میهن کاشت

کاشت مو به روش sut: بررسی مزایا و مراحل آن

کاشت مو به روش sut

با قاطعیت می توان بیان کرد این روش یکی از بروزترین روش های کاشت مو می باشد. با استفاده از این روش خبری از جای اسکار و یا زخم های عمیق پوستی نیست. همچنین دوره نقاهت در انجام این عمل نیز بسیار کوتاه می باشد. دلایل برتری کاشت مو به روش sut نسبت به سایر روش ها به شرح ذیل می باشد:

 • برداشت سریع فولیکول ها در زمان عمل یکی از ویژگی های فوق العاده این روش می باشد.
 • انجام کاشت بسیار سریع در حین عمل.
 • فاصله این کاشت زیر یک میلی متر می باشد.
 • با استفاده از این روش شاهد تراکم بسیار بالا خواهید بود.
 • خط رویش در این عمل کاملا طبیعی می باشد. به طوری که هیچ کس نمی تواند از پیوند موی شما مطلع شود.
 • با انجام این روش نیاز به مراجعه پی در پی به پزشک نیست و به راحتی و طی یک جلسه به راحتی می توانید این عمل را انجام دهید. لازم به ذکر است دوران نقاهت در این عمل بسیار کوتاه می باشد.

یکی از مزایای فوق العاده استفاده از این روش امکان طراحی خط رویش می باشد. لازم به ذکر است خط رویش به وسیله خود شخص تعیین می شود و این مورد یکی از ویژگی های بارز استفاده از روش SUT می باشد.

لازم به ذکر است با استفاده از این روش هیچ مویی هدر نمی رود. در نتیجه هدر رفت فولیکول های مو در این روش به حداقل می رسد.

در این روش بعد از برداشت فولیکول ها تا زمان کاشت آن ها، فولیکو ها منجمد می شوند تا میزان آسیب وارده به آن ها در محیط به حداقل برسد.

در این روش نتیجه نهایی کار مثال زدنی خواهد بود. در ضمن در ابتدای مراحل کاشت، در نرم افزار های پیشرفته نتیجه نهایی کار به شما نمایش داده می شود تا اگر نیاز به تغییری باشد، این تغییرات پیاده سازی شود.

کاشت مو به روش sut

همانطور که در بالاتر نیز عنوان کردیم استفاده از روش SUT دارای مزایای بی شماری می باشد. این مزایا به شرح ذیل می باشد:

 • بهترین و به روز ترین روش درمان طاسی و ریزش مو.
 • از این روش علاوه بر سر برای ابرو هم می توان استفاده نمود.
 • در این روش به جای استفاده از دست از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود.
 • دقت بالا در حین عمل به همراه نتیجه ماندگار و فوق العاده.
 • عدم نیاز به بیهوشی و بخیه.
 • بدون درد و خونریزی.
 • انجام تمامی فرایند عمل طی یک جلسه.
 • عدم نیاز به بستری شدن و طی کردن دوران نقاهت طولانی.

در روش sut چه مقدار تار مو کاشته می شود؟

توجه داشته باشید هر چقدر میزان تراکم مو در پشت سر بیشتر باشد تعداد فولیکول های مو نیز افزایش پیدا می کند. البته ممکن است مویی که از پشت سر برداشته می شود به صورت تکی و یا چندتایی باشد. به طور مثال:

اگر از شخصی 1000 تار مو برداشت شود، دقیقا به همان اندازه می توان در جایی که مو اندک می باشد از آن ها استفاده نمود؛ بدون حتی یک دور ریز.

به طور کلی می توان عنوان کرد با استفاده از این روش و روش های معمول بیشتر از 10000 تار مو در روز می توان کاشت.

لازم است بدانید با استفاده از روش های سنتی کاشت مو، لازم است تا فرد متقاضی چند روز مداوم برای انجام این کار به مجموعه های کاشت مو مراجعه نماید ولی با استفاده از روش SUT دیگر نیازی به مراجعه چند روزه به این مراکز وجود ندارد و تمامی فرایند کاشت مو طی یک جلسه انجام خواهد شد.

کاشت مو به روش sut همان تکنیک SAFER است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر این دو روش هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند. لازم است بدانید در تکنیک SAFER با استفاده از دستگاه های غیر استاندارد به انجام کاشت می پردازند. یکی از معایب این روش استریل نبودن دستگاه در حین انجام کاشت مو می باشد. یکی دیگر از معایب این شیوه تراکم بسیار کم آن بر روی سر می باشد.

در مقابل روش SUT کاملا استاندارد می باشد.

در روش sut از چه دستگاهی استفاده می شود؟

در حال حاضر بیشتر کلینیک های زیبایی در ایران به دلیل عدم استفاده از نیروی متخصص و کاربلد و عدم استفاده از دستگاه های پیشرفته امکان ارائه خدمات با سخت افزار های قدرتمند را ندارند. از همین جهت اگر قصد کاشت مو را دارید حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

مطالب مرتبط  مراحل کاشت مو و بررسی دقیق آنها

به صورت کلی می توان عنوان کرد در حال حاضر در ایران از سه دستگاه برای کاشت مو استفاده می شود.

یکی از آن ها دستگاه مربوط به کاشت سنتی می باشد. در این روش پوست حالت پرتقالی به خود می گیرد و در نهایت تراکم کم مو ها را به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از این تجهیزات، وسایل کاشت SAFER می باشد. با استفاده از این روش، آسیب بسیار زیادی به پوست سر وارد می شود.

بهترین دستگاه برای کاشت مو دستگاه کاشت SUT می باشد. این دستگاه بسیار جدید و مجهز است.

متاسفانه امروزه شاهد تبلیغات زیادی در حوزه کاشت مو هستیم. اگر جزو افرادی هستید که کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید لازم است قبل از انجام این کار حتما به مجموعه های خبره و مجهز مراجعه نمایید تا شاهد نتایج فوق العاده‌ای باشید.

مراحل کاشت مو به روش sut

برای انجام کاشت مو در روش SUT لازم است تا مراحل زیر به وسیله یک پزشک متخصص انجام پذیرد. این مراحل به شرح ذیل می باشد:

ایجاد یک برش به وسیله پانچ

در این روش به وسیله پانچ سوراخ های ریز به قطر کمتر از یک میلی متر در سر ایجاد می شود. توجه داشته باشید عمق و زاویه وارد شدن پانج به کف سر در این روش بسیار مهم می باشد؛ در صورتی که این پانچ به صورت نادرست وارد سر شود نتایج غیر قابل جبرانی را به همراه خواهد داشت. اگر بیش از حد وارد شود ممکن است باعث صدمات غیر قابل جبران به کف سر شود. در صورتی که عمق سوراخ کم باشد، فولیکول ها به صورت ناقص برداشته می شوند و عملا بی استفاده خواهند بود.

به وسیله این پانچ فولیکول های سطح سر  برداشته می شود و در مکانی منجمد می ماند تا آماده کاشت شود.

برداشت فولیکول به وسیله مکش

در روش SUT فولیکول های کف سر بعد از برش، به وسیله یک مکش از کف سر جدا می شوند. در روش های سنتی برداشت فولیکول ها به وسیله انبر انجام می شود اما در این روش با استفاده از دستگاهی به نام ساکشن این عملیات انجام می شود. در روش های سنتی برداشت فولیکول ها از کف سر بسیار زمان بر می باشد چرا که به صورت تکی و با استفاده از انبر انجام می شود.

آماده سازی فولیکول ها

فولیکول ها از درون لوله دستگاه SUT به یک مخزن مجهز هدایت می شود. بعد از انتقال، آن را درون یک محلول نگهداری می کنند. بعد از برداشت تمامی فولیکول ها، پزشک متخصص برای کاشت آماده می شود. این مرحله به صورت دستی انجام می شود در نتیجه مهارت و سرعت عمل در استفاده از این روش بسیار مهم می باشد. توجه داشته باشید هر چقدر میزان بیرون بودن فولیکول ها از دمای بدن بیشتر باشد احتمال آسیب به آن نیز بیشتر می شود.

مشخص نمودن خط رویش

شاید تصور کنید این روش ها هستند که در ایجاد خط رویش و غیر طبیعی بودن کاشت موثر می باشند. در صورتی که این چنین نیست و مهارت پزشک است که در طبیعی بودن کاشت دخیل می باشد. این شکل رویش باید به صورت صحیح مهندسی شود.

کاشت فولیکول ها

در مرحله پایانی به وسیله پانچ های مخصوص حفره هایی در سر ایجاد می شود و فضای سر آماده برای کاشت فولیکول ها می شود. در نهایت فولیکول ها به وسیله انبر به درون حفره هدایت می شوند.

جمع‌بندی

افرادی که کاندید کاشت مو هستند، باید برای انجام این کار به مراکز با تجربه و متخصص در این حوزه مراجعه کنند. با انجام این کار عوارض بعد از عمل را به صفر می رسانید؛ همچنین سابقه فعالیت در هنگام مراجعه برای کاشت مو بسیار مهم می باشد. حتما قبل از انجام کاشت مو از تجربه و نمونه کار های مجوعه مورد نظرتان اطمینان کسب نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا