میهن کاشت

نگاهی به ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت

مدت اثر مزوتراپی صورت چقدر است؟

مدت اثر مزوتراپی صورت، یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که به دنبال رفع مشکلات پوستی خود هستند. در حقیقت این سؤال ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند که مدت اثر مزوتراپی صورت چقدر است؟ آیا نتایج این روش ماندگار است؟

در حقیقت پوست صورت یکی از قسمت های حساس بدن بوده که با گذشت زمان در معرض چین و چروک و انواع آسیب ها قرار می گیرد. به همین خاطر مراقبت از پوست برای بسیاری از افراد به ویژه خانم ها حائز اهمیت است. امروزه برای درمان و اصلاح چین و چروک های صورت، برطرف کردن لک های پوستی و جای زخم، روش های درمانی زیادی وجود دارد. وجود این مشکلات به کاهش اعتماد به نفس منجر شده و فرد را منزوی می کند. در این میان یکی از پرطرفدارترین روش ها برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست، مزوتراپی می باشد. در این روش با استفاده از سوزنی ظریف و کوچک، اقدام به تزریق مواد معدنی، انواع ویتامین ها و مواد مغذی به لایه میانی پوست می نمایند.

اگر جزو افرادی هستید که نگران ماندگاری مدت اثر مزوتراپی صورت می باشید، این متن برای شماست. در این مقاله تلاش کرده ایم به میزان ماندگاری مزوتراپی صورت و راهکارهای افزایش آن بپردازیم؛ بنابراین تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مدت اثر مزوتراپی صورت

هنگامی که افراد به منظور شادابی و جوانسازی پوست خود از روش مزوتراپی استفاده می کنند، باید در خصوص تمام جوانب این روش اطلاعاتی کسب کنند. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت است. در حقیقت در روند مزوتراپی کلیه ترکیباتی که به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی پوست نیاز است، به لایه میانی پوست تزریق می گردد. به یاد داشته باشید بیشتر روش هایی که برای رفع مشکلات پوستی به کار می روند، موقت بوده و حداکثر تا 12 ماه ماندگار خواهند بود. به همین خاطر باید نسبت به تمدید و ترمیم مجدد آن ها اقدام نمایید.

به صورت کلی مدت اثر مزوتراپی صورت در حدود 6 تا 12 ماه ماندگار است. با این حال پزشکان تأکید می کنند که ماندگاری این روش به عوامل مختلفی نظیر تعداد جلسات درمانی، نوع محلول مورد تزریق و آسیب هایی که بعد از فرایند تزریق به پوست وارد می شوند، بستگی خواهد داشت.

نگاهی به ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت
افزایش اثر مزوتراپی صورت

زمان تأثیر فرآیند مزوتراپی صورت

طبق مطالعات صورت گرفته بسیاری از پزشکان معتقد هستند مدت اثر مزوتراپی صورت زمانی افزایش می یابد که تزریق در 1 تا 4 میلی گرمی پوست انجام شود. با این حال این موضوع بسته به آسیب های وارد شده به پوست متغیر است. پزشک متخصص در هر جلسه از فرایند تزریق، اقدام به انتقال یک قطره از محلول به پوست شما می کند. بر همین اساس به منظور دریافت نتیجه بهتر و افزایش ماندگاری مزوتراپی، پزشک تعداد 3 تا 15 جلسه را توصیه می کند. فرایند تزریق در این روش ابتدا هر 10 روز یک بار انجام می شود، اما بعد از طی شدن روند بهبودی، معمولا تزریق ماهی یک بار و یا هر دو هفته یک بار صورت خواهد گرفت.

راهکارهای افزایش مدت اثر مزوتراپی صورت

بدون تردید پزشک بعد از اتمام مزوتراپی، راهکارهایی جهت افزایش مدت اثر مزوتراپی صورت را به شما یادآور خواهد شد. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  • بعد از انجام مزوتراپی صورت تحت هیچ شرایطی برای استحمام از آب داغ استفاده نکنید. این مورد یکی از عوامل مؤثر در کاهش اثر مزوتراپی صورت است. در این مدت می توانید جهت استحمام از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
  • اگر به انجام ورزش های سنگین مشغول هستید، بهتر است تا مدت ها بعد از این روش از ورزش کردن خودداری کنید؛ چرا که مدت اثر مزوتراپی صورت را کاهش می دهد.
  • مشاهده برخی علائم مانند التهاب، کبودی و تورم بعد از مزوتراپی طبیعی است. بنابراین چنانچه با هر کدام از علائم فوق مواجه شدید، نگران نباشید؛ چرا که این موارد به سرعت برطرف می شوند. به یاد داشته باشید که تحریک پوست می تواند به آسیب های جبران ناپذیری منجر شود.
  • مراقبت از پوست یکی از راهکارهای مؤثر در افزایش مدت اثر مزوتراپی صورت است. در حقیقت بعد از انجام مزوتراپی به پوست خود زمان کافی برای استراحت کردن بدهید. این کار کمک می کند تا سلول های پوست فرصت ترمیم خودشان را داشته باشند. فراموش نکنید که خواب کافی می تواند میزان ماندگاری مزوتراپی صورت را افزایش دهد.
  • یکی از مهم ترین نکاتی که مدت اثر مزوتراپی صورت را افزایش می دهد این است که در هر شرایطی از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید. انجام این قبیل فعالیت ها یکی از عوامل اصلی افتادگی پوست و کاهش اثر مزوتراپی صورت است.
مطالب مرتبط  بهترین داروی مزوتراپی مو با مارک خوب
نگاهی به ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت
راه های افزایش ماندگاری مزوتراپی صورت

تأثیر سن در ماندگاری مزوتراپی

همان طور که تا این قسمت از مقاله متوجه شدید، مؤلفه های مختلفی در افزایش مدت اثر مزوتراپی صورت نقش دارند. به غیر از مواردی که اشاره کردیم، سن فرد و نوع پوست آن نقش مهمی در ماندگاری مزوتراپی صورت خواهند داشت. بدون تردید هرچه سن فرد پایین تر باشد، میزان اثرگذاری این روش بیشتر خواهد بود. به بیان دیگر افرادی که کمتر از 35 سال سن دارند، نتایج شگفت انگیزی دریافت خواهند کرد. به این دلیل که هنوز درگیر مشکلات شدید پوستی نشده اند و روند کلاژن سازی پوست آن ها مسیر طبیعی خود را طی می کند. از این رو با افزایش سن، تعداد جلسات مزوتراپی افزایش خواهد یافت.

به صورت کلی در مزوتراپی صورت به منظور برطرف ساختن مشکلات پوستی، کوکتل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که از مهم ترین آن ها می توان به کوکتل شفاف کننده، ضد لک، ضد سلولیت و … اشاره کرد. البته مهارت و تجربه پزشک در به کارگیری کوکتل ها نیز می تواند بر روند بهبودی پوست اثرگذار باشد.

مدت اثر مزوتراپی صورت در آقایان بیشتر است یا خانم ها؟

مطالعات مختلف نشان می دهند که مدت اثر مزوتراپی صورت در پوست آقایان و خانم ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. در صورتی که این موضوع صحت ندارد؛ چرا که ماندگاری این روش در آقایان بیشتر از خانم ها است. مهم ترین دلیل آن را می توان در خاصیت ارتجاعی پوست خانم ها جستجو کرد. در حقیقت پوست خانم ها خاصیت ارتجاعی خود را در مدت زمانی کمی از دست می دهد. از این رو ترکیبات تزریق شده به لایه میانی پوست زودتر جذب بدن می شوند و در نهایت پوست به حالت قبلی خود باز می گردد.

نگاهی به ماندگاری و مدت اثر مزوتراپی صورت
انجام مزوتراپی صورت در آقایان

سخن پایانی

همان طور که اشاره کردیم مزوتراپی صورت قادر به جوانسازی پوست، رفع چین و چروک های سطحی، از بین بردن جای لک و جای جوش می باشد. به کمک مزوتراپی صورت می توانید پوستی سالم، جوان و شاداب داشته باشید. با وجود این که مدت اثر مزوتراپی صورت و میزان ماندگاری آن برای همه افراد لذت بخش است، اما جوابدهی این روش با توجه به تنوع ساختار پوست از شخصی به شخص دیگر متغیر است. به صورت کلی مدت اثر مزوتراپی صورت چیزی در حدود 6 الی 12 ماه است که این زمان بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع محلول مورد تزریق، تعداد جلسات درمانی و … خواهد داشت. هم چنین این روش باید در حدود 4 الی 6 جلسه ادامه داشته باشد و تعیین این دوره به نظر پزشک معالج بستگی خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا