میهن کاشت

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل کاشت ابرو در کلینیک‌های معتبر

مدل کاشت ابرو جدید با موی طبیعی

کاشت ابرو، نوعی عمل و یا پیوند زیبایی است که در چندین مرحله و توسط پزشک متخصص باید انجام شود. انتخاب مدل کاشت ابرو، یکی از مراحل مهم در این نوع عمل است. به طور کلی انتخاب مناسب‌ترین و بهترین مدل برای کاشت ابرو، باید بر اساس عوامل مختلف و معیارهای مشخصی انجام شود. تمامی این عوامل و معیارها برای عمل کاشت ابرو باید در نظر گرفته شوند. انتخاب درست مدل کاشت برای ابروها، باعث می‌شود تا چهره و صورت فرد زیباتر شده و ظاهر بسیار خوشایندی پیدا کند. در این محتوا سعی بر این است تا مطالب ضروری و مهمی را در مورد مدل کاشت ابرو و این نوع عمل زیبایی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفا در بخش‌های بعدی ما را همراهی کنید.

برای کاشت ابرو چند مرحله باید انجام شود؟

کاشت ابرو یک نوع جراحی و یا عمل زیبایی به حساب می‌آید. این عمل نیز مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر، دارای ظرافت بسیار زیادی می‌باشد و نیاز به دقت فراوانی دارد. این عمل باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و با سابقه، توسط بهترین پزشک متخصص و تیم مجرب آن انجام شود. جهت کاشت ابرو از ابتدا تا انتهای عمل، مراحل بسیار مختلفی باید طی شود. مراحل کاشت و پیوند ابرو شامل طراحی و مدل کاشت ابرو، شناخت تارهای مو و یا گرافت‌ها، برداشت بانک مو و در نهایت کاشت گرافت‌ها و یا فولیکول‌های مو می‌باشد. در ادامه با هر یک از این مراحل به طور کامل آشنا خواهیم شد.

طراحی و مدل کاشت ابرو

اولین مرحله در عمل کاشت ابروها، طراحی و مدل کاشت ابرو می‌باشد. در چنین مرحله‌ای از فرد بیمار درخواست می‌شود تا مدل و طرح انتخابی ابروی خود را انتخاب کرده و ترسیم کند. در واقع بیمار توضیحات و خواسته‌ی خود را بیان می‌کند. پس از توضیحات بیمار، پزشک متخصص شکل، صورت و فرم ابروی فرد را بررسی می‌کند. در نهایت پزشک پس از تقارن سازی و برطرف کردن ایرادات به وجود آمده، طرح و مدل انتخابی را تایید کرده و فرد بیمار را برای عمل کاشت ابرو آماده می‌کند. 

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل کاشت ابرو در کلینیک‌های معتبر
کاشت و پیوند ابرو

شناخت و بررسی تارهای مو و یا گرافت‌ها

پس از انتخاب طرح و مدل کاشت ابرو توسط بیمار و پزشک متخصص، گرافت‌ها و یا تارهای مو باید شناسایی شوند. در واقع پزشک برای شروع عمل و پیوند ابرو، باید بانک مو را از پشت سر و یا پشت گوش‌ها بردارد. به طور کلی ابروهای مردانه دارای ضخامت بیشتری می‌باشند. در نتیجه برای کاشت ابروهای آقایان، باید از قسمتی بانک مو را برداشت که دارای تار موهای ضخیم‌تری می‌باشد. معمولا پشت گوش‌ها و یا پشت سر، موهای ضخیم‌تری نسبت به دیگر قسمت‌ها دارد. اغلب در این قسمت‌ها، تار موهای چندتایی به فراوانی دیده می‌شود.

به همین منظور بانک مو را از این قسمت‌ها برای کاشت ابروی آقایان برداشت می‌کنند. ولی در مورد کاشت ابروی خانم‌ها، این موضوع متفاوت است. ابروی خانم‌ها برعکس آقایان، نازک و ظریف می‌باشد. تار موهای نازک و ظریف در خانم‌ها، اغلب در قسمت پایین گردن و یا پشت گوش‌ها وجود دارد. در این قسمت‌ها تار مو ظریف‌تر، باریک‌تر و نازک‌تر می‌باشد. همچنین فولیکول‌ها به صورت تک تار وجود دارند. در نهایت بهترین قسمت برای کاشت ابروی خانم‌ها محسوب می‌شود.

برداشت گرافت‌ها جهت کاشت و پیوند ابرو

در عمل و پیوند ابروها پس از انتخاب مدل کاشت ابرو و شناسایی تار موها، پزشک متخصص باید اقدام به برداشت گرافت‌ها و یا بانک مو کند. در ابتدا قسمتی که باید گرافت‌ها از آن برداشته شود، توسط پزشک مشخص می‌شود. پس از آن، قسمت مورد نظر و تعیین شده باید بی حس شود. در این مرحله پس از اطمینان از بی حسی ناحیه‌ی مشخص شده، پزشک و تیم همراه آن با توجه به روش انتخابی برای کاشت ابرو، گرافت‎ها و تار موها را برداشت می‎کنند. در واقع این عمل باید بدون هیچ گونه خونریزی و دردی انجام شود. پس از برداشت بانک مو، زخم ایجاد شده با توجه به روش انتخابی بخیه زده می‌شود و یا بدون بخیه پس از مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.

کاشت گرافت‌ها و یا فولیکول‌های مو در مرحله نهایی پیوند ابرو

مرحله نهایی در کاشت و پیوند ابرو، کاشت فولیکول‌های مو و یا گرافت‌ها می‌باشد. بانک مو پس از برداشت، باید توسط تیم پزشکی و درمانی در زیر میکروسکوپ قرار بگیرد. تمامی گرافت‌ها در زیر میکروسکوپ آماده سازی شده و در اختیار پزشک متخصص قرار می‌گیرند. همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، طرح و مدل کاشت ابرو تعیین شده و بی حس می‌شود. در این مرحله پزشک با استفاده از ابزار و تجهیزات جراحی، سوراخ‌هایی را بر روی مدل ابروی مشخص شده ایجاد می‌کند و در نهایت گرافت‌های آماده شده را درون سوراخ‌ها قرار می‌دهد. به طور کلی برای عمل کاشت ابرو، پزشک متخصص باید دارای مهارت، تجربه و دقت بسیار زیادی باشد. در حقیقت در کاشت ابروها باید زاویه و جهت رشد مو به درستی رعایت شود تا پس از عمل، ابروهای بسیار طبیعی و نچرال ایجاد شود.

مطالب مرتبط  کاشت دائمی ابرو چگونه است؟
انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل کاشت ابرو در کلینیک‌های معتبر
انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل کاشت ابرو در کلینیک‌های معتبر

مدل کاشت ابرو

برای عمل و پیوند ابرو، انواع مختلفی از مدل کاشت ابرو وجود دارد. در واقع در کاشت ابرو، مدل‌هایی که انتخاب می‌شود باید با توجه به چهره و نوع صورت فرد بیمار در نظر گرفته شوند. با انتخاب درست و مناسب مدل ابرو می‌توان ابروهای زیبا، متقارن و طبیعی ایجاد کرد. در واقع هارمونی بین اجزای صورت و چهره با یک مدل ابروی مناسب، بیشتر خواهد شد. به طور کلی 4 مدل و طرح برای کاشت و پیوند ابرو وجود دارد. مدل کاشت ابرو کمانی، هشت، پهن و مدل شمشیری از انواع مختلف مدل‌های ابرو برای کاشت و پیوند می‌باشد. در ادامه با هر یک از این مدل‌ها به طور کامل آشنا خواهیم شد.

مدل کاشت ابرو کمانی: مدل و طرح ابروی کمانی برای افرادی مناسب است که قصد دارند پیشانی آن‌ها بلندتر به نظر بیاید. در این صورت تنها با مدل ابرو کمانی می‌توانند به مدل و طرح دلخواه خود برسند.

کاشت و پیوند ابروی هشت: برخی از افراد به طور کلی دارای فرم چهره و صورت گردی می‌باشند. در برخی مواقع این افراد مایل هستند تا فرم صورت آن‌ها کشیده به نظر برسد. به همین منظور بهترین و مناسب‌ترین مدل ابرو برای این افراد، مدل ابروی هشت می‌باشد.

کاشت ابرو پهن: مدل ابروی پهن، امروزه یکی از پرطرفدارترین، جدیدترین و به روزترین مدل ابروها می‌باشد. به طور کلی فرم چشم‌های برخی از افراد، حالت افتاده‌ای دارد و یا فاصله بین آن‌ها زیاد است. در چنین حالتی گزینه مناسب و ایده‌آل برای این افراد، مدل ابروی پهن می‌باشد. مدل ابرو پهن و صاف برای چنین افرادی، بسیار مناسب است. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که اگر فردی دارای صورت گردی است و مدل ابرو پهن را برای کاشت و پیوند انتخاب می‌کند، باید ابرو به جای حالت صاف، حالت کمانی داشته باشد.

مدل کاشت ابرو شمشیری: به طور کلی مدل ابرو شمشیری طرفداران کمتری نسبت به دیگر مدل‌ها دارد. این مدل به گونه‌ای است که سر ابرو باید پهن باشد و تاج ابرو نیز نازک شود. در این مدل ابرو، دنباله‌ی آن هیچ گونه تغییری نمی‌کند. 

انتخاب طرح ابرو

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، انتخاب طرح و مدل کاشت ابرو باید به طور اصولی و درست انتخاب شود. در واقع فاکتورها و معیارهای گوناگونی برای انتخاب درست مدل ابرو وجود دارد. در نظر گرفتن فرم صورت، یکی از این فاکتورها است. صورت‌های بیضی، گرد، مربعی، کشیده و لوزی هر یک دارای مدل ابروی خاصی می‌باشند و باید بررسی شوند. معیار دیگر برای انتخاب مدل ابرو، فرم چشم‌ها می‌باشد. به طور کلی برای چشم‌های کشیده، گرد، بسته و یا حالت افتاده نیز هر مدل ابرویی مناسب نمی‌باشد و باید طرح مناسب با چشم‌ها انتخاب شود. در نهایت فاکتور دیگری که بر روی مدل ابرو تاثیرگذار است، فاصله ابروها می‌باشد. این فاکتور نیز باید در هنگام انتخاب مدل ابرو در نظر گرفته شود و پزشک بر اساس آن، کاشت ابرو را انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا