خواهید میزان خارش محل مورد نظر را کاهش دهید می‌ توانید از دارو های ضد حساسیتی مانند سیتریزین و آنتی هیستامین استفاده کنید.

شستشوی محل مورد نظر

یکی از مراقبت‌ های بسیار مهم بعد از کاشت ابرو شستشوی این محل می‌ باشد. می‌ توان گفت بیشترین سوالاتی که افراداز پزشک خود می‌ پرسند نحوه شستشوی محل زخم است. معمولاً افراد بعد از ۵ روز باید به حمام رفته و صورت خود را بشویند.

در نظر داشته باشید تا قبل از ۵ روز به هیچ عنوان نباید آب به محل زخم‌ ها برخورد کند. آب برای زخم‌ ها بسیار مضر می‌ باشد. بهتر است در این مدت از دستمال مرطوب برای شستشوی صورت خود استفاده نمایید. بعد از گذشت این مدت شما می‌ توانید به حمام رفته و صورت خود را با آب نیز شستشو دهید. اگر می‌ خواهید خون و زخم‌ های موجود بر روی ابرو ها را بشویید باید بسیار آرام این کار را انجام دهید. همچنین به هیچ عنوان فشار زیادی بر این منطقه وارد نکنید. اگر شما در هنگام شستشو فشار زیادی را به ابرو های کاشته شده خود وارد کنید سبب سست شدن ابرو های کاشته شده می‌ شوید.

اگر می‌ خواهید از مواد شوینده استفاده کنید بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت نمایید. سپس مواد شوینده مناسبی را برای این کار انتخاب کنید. معمولاً استفاده از صابون و شامپوی بچه یک گزینه بسیار مناسب می‌ باشد زیرا مواد شوینده ضعیفی در این شامپو و صابون‌ ها به کار رفته است. شما بعد از گذشت ۱۰ روز می‌ توانید از شامپو و صابون معمولی استفاده کنید. در نظر داشته باشید بهتر است برای به وجود نیامدن کوچک‌ترین مشکلی از شامپو و صابون‌ های مخصوص کاشت ابرو استفاده کنید. همچنین زمان دوش گرفتن نیز باید بسیار دقت کنید تا آب دوش با فشار بر روی ابرو های شما سرازیر نشود. برای جلوگیری از این کار می‌ توانید دست‌ های خود را به نحوی قرار دهید تا آب با فشار بر روی ابرو های تازه کشته شده فرود نیاید.

انواع دیگر مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو

در نظر داشته باشید اگر می‌ خواهید ورزش و فعالیت‌ های فیزیکی کنید بعد از کاشت ابرو تا چند روز مجاز به انجام این فعالیت‌ ها نمی‌ باشید. افراد بعد از کاشت ابرو می‌ توانند به فعالیت‌ های عادی و روزمره خود بازگردند اما انجام فعالیت‌ های ورزشی سنگین ممنوع است. این فعالیت‌ ها می‌‌ توانند به محل بانک مو و ابرو های تازه کاشته شده فشار وارد کرده و سبب پارگی مویرگ‌ ها در این محل شوند. پارگی مویرگ‌ ها در محل مورد نظر می‌ تواند باعث کند شدن روند بهبود افراد شود‌. همچنین اگر شما فعالیت‌ های سنگین و ورزش انجام دهید تعریق بدن شما بسیار افزایش پیدا می‌ کند. تعریق زیاد در محل مورد نظر می‌ تواند سبب ایجاد عفونت شود.

استخر و شنا بعد از کاشت ابرو نیز تا مدت دو هفته ممنوع می‌ باشد. همچنین به هیچ عنوان در محیط‌ های مرطوب مانند سولاریوم، سونا و جکوزی مجاز به ورود نیستید. زیرا زخم‌ ها ممکن است دچار عفونت شوند. باید تمام این فعالیت‌ ها را بعد از بهبودی کامل زخم ابروی خود انجام دهید. هرگونه فعالیتی که سبب شود شما تعریق بسیار زیادی داشته باشید می تواند بر روی روند بهبودی شما تاثیر بگذارد.

سخن پایانی

در مطالب بالا سعی کردیم تا در رابطه با انواع مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو صحبت کنیم تا شما بهتر و بیشتر با این موضوع آشنا شوید‌. در نظر داشته باشید بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کرده و تمام سوالات و ابهامات خود را بپرسید. به این صورت می‌ توانید با تمام اقدامات و مراقبت‌ ها بعد از کاشت ابرو آشنایی پیدا کنید. سپس تمام این مراقبت‌ ها را به بهترین نحو ممکن رعایت نمایید. در نظر داشته باشید که مهارت و تبحر پزشک تنها چند درصد از نتیجه کار را رقم می‌ زند. انجام مراقبت‌ های لازم بعد از کاشت ابرو جزو مواردی می‌ باشد که می‌ تواند بر روی نتیجه کار تاثیر بسیار زیادی بگذارد. هر چقدر شما مراقبت‌ ها را با دقت بیشتری انجام دهید می‌ توانید نتیجه بسیار بهتری نیز به دست آورید. 

مطالب مرتبط  هزینه کاشت ابرو در سال 1402 چقدر است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا