میهن کاشت

چگونگی کاشت ابرو؛ چطور ابروی طبیعی کاشته می شود؟

چگونگی کاشت ابرو طبیعی و مصنوعی

اگرچه ریزش مو یکی از مشکلات رایج در میان خانم ها و آقایان است؛ اما برخی از افراد علاوه بر ریزش مو با مشکل ریزش ابرو نیز مواجه اند. ریزش ابرو می تواند در اثر ژنتیک، مشکلات جسمی، بیماری های خاص رخ دهد. همچنین برخی از افراد به دلیل سوختگی پوست و یا تصادفات بخشی از ابروهای خود را از دست می دهند. بهترین راه برای جایگزین کردن ابروهای از دست رفته، کاشت آن هاست که می تواند به صورت تخصصی و اصولی انجام شود. چگونگی کاشت ابرو یکی از سوالات رایج در میان افرادی است که به هر حال می خواهند ابروهایی پرپشت و طبیعی داشته باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی کاشت ابرو و مراحل انجام آن صحبت کنیم.

چگونگی کاشت ابرو

بهترین روش برای جایگزین کردن ابروهای از دست رفته، استفاده از روش کاشت ابرو است. کاشت ابرو می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی ابروها داشته باشد و آن ها را به صورت طبیعی پرپشت و جذاب کند. در حال حاضر، در مراکز مختلفی برای زیباسازی ابروها، از روش کاشت ابرو استفاده می شود که این موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم به فکر کاشتن ابروهای خودشان باشند.

اگرچه برخی از افراد بدون توجه به نحوه کاشت ابرو به مراکز مختلف مراجعه می کنند و ابروهای خودشان را تمام و کمال به پزشک می سپارند، اما توجه به چگونگی کاشت ابرو برای شمایی که قصد انجام این کار را دارید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که توصیه می کنیم حداقل با مراحل انجام این کار آشنا باشید.

در حال حاضر روش های مختلفی برای کاشت ابرو استفاده می شوند؛ اما اساس کار همه آن ها برداشتن مو از بخش های مختلف بدن (به ویژه در پشت سر) و کاشت موها در ابروهای شماست. به طوری که می توانید ابروهای پرپشت و جذابی پس از کاشت داشته باشید.

چگونگی کاشت ابرو؛ چطور ابروی طبیعی کاشته می شود؟
مراحل کاشت ابرو به صورت تخصصی

مراحل کاشت ابرو

اگر قرار است برای کاشت ابرو به یک کلینیک زیبایی مراجعه کنید، احتمالا انتظار دارید که مراحل کاشت ابرو به شما توضیح داده شود. البته در برخی از کلینیک ها آنقدر پزشک باتجربه و با حوصله است که تمام روند کار را به شما توضیح می دهد. ولی شما هم نباید بدون اطلاع قبلی به کلینیک مراجعه کنید.

مراحل کاشت ابرو در هر کلینیک به صورت مشابه انجام می شود. این تخصص و تجربه پزشک است که می تواند روی نتیجه نهایی موثر باشد و باعث بهبود کیفیت کاشت شود. برای اینکه با اطلاعات عمومی بیشتری برای کاشت ابرو به کلینیک میهن کاشت مراجعه کنید، مراحل کاشت ابرو را به طور دقیق به شما توضیح می دهیم.

1. معاینه ابتدایی

اولین مرحله برای کاشت ابروها، معاینه ابتدایی است. در این مرحله مشخص می شود که چه بخشی از ابرو دچار ریزش شده و چه بخشی هنوز دارای ساختار مناسبی است. این مرحله باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا دقیقا خط کاشت مشخص شود و بتوان مراحل بعدی را انجام داد. در اکثر موارد هم آقایان، هم خانم ها کاندیدای خوبی برای کاشت مو و ابرو محسوب می شوند. اما در برخی از شرایط، کاشت ابرو امکان پذیر نیست. بنابراین، حتما برای بررسی شرایط کاشت و انتخاب بهترین روش برای کاشت ابرو به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

2. طراحی ابرو و مشخص کردن فضاهای خالی

چگونگی کاشت ابرو در مرحله دوم تفاوت چندانی در روش های مختلف ندارد. در این مرحله طراحی ابرو شما انجام می شود و می توانید در مورد نوع ابروی خودتان نیز نظر بدهید. برخی از خانم ها ابروهای طبیعی را به ابروهای خاص ترجیح می دهند. برخی از خانم ها و آقایان نیز به دنبال فرم خاصی هستند که باید از قبل در مورد آن با پزشک مشورت کنند. برای طراحی ابرو پزشک می تواند از یک مداد ساده کمک بگیرد و بخش هایی که نیاز به کاشت ابرو دارند را مشخص کنند. شاید مهم ترین مرحله برای کاشت ابرو، همین مرحله باشد. چون اگر به درستی ابرو طراحی نشود، نمی توان مراحل بعدی را مطابق با نظر خود فرد انجام داد. از این رو لازم است که فرد و پزشک با تبادل نظر این مرحله را انجام دهند.

3. برداشتن گرافت های مو

سومین مرحله از چگونگی کاشت ابرو، برداشتن گرافت های مو است. گرافت های مو می توانند از پشت سر یا بخش های خاصی از بدن شما برداشته شوند که هر کدام جزئیات خاص خودشان را دارند. برداشتن گرافت های مو باید به صورت تخصصی انجام شود تا بتوان موهای طبیعی در ابرو ایجاد کرد. نحوه برداشتن گرافت های مو در کاشت ابرو، در هر روش متفاوت است. در روش هایی نظیر FIT گرافت ها به صورت جداگانه از پشت سر خارج می شوند. اما در روش FUT گرافت به صورت نواری از پشت سر گرفته شده و در ناحیه مورد نظر کاشته خواهد شد. برای اینکه فرد در حین برداشت گرافت های مو، احساس ناراحتی نداشته باشد؛ این کار با بی حسی انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط  مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو

4. بررسی گرافت های مو

دقت در چگونگی کاشت ابرو در این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که در این مرحله باید پزشک به طور دقیق گرافت های مو را بررسی کند و در صورت سالم بودن آن ها، از آن ها برای کاشت ابرو کمک بگیرد. بررسی گرافت های مو از طریق ابزارهای مخصوصی انجام می شود تا بتوان سلامت گرافت ها را بررسی کرد. در این مرحله پزشک قبل از کاشت تک تک گرافت های استخراج شده را بررسی می کند و سپس آن ها را برای کاشت ابرو آماده خواهد کرد. اگر این مرحله به درستی انجام شود، می توانید ابروهایی زیبا و بدون مشکل داشته باشید. به طوری که ابروهای شما در طول زمان رشد می کنند و مانند یک ابروی طبیعی خواهند بود.

5. کاشت گرافت مو در محل مورد نظر

پس از بررسی گرافت های استخراج شده، نوبت به کاشت آن ها می رسد. کاشت ابرو باید از طریق طراحی انجام شده، صورت گیرد تا در نهایت به فرم دلخواه ابروهای خانم ها و آقایان برسیم. این مرحله در کنار مراحل دیگر برای چگونگی کاشت ابرو، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و انجام آن به صورت دقیق و تخصصی بسیار مهم است.

چگونگی کاشت ابرو؛ چطور ابروی طبیعی کاشته می شود؟
چگونگی کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، بر اساس روش انتخاب شده چگونگی کاشت ابرو متفاوت است. اما اساس همه این روش ها برداشتن گرافت مو از خود فرد و کاشت آن در ابروها است. بهترین روش کاشت ابرو بستگی به سلیقه و نظر شخصی شما ندارد و باید به صورت تخصصی در مورد آن فکر کنید. پزشکان با بررسی دقیق بانک موی شما، بهترین روش کاشت ابرو را انتخاب می کنند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن، کاشت ابروهای خودتان را به بهترین نتیجه انجام دهید.

به طور کلی، روش های زیر برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند که استفاده از هر کدام از آن ها مزایا  معایب خاص خودش را دارد.

  • کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT با استخراج فولیکول های مو به صورت جداگانه و با کمک ابزارهای مخصوص انجام می شود. دوره نقاهت این روش زیاد نیست و می توان با کمترین درد و خونریزی، مراحل کاشت ابرو را انجام داد.

  • کاشت ابرو به روش FUT

این روش که به کاشت مو نواری زیر معروف است، یکی از قدیمی ترین روش های کاشت ابرو می باشد. چگونگی کاشت ابرو در این روش ساده است. به طوری که می توان بخشی از موها را از پشت سر به صورت نواری جدا کرد، ولی دوره نقاهت این روش نسبتا طولانی است.

سخن پایانی

اطلاع از چگونگی کاشت ابرو می تواند به افرادی که به دنبال کاشت ابروهای طبیعی و پرپشت هستند کمک کند تا بدون دغدغه این کار را انجام دهند. کاشت ابروهای طبیعی و بدون مشکل با روش های مختلفی امکان پذیر است که در کلینیک میهن کاشت، بهترین این روش ها انتخاب می شود. در صورتی که قصد کاشت ابروی طبیعی و با تراکم بالا را دارید، فقط کافیست که با میهن کاشت در ارتباط باشید. با یک جلسه مشاوره، بهترین روش و فرم برای کاشت ابروی شما انتخاب خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا