میهن کاشت

ورم صورت بعد از کاشت مو و راه های جلوگیری از آن

ورم صورت بعد از کاشت مو و درمان آن

کاشت مو به منظور پرپشت شدن مو ها و زیبا سازی چهره انجام می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این عمل بسیار مهم می باشد و برای انجام آن باید به پزشکان متخصص مراجعه نمایید چرا که این عمل در کنار تمام مزایایی که دارد اگر به صورت اصولی انجام نشود معایبی مثل ورم صورت بعد از کاشت مو را نیز به همراه دارد. در ادامه بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

یکی از مواردی که بعد از عمل پیش می آید، ورم صورت بعد از کاشت مو می باشد. معمولا این ورم بعد از گذشت مدتی از بین خواهد رفت. شاید برایتان جالب باشد بدانید تورم و التهاب در ناحیه سر و صورت یک نوع مکانیزم درمانی می باشد در نتیجه جای هیچ نگرانی نیست و با گوش کردن به توصیه های پزشک این عارضه خیلی زود برطرف خواهد شد.

ورم صورت بعد از کاشت مو

معمولا این عمل در روز دوم تا هفتم بعد از عمل، اتفاق می افتد. در بعضی از مواقع این درد و ورم بسیار زیاد می باشد به حدی که فرد توانایی باز کردن پلک های خود را ندارد. لازم است بدانید این عارضه بعد از عمل کاشت مو یک امر کاملا طبیعی می باشد.

بیشتر افرادی که زیر دست پزشک می روند و تن به عمل کاشت مو می دهند در روز های ابتدایی مقداری از تورم را تجربه خواهند کرد. معمولا ورم صورت بعد از کاشت مو در نواحی متفاوتی رخ می دهد. بیشترین نواحی که ورم در آن رخ می دهد، پیشانی و پلک ها می باشد. درد در این نواحی به حدی زیاد می باشد که می تواند فرد را از خواب و خوراک بیاندازد. تورمی که در این عمل به پوست سر وارد می شود با سر درد های ضربان دار همراه است. لازم است توجه داشته باشید اگر بعد از عمل کاشت مو با ورم خیلی زیاد روبرو شدید این مورد طبیعی نیست و باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم تورم بعد از کاشت مو بعد از یک هفته از بین خواهد رفت. علت کاهش تورم دفع مواد تزریق شده و اضافی از طریق کلیه ها می باشد. دقیقا مانند ماده بی حسی که بعد از انجام عمل های جراحی از طریق ادرار دفع می شود.

ورم صورت بعد از کاشت مو و راه های جلوگیری از آن
ایجاد ورم بعد از پیوند کاشت مو

نواحی که دچار ورم می شوند

انجام عمل کاشت مو منجر به رشد مجدد مو ها در ناحیه کاشته شده و ضخیم تر شدن تار های مو می شود. همانطور که می دانید برای انجام این عمل از نواحی که پیاز مو در آن قسمت ها بیشتر می باشد برداشت انجام می شود و در نواحی کم پشت مو، کاشت فولیکول ها انجام می شود. در نتیجه کاملا طبیعی است اگر تورم و التهاب در نواحی برداشت شده و کاشته شده اتفاق بیفتد. لازم است بدانید این ورم مکانیزم طبیعی بدن در برابر عوامل خارجی می باشد. در صورت کلی نواحی که بیشتر در معرض ورم قرار دارند به شرح ذیل می باشند:

 • قسمت پیشانی
 • پشت سر
 • ناحیه چشم ها
 • کل صورت
 • کف سر
 • پشت گوش ها.

توجه داشته باشید قبل از انجام عمل جراحی لازم است تا با پزشک خود در این زمینه مشورت داشته باشید. این کار باعث می شود با مواردی که ممکن است بعد از عمل اتفاق بیفتد آشنایی داشته باشید و در صورت بروز این عوامل دچار استرس نشوید.

عوامل موثر در ورم صورت بعد از کاشت مو

همانطور که بالاتر نیز به این مورد اشاره کردیم بعضی از عوامل مشخص، باعث بروز ورم در صورت می شود چرا که این روش، روشی کم تهاجمی می باشد و در آن از تیغ جراحی استفاده می شود و به وسیله آن فولیکول های قدرتمند مو برداشته می شوند و در شکاف هایی که در سر ایجاد شده است قرار می گیرند. در ادامه به مواردی که باعث ورم صورت بعد از کاشت مو می شوند اشاره خواهیم کرد.

روش کاشت مو

لازم است بدانید روش هایی که برای کاشت مو انجام می شود متفاوت می باشند. هر کدام از روش هایی که برای کاشت مو انجام می شود مزایا و معایبی را به همراه دارد. در بیشتر روش هایی که برای کاشت مو انجام می شود، فولیکول های مو به وسیله یک پانچ از کف سر برداشته می شوند. این فولیکول ها در شکاف هایی که قبلا در سر ایجاد شده است قرار می گیرند. شکاف هایی که در سر ایجاد شده است ممکن است موجب التهاب و ورم در چهره فرد شود. بعد از انجام عمل کاشت مو، یعنی در دوران نقاهت، بدن انسان در صدد بازسازی بافت های آسیب دیده بر می آید. این اتفاق منجر به ایجاد ورم در صورت فرد می شود.

مطالب مرتبط  هزینه کاشت مو به روش sut

ایجاد آلرژی با استفاده از داروی بی حسی

برای جلوگیری از ایجاد آلرژی لازم است تا پزشک قبل از اقدام به عمل، داروی بی حسی موضعی تزریق نماید. البته لازم است توجه داشته باشید تزریق این دارو ممکن است باعث بروز آلرژی در بدن شود. همچنین لازم است بدانید تزریق این دارو به تنهایی نیز ممکن است باعث ایجاد ورم در صورت فرد شود.

تزریق سرم در حین عمل جراحی

هنگامی که فولیکول ها از سر خارج می شوند و در محیطی که از قبل آماده کاشت شده‌اند قرار می گیرد، باید فضای کافی برای قرارگیری در جای مورد نظر را داشته باشند. پزشک برای ایجاد جای مناسب برای فولیکول ها، به شکاف های ایجاد شده، سرم تزریق می کند. با انجام این کار بعد از انجام کاشت، سرم های باقی مانده در زیر پوست قرار می گیرند و همین مورد باعث ایجاد ورم در پوست سر می شود.

عفونت بعد از عمل

عفونت یکی از بیشترین عواملی است که بعد از کاشت مو باعث ورم می شود. لازم است توجه داشته باشید این مورد ممکن است به علت استفاده زیاد از آنتی بیوتیک و عدم رعایت بهداشت رخ دهد. در صورتی که به دنبال درمان عفونت ایجاد شده نباشید ممکن است صدمات غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد. تشخیص عفونت ایجاد شده در سر باید توسط پزشک انجام شود. در نتیجه مراجعه به یک پزشک خبره و کاربلد در هنگام انجام عمل جراحی الزامی می باشد.

ورم صورت بعد از کاشت مو و راه های جلوگیری از آن
ورم صورت بعد از کاشت مو

درمان ورم صورت بعد از کاشت مو

برای درمان ورم صورت بعد از کاشت مو روش های متفاوتی وجود دارد. البته لازم است توجه داشته باشید درمان این مورد نیاز به درمان خاصی ندارد. در نتیجه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که این عارضه کاملا طبیعی می باشد اما لازم است توجه داشته باشید در بعضی از مواقع این مورد ممکن است نشان دهنده عفونت در بدن باشد. راه های درمان ورم صورت بعد از کاشت مو به شرح ذیل می باشد:

 • استفاده از داروهای ضد التهابی
 • استراحت کافی در دوران نقاهت.
 • استفاده از دارو برای کاهش التهاب طبق تجویز پزشک.
 • در حالت کلی لازم است تا بعد از عمل جراحی موارد زیر را انجام دهید تا از ورم صورت بعد از کاشت مو جلوگیری نمایید. این موارد به شرح ذیل می باشد:
 • استراحت به پشت.
 • پرهیز از انجام حرکات سنگین.
 • استراحت کافی.
 • مصرف مایع جات به اندازه کافی.
 • خودداری از خم کردن سر در دوران بعد از عمل کاشت مو و غیره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا