میهن کاشت

بررسی و ارزیابی عوارض کاشت ابرو و راه‌های پیشگیری از آن

عوارض کاشت ابرو و راه‌های پیشگیری از آن

عوارض کاشت ابرو، موضوعی است که ذهن هر فردی را که قصد انجام این عمل را دارد درگیر می‌کند. به طور کلی کاشت ابرو، عملی است که در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و امروزه طرفداران زیادی دارد. در واقع افرادی که دارای ابروی بسیار کمی می‌باشند و یا ابروی آن‌ها به طور کامل ریخته شده باشد، اقدام به عمل کاشت ابرو می‌کنند. هر نوع عمل زیبایی ممکن است عوارضی داشته باشد. البته عوارض ناشی از کاشت ابرو، در تمامی افراد یکسان نیست و ممکن است در بسیاری از افراد این عوارض‌ها نمایان نشوند. در این محتوا قصد داریم تا در ابتدا با عمل کاشت ابرو به صورت مختصر آشنا شویم. سپس در ادامه شما عزیزان را با عوارض کاشت ابرو آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چه نوع عملی می‌باشد؟

به طور کلی برای شناخت عوارض کاشت ابرو، در ابتدا باید با عمل کاشت ابرو آشنا شویم. داشتن ابروی پرپشت و مناسب یکی از مواردی است که زیبایی افراد را چند برابر می‌کند. در کنار این موضوع، نداشتن ابرو و یا کم بودن آن نیز باعث می‌شود فرد حس ناخوشایندی را تجربه کند. همین موضوع سبب می‌شود تا افراد اقدام به عمل کاشت ابرو کنند. در واقع کاشت ابرو، عملی است که باید توسط پزشکان و تیم تکنسین‌های مجرب انجام شود. به طور کلی در این عمل که کاری بسیار کم خطر است، پزشک و یا تیم مربوطه باید از محل بانک مو، واحدهای فولیکولی را برداشت کنند. در حقیقت محلی که از روی آن پیاز مو برداشته می‌شود را بانک مو می‌گویند.

محل برداشت بانک مو ممکن است متفاوت باشد و از قسمت‌های مختلف بدن برداشت شود. ولی عموما این محل پشت سر و یا پشت گوش می‌باشد. پزشک پس از برداشت بانک مو از محل مورد نظر، به وسیله تجهیزات و ابزار کاربردی، لازم و ضروری فولیکول‌های مناسب را در قسمت‌های مشخص شده در ابرو قرار می‌دهد. به طور کلی کاشت ابرو مزایایی نیز دارد و باعث می‌شود افراد به این عمل زیبایی اقدام کنند. همان‌طور که بیان کردیم زیبایی چهره و صورت، یکی از مزایایی است که با کاشت ابرو می‌توان به آن رسید. برای فردی که ابرو ندارد و یا ابروی کم پشتی دارد، کشیدن مداد ابرو و یا هر نوع لوازم آرایشی کاری خسته کننده به حساب می‌آید. از مزایای دیگر این نوع عمل زیبایی، رهایی و خلاص شدن از این کار است. به طور کلی با استفاده از کاشت ابرو می‌توان ابروها را به راحتی رنگ کرد و حالت آن را زیباتر نمود.

بررسی و ارزیابی عوارض کاشت ابرو و راه‌های پیشگیری از آن
عوارض کاشت ابرو و راه‌های پیشگیری از آن

عوارض کاشت ابرو

تا این بخش از محتوا با کاشت ابرو و همچنین مزایای آن به طور مختصر و مفید آشنا شدیم. اکنون نیاز است تا عوارض کاشت ابرو را نیز برای شما عزیزان بیان کنیم و اطلاعات کافی در این مورد را در اختیار شما قرار دهیم. همان‌طور که در بخش‌های قبل بیان کردیم بعد از عمل کاشت ابرو، ممکن است عوارضی در فرد ظاهر شود. البته تمامی عوارض‌ها در همه‌ی افراد رخ نمی‌دهد و به صورت یکسان نمی‌باشد.

البته در برخی مواقع ممکن است در اثر عمل کاشت نامناسب و اشتباه، اتفاقاتی مانند رشد نامنظم ابروها و یا عدم تقارن در آن‌ها رخ دهد. به همین منظور بهتر است در مورد معتبر بودن و با سابقه بودن کلینیکی که این عمل را انجام می‌دهد، اطلاعات لازم و کافی را کسب کنید. به طور کلی شناخت و یا آشنایی با مزایا، معایب و عوارض کاشت ابرو به افراد کمک می‌کند تا در مورد انجام این عمل بهترین تصمیم را بگیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا با تمامی عوارض کاشت ابرو آشنا شوید.

قرمز شدن پوست اطراف ابرو و تورم در این ناحیه

یکی از مهم‌ترین و شایع ترین عوارض کاشت ابرو، قرمز شدن پوست و تورم در اطراف ابرو می‌باشد. پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، قرمزی این ناحیه اگر در مدت زمان کوتاهی رفع شود، طبیعی است. ولی اگر زمان آن طولانی شود، فرد باید به پزشک مراجعه کرده و آزمایشاتی را انجام دهد. معمولا این قرمزی و یا تورم، با استفاده از کمپرس گرم بهبود می‌یابد و روش بسیار مفیدی می‌باشد. البته ممکن است راه رفتن سریع و انجام فعالیت‌های سنگین و ورزشی قبل از عمل نیز باعث تورم در این ناحیه شود.

مطالب مرتبط  زمان ترمیم کاشت ابرو

تفاوت ابروها با یکدیگر از نظر رنگ

به طور کلی موی قسمت‌های مختلف بدن با یکدیگر از نظر ضخامت، رنگ، حالت، زاویه و سرعت رشد بسیار متفاوت می‌باشند. به همین منظور ممکن است رنگ موی برداشت شده از محل بانک مو با رنگ موی طبیعی ابرو متفاوت باشد. در برخی از افراد پس از مدت زمان کوتاهی این تفاوت رنگ از بین خواهد رفت. ولی در صورت از بین نرفتن این تفاوت بهترین راه حل، رنگ کردن تمام ابرو می‌باشد تا موها یکدست و یک رنگ شوند.

ظاهر نامرتب و ناخوشایند

یکی دیگر از عوارض کاشت ابرو، می‌تواند ظاهر نامرتب ابروها و عدم تقارن در آن‌ها باشد. در واقع زاویه رشد مو در قسمت‌های مختلف بدن، بسیار متفاوت می‌باشد. در کاشت ابرو نیز ممکن است این زاویه گوناگون باشد و ظاهر نامرتبی به ابروها بدهد. البته ممکن است پزشک نیز در هنگام کاشت ابرو، فولیکول مو را در زاویه نادرست قرار دهد که در این صورت حالت ابرو نامرتب خواهد شد. در مورد این موضوع به هیچ عنوان نگرانی وجود ندارد. زیرا پس از مدت زمان اندکی، تمام موهای ابرو در جهت مناسب و درست رشد خواهند کرد.

خونریزی بعد از عمل

از دیگر عوارض کاشت ابرو، خونریزی است. این نوع خونریزی در محل کاشت ابرو و اطراف آن رخ می‌دهد. به طور معمول خونریزی بعد از عمل کاشت ابرو به ندرت پیش می‌آید. دلیل اصلی این خونریزی، استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند داروهای استروئیدی و یا آسپرین می‌باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، پزشک مربوطه استفاده از این نوع داروها را یک هفته قبل از عمل کاشت ابرو متوقف می‌کند.

بررسی و ارزیابی عوارض کاشت ابرو و راه‌های پیشگیری از آن
ریزش ابرو پس از عمل کاشت

پوسته پوسته شدن و خارش در محل کاشت ابرو

پوسته پوسته شدن و خارش در محلی که کاشت ابرو انجام شده است، از دیگر عوارض کاشت ابرو می‌باشند. پوسته شدن اطراف ابرو پس از مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود و پوست ترمیم می‌شود. این زمان از یک هفته تا دو هفته متغیر است و بهتر است پس از دو هفته پوسته‌های این قسمت را به آرامی جدا کنید. البته جهت بهبود سریع این پوسته شدن، از ژل آلوئه ورا نیز استفاده می‌کنند. خارش نیز در این ناحیه پس از کاشت ابرو ممکن است پیش بیاید. در واقع خارش به معنای ترمیم زخم می‌باشد و حالتی بسیار طبیعی است. اگر این خارش ادامه پیدا کند، پزشک داروی آنتی هیستامین و یا سیتریزین را تجویز خواهد کرد. به طور کلی در این مرحله بهتر است افراد از خاراندن این ناحیه خودداری کنند.

ایجاد عفونت، فولیکولیت و یا آکنه

یکی دیگر از عوارض‌هایی که پس از عمل کاشت ابرو ایجاد می‌شود، به وجود آمدن جوش و آکنه در محل کاشت می‌باشد. پزشک جهت برطرف کردن این مشکل برای شما پماد و یا قرص آنتی بیوتیک تجویز می‌کند. البته یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن این مشکل، قرار دادن یک پارچه مرطوب بر روی جوش‌ها به مدت 15 دقیقه است.

ریزش ابرو پس از عمل کاشت

این نوع ریزش پس از عمل کاشت ابرو، موقتی می‌باشد و پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی که شامل 3 تا 4 روز است، به طور کامل از بین می‌رود.

احساس درد و ناراحتی از عوارض کاشت ابرو

درد در ناحیه ابرو پس از جراحی، از دیگر عوارض کاشت ابرو در افراد محسوب می‌شود. در این صورت پزشک درد بیمار را با استفاده از داروهای مسکن و مراقبت‌های بعد از عمل، کاهش می‌دهد. نکته‌ای که در این مورد بسیار اهمیت دارد، عدم استفاده خودسرانه افراد از داروهای گوناگون جهت کاهش درد می‌باشد. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا