میهن کاشت

ماندگاری مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه چقدر است؟

ماندگاری مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه چقدر است؟

لک‌های صورت یکی از مشکلات پوستی رایج در بسیاری از افراد است که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تغییرات هورمونی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، التهاب پوست و یا استفاده از داروها و محصولات نامناسب برای پوست ایجاد شود. لک‌های صورت علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی و اعتماد به نفس فرد، ممکن است نشان‌دهنده‌ی وجود بیماری‌های دیگر باشند.

روش‌های مختلفی برای رفع لک‌های صورت وجود دارد که گاهی نتایج آن‌ها قابل قبول نبوده و گاهی هم عوارض جانبی دارند. یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار برای رفع لک‌های صورت، مزوتراپی است. مزوتراپی یک روش تزریق کوکتل‌های حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر مواد فعال در لایه‌ی میانی پوست با سوزن‌های ظریف است که باعث کاهش تولید رنگدانه توسط سلول‌های پوست شده و همچنین با تحریک تولید کلاژن و الاستین، پوست را جوان و لطیف می‌کند.

در این مقاله، علاوه بر بررسی روش انجام و نتایج مزوتراپی لک صورت، به ماندگاری مزوتراپی لک صورت و عوامل تاثیرگذار بر آن نیز خواهیم پرداخت. در این راستا، به سؤالات زیر پاسخ داده خواهند شد:

 

  • چگونه مزوتراپی لک صورت انجام می‌شود؟

  • چقدر زمان لازم است تا نتایج مزوتراپی صورت ظاهر شود؟

  • چقدر نتایج مزوتراپی لک صورت ماندگار است؟

  • چه عوارض و محدودیت‌هایی در مزوتراپی لک صورت وجود دارد؟

در ادامه مقاله، ابتدا به توضیح نحوه انجام مزوتراپی صورت پرداخته و سپس به بررسی نتایج، ماندگاری مزوتراپی لک صورت و عوارض آن خواهیم پرداخت.

روش انجام مزوتراپی صورت

روش انجام مزوتراپی تاثیر زیادی بر ماندگاری مزوتراپی لک صورت دارد. برای انجام مزوتراپی لک صورت، ابتدا پزشک با توجه به نوع و شدت لک‌های پوست، کوکتل مناسب را برای تزریق انتخاب می‌کند. کوکتل‌های مزوتراپی معمولاً شامل ترکیباتی هستند که باعث کنترل تولید رنگدانه توسط سلول‌های پوست شده و همچنین باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شوند. برخی از این ترکیبات عبارتند از: ویتامین C، گلوتاتیون، آربوتین، کوئیسین، اسکوربیک اسید، هیدروکینون و غیره .

سپس پزشک با استفاده از یک سرنگ با سوزن‌های بسیار ظریف، کوکتل را در لایه‌ی مزودرم پوست (لایه‌ی میانی پوست) تزریق می‌کند. تعداد تزریق‌ها و فاصله‌ی آن‌ها بستگی به شکل و اندازه‌ی لک‌های پوست دارد و معمولاً در هر نقطه ۲ تا ۴ بار تزریق می‌شود. فرآیند تزریق حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و نسبتاً درد کم یا قابل تحملی دارد. در صورت نیاز، قبل از تزریق، پزشک پوست را با کرم بی‌حس کننده آماده می‌کند. همچنین، بعد از تزریق، پزشک نکات لازم را برای افزایش ماندگاری مزوتراپی لک صورت به شما می‌گوید.

مزوتراپی صورت یک روش زیبایی است که با تزریق مواد مغذی به لایه میانی پوست، باعث جوانسازی و درخشان شدن پوست می‌شود.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه چقدر است؟

 

مزوتراپی صورت یک روش زیبایی است که با تزریق مواد مغذی به لایه میانی پوست، باعث جوانسازی و درخشان شدن پوست می‌شود.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت چقدر است؟

ماندگاری مزوتراپی لک صورت یکی از عوامل مهم در انتخاب این روش درمانی است. نتایج مزوتراپی لک صورت به سرعت قابل مشاهده نبوده و به زمان نیاز دارد. جلسات مزوتراپی، بسته به شدت لک‌های پوست، نوع کوکتل تزریق شده و عوامل دیگر، ممکن است بین ۲ تا ۶ جلسه با فاصله‌ی ۲ تا ۴ هفته‌ای بین هر جلسه نیاز باشد. نتایج مزوتراپی لک صورت معمولاً بعد از ۲ تا ۳ جلسه قابل مشاهده است. با انجام مزوتراپی، رنگ و شدت لک‌های پوست کاهش یافته و پوست روشن‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر می‌شود. برخی از عکس‌های قبل و بعد از مزوتراپی لک صورت را می‌توانید در زیر ببینید.

نتایج مزوتراپی صورت بعد از اولین جلسه قابل مشاهده است و با ادامه جلسات بهبود بیشتری خواهد داشت.

نتایج مزوتراپی صورت برای ۶ تا ۱۲ ماه پایدار خواهد بود و برای حفظ آن نیاز به تکرار جلسات در هر چند ماه یک بار است.

مطالب مرتبط  مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

ماندگاری مزوتراپی لک صورت محدود است و نیاز به تکرار دوره‌ای دارد. برای افزایش ماندگاری مزوتراپی لک صورت، برخی از نکات زیر را می‌توانید رعایت کنید:

 

  • انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای انجام مزوتراپی: پزشک باید از مواد با کیفیت و تاریخ مناسب استفاده کند و به اصول بهداشتی و استریل بودن سرنگ‌ها و سوزن‌ها توجه کند.

  • رعایت تعداد جلسات و فاصله زمانی مناسب بین آن‌ها: به طور معمول، بین ۴ تا ۶ جلسه با فاصله ۲ تا ۴ هفته‌ای برای دیدن نتایج قابل توجه کافی است. البته بستگی به شدت و نوع لک دارد. برای حفظ اثرات مزوتراپی، باید درمان را هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار تجدید کنید.

  • رعایت مراقبت ‌های پس از مزوتراپی صورت: بعضی از این مراقبت‌ها عبارتند از: خودداری از قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، خودداری از حمام با آب داغ، خودداری از بلند کردن تجهیزات و بارهای سنگین، خودداری از دستکاری صورت و استفاده از دارو‌های التیام‌بخش.

  • رعایت سبک زندگی سالم و مصرف غذا‌های مغذی: عواملی مانند استرس، خستگی، کم‌خوابی، سیگار کشیدن، الکل نوشیدن، عدم تعادل هورمونی و کمبود ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است باعث تولید رادیکال‌های آزاد شده و آسیب به پوست شود. بنابراین، لازم است که به سلامت جسم و روح خود اهمیت دهید و از غذا‌های حاوی ویتامین C، E، A و B3 استفاده کنید.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه چقدر است؟

 

نتایج مزوتراپی صورت برای ۶ تا ۱۲ ماه پایدار خواهد بود و برای حفظ آن نیاز به تکرار جلسات در هر چند ماه یک بار است.

عوارض ماندگاری مزوتراپی لک صورت: چگونه از آن‌ها جلوگیری کنیم؟

مزوتراپی لک صورت یک روش نسبتاً امن و کم عارضه است. با این حال، در برخی از موارد، ممکن است عوارض جانبی زیر رخ دهد:

 

  • سوختگی، خارش، قرمزی، تورم و حساسیت

  • خون‌ریزی و کبود شدن

  • عفونت در محل تزریق

  • آلرژی به بعضی از ترکیبات کوکتل

  • تغییر رنگ پوست

  • زخم  شدن در محل تزریق

  • اختلال در عملکرد کلیه‌ها یا کبد به دلیل تجمع سموم در بدن

  • افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست به دلیل تحریک رشد سلول‌های پوست

برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی و افزایش ماندگاری مزوتراپی لک صورت، توصیه می‌شود که از پزشکان مجرب و متخصص استفاده کنید و همچنین قبل و بعد از درمان، دستورالعمل‌های پزشک را به دقت رعایت کنید.

همچنین برخی از افراد به دلایل زیر نمی‌توانند از مزوتراپی لک صورت استفاده کنند:

 

  • افراد باردار یا شیرده

  • افراد مبتلا به بیماری‌های خونی، قلبی، کلیوی یا کبدی

  • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی چون اگزما، سوریازیس، آکنه چرکی و غیره

  • افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی مثل لوپوس، آرتریت روماتوئید و غیره

  • افراد مصرف کننده‌ي داروهای رقيق كننده خون مثل وارفارین، آسپرین و غیره

  • افراد حساس یا آلرژيك به بعضي از تركيبات كوكتل

خانم‌های باردار یا شیرده نباید مزوتراپی صورت انجام دهند، زیرا ممکن است باعث ایجاد عوارض مزوتراپی صورت جانبی برای جنین یا نوزاد شود.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت بعد از چند جلسه چقدر است؟

 

خانم‌های باردار یا شیرده نباید مزوتراپی صورت انجام دهند، زیرا ممکن است باعث ایجاد عوارض مزوتراپی صورت جانبی برای جنین یا نوزاد شود.

جمع‌بندی

در اين مقاله، به بررسي علل، علائم، روش‌ها و نتايج مزوتراپي صورت پرداخته شد. لک صورت یکی از مشکلات پوستی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برای رفع این مشکل، روشی جدید به نام مزوتراپی وجود دارد که با استفاده از سوزن‌های ریز، مواد مغذی و فعالی را در لایه‌های میانی پوست تزریق می‌کند. این مواد شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر ترکیبات طبیعی هستند که باعث می‌شوند سلول‌های پوست کمتر رنگدانه تولید کنند و در نتیجه لک‌ها کم‌رنگ یا حتی ناپدید شوند. علاوه بر این، این روش با تحریک فرآیندهای ترمیم و بازسازی پوست، باعث افزایش سطح کلاژن و الاستین در پوست می‌شود که منجر به جوان‌سازی و نرمی پوست می‌گردد.

مطالب مرتبط  مزوتراپی ریش چیست؟

نتایج مزوتراپی بعد از ۲ تا ۳ جلسه قابل مشاهده و ماندگاری مزوتراپی لک صورت بین ۶ تا ۱۲ ماه است. با انجام مزوتراپی، لک‌های پوستی از بین می‌روند و پوست شما صاف‌تر و جوان‌تر می‌شود. با این حال، مزوتراپی لک صورت همچنین عوارض جانبی و محدودیت‌هایی دارد که باید در نظر گرفته شود.

به نظر ما در کلینیک میهن کاشت، مزوتراپی لک صورت یک روش جذاب و مؤثر برای رفع لک‌های پوست است که در صورت رعایت دستورالعمل‌های پزشک و استفاده از پزشکان مجرب و متخصص، می‌تواند نتایج قابل قبول و دلچسبی داشته باشد. با این حال، باید به عوارض جانبی و محدودیت‌های آن نیز توجه داشت و در صورت بروز هرگونه عارضه یا نارضایتی، سریعاً به پزشک مراجعه کرد. همچنین باید برای حفظ نتایج در مدت زمان طولانی‌تر به کرم‌های ضد آفتاب و رطوبت‌رسان اهمیت داد.

سؤالات متداول

 

به طور کلی، برای دیدن نتایج قابل توجه، نیاز به ۴ تا ۶ جلسه مزوتراپی با فاصله ۲ تا ۴ هفته بین هر جلسه است. البته تعداد جلسات بستگی به شدت و نوع لک‌های پوستی، وضعیت پوست و عوامل دیگر دارد. بهتر است قبل از شروع درمان با پزشک مشورت کنید.

مزوتراپی لک صورت با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و کوچک انجام می شود که درد و ناراحتی را به حداقل می رسانند. همچنین قبل از درمان، ممکن است کرم بی‌حس کننده روی پوست زده شود تا احساس درد را کم کند. بعضی افراد ممکن است حساسیت، سوزش، خارش، قرمزی یا کبود شدن پوست را پس از درمان تجربه کنند که معمولا در عرض چند روز بهبود می‌یابند.

نتایج مزوتراپی صورت به تدریج ظاهر می‌شود و با گذشت زمان بهبود می‌یابد. بعضی افراد ممکن است پس از چند جلسه تغییرات را در رنگ و بافت پوست خود ببینند. البته برای حفظ نتایج، تکرار درمان لازم است.

قیمت مزوتراپی صورت بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله تعداد جلسات، نوع و کیفیت مواد تزریق شده، هزینه پزشک و کلینیک و منطقه جغرافیایی. به طور تقریبی، قیمت هر جلسه مزوتراپی لک صورت بین ۱.۸۰۰  تا ۲.۵۰۰ میلیون تومان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا