میهن کاشت

کاشت ریش به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟

کاشت ریش به روش میکروگرافت

موی زیبا و پرپشت یکی از عوامل زیبایی در دنیای امروز به حساب می آید و به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهی برای کاشت مو با بهترین روش های ممکن هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید اولین عمل کاشت مو در کشور آلمان در شهر ورزبورگ انجام شد. عمل های زیبایی امروزه متقاضی بسیار زیادی دارد اما با قاطعیت می توان بیان کرد انجام عمل کاشت مو یکی از عمل های زیبایی است که سالانه افراد زیادی فارغ از جنسیت به دنبال انجام آن هستند. طی سال های اخیر عمل کاشت ریش به روش میکروگرافت در بین آقایان مورد توجه قرار گرفت و سالانه افراد زیادی به دنبال انجام آن هستند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با این روش بیشتر آشنا شوید.

کاشت ریش به روش میکروگرافت

روش میکروگرافت یک تکنیک موثر و روشی جدید برای کاشت مو و ریش می باشد. برای انجام این روش از مو های خود فرد متقاضی برداشت انجام می شود. این کار باعث می شود مو ها جلوه ای زیبا تر و طبیعی تر داشته باشند. برای انجام این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود و خبری از بیهوشی در این عمل نیست. یکی از مزیت های فوق العاده استفاده از این روش استفاده از مو های اهدایی خود فرد می باشد. بعد از عملیات برداشت گرافت ها از کف سر، جای زخم های بسیار ریزی بر روی سر باقی می ماند که با وجود موهای بسیار ریز نیز این زخم ها پوشانده می شوند.

تاریخچه روش میکروگرافت

همان طور که در بالاتر نیز اشاره کردیم تاریخچه این روش مربوط به کشور آلمان شهر وورتسبورگ می باشد. روش های ابداعی دیگر کاشت مو و ریش در کشور ژاپن خلق شده و به سایر کشور ها معرفی شدند.

مشکلاتی نظیر کم مویی و یا نازک بودن تار های مو، از همان ابتدا برای بشر وجود داشته است. امروزه روش های جدیدی برای کاشت مو وجود دارند. می توان گفت تمام این روش ها ریشه در کار یک متخصص پوست به نام نورمن ارینریک در دهه 50 میلادی داشت.

بعد از پیدایش این روش ژاپن اولین کشوری بود که در این حوزه پا به میدان گذاشت و روش های متفاوتی را عرضه نمود. لازم است بدانید پیدایش روش کاشت مو یک شبه نبوده و دکتر نورمن حدود بیست سال برای تکمیل این روش زمان گذاشت و مطالعات بسیاری را بر روی آن انجام داد.

در ابتدای پیدایش این روش آن را با نام پانچ گرافت می شناختند. در سال 1975 گروهی از پزشکان شروع به استفاده از این شیوه های کاشت کردند. پزشکان از موهای 4 میلی متری برای کاشت در نواحی کم پشت و طاس بهره بردند. طی مرور زمان از این روش بیش از پیش استفاده شد و شاخه های مختلفی به این روش اضافه شدند. طی گذشت زمان و آزمون و خطاهایی که در طول انجام این عمل صورت گرفت؛ مشخص شد بهترین مکان برای برداشت گرافت چه مکانی است. طبق آزمون و خطاهایی که صورت گرفت؛ مشخص شد در چه مکان هایی نمی توان از پیاز مو استفاده نمود. به این وسیله مقدار پیاز مویی که برداشت می شد بسیار کمتر از حالت اول بوده و گرافت ها دور ریز نداشتند؛ چرا که دقیقا به اندازه و با توجه به قسمت مورد نظر گرافت برداشت می شد.

کاشت ریش به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟
کاشت ریش به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟

چرایی انتخاب کاشت ریش به روش میکروگرافت

با قاطعیت می توان بیان کرد کاشت به روش میکروگرافت یکی از کم خطرترین راه ها برای داشتن ریش و مویی سالم می باشد. به دلیل کم خطر بودن این روش، محبوبیتی بسیار زیادی در میان افراد متقاضی دارد. در این روش برای کاشت و برداشت مو از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود. استفاده از دستگاه در هنگام کاشت و برداشت گرافت ها مزایای بی شماری دارد. بزرگ ترین مزیت استفاده از این روش کم خطا بودن آن می باشد. در صورتی که برای کاشت مو از این روش استفاده شود، فولیکول ها و گرافت ها در حین عملیات کاشت و برداشت کمتر آسیب می بینند و در نتیجه احتمال برداشت بیشتر گرافت ها از کف سر به حداقل می رسد. لازم است بدانید سرعت در انجام این کار بسیار زیاد می باشد. اگر به دنبال روشی سریع برای کاشت ریش و یا مو هستید این انتخاب فوق العاده می باشد.

مطالب مرتبط  جدیدترین روش کاشت ریش کدام است؟

این عمل تا به حال رضایت افراد بسیاری را جلب کرده است اما برای آن که از نتیجه کار اطمینان داشته باشید لازم است تا در این خصوص اطلاعاتی را کسب نمایید.

برای درمان کم مویی در نواحی ریش و سر می توانید از روش های بسیاری استفاده نمایید. روش های شیمیایی، روش های دارویی، استفاده از پروتز، تتو در نواحی کم پشت و غیره. استفاده از بعضی از این روش ها علاوه بر اینکه کمکی به کم پشتی مو ها نمی کند ممکن است باعث ریزش مو نیز شود. طبق آمارگیری های انجام شده درمان کم مویی در نواحی مختلف بدن به وسیله انجام کاشت مو رضایت افراد بسیار زیادی را جلب کرده است. تا به امروز موفقیت در این روش نسبت به سایر روش ها بیش تر بوده است.

چگونگی آمادگی کاشت ریش در روش میکروگرافت

لازم است بدانید کاشت ریش به روش میکروگرافت نیاز به آمادگی چندانی ندارد. قبل از عملیات کاشت مو لازم است تا طی یک جلسه با پزشک متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید. در این جلسه پزشک مقدار ریزش مو، وسعت ریزش و نواحی خالی سر را مورد بررسی قرار می دهد. در این جلسه باید تمام داروهایی که به وسیله فرد متقاضی مصرف می شود به پزشک معرفی شوند. ممکن است پزشک تا مدتی مصرف این دارو ها را برای متقاضی کاشت ریش منع کند و یا ممکن است چند روز قبل از عمل ماساژ سر را به فرد پیشنهاد دهد. در نتیجه مراجعه به پزشک و مشاوره با وی قبل از انجام عمل جراحی مهم و حیاتی می باشد.

کاشت ریش به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟
کاشت ریش به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام کاشت

برای کاشت ریش به روش میکروگرافت، مراحل زیر طی می شود.

در مرحله اول لازم است تا صورت فرد متقاضی به وسیله پزشک ماساژ داده شود؛ سپس داروی بی حسی در ناحیه مذکور تزریق می شود. با تزریق ماده بی حسی منطقه بانک مو بی حس می شود. در بعضی از مواقع پیش از تزریق ماده بی حسی از اسپری بی حس کننده استفاده می شود. این کار برای بی حسی در حین عملیات تزریق آمپول می باشد؛ چرا که تزریق ماده بی حس کننده نیز با درد همراه است.

بعد از آن که ماده بی حسی اثر کرد، سوراخ های خطی در منطقه بانک مو ایجاد می شوند. بانک موی هر فرد با دیگری متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت بانک مو برای کاشت ریش، غالبا در پایین چانه هر فرد قرار داد. علت استفاده از این منطقه برای برداشت گرافت ها، آسیب وارد نشدن به زیبایی و چهره فرد می باشد. برداشت گرافت ها از ناحیه بانک مو به دو روش انجام می شود.

روش دستی و روش اتوماتیک. در روش اتوماتیک عملیات خارج کردن گرافت ها به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود. این کار باعث می شود آسیب کم تری به گرافت های خارج شده وارد شود. توجه داشته باشید در صورتی که گرافت ها به صورت اصولی خارج نشوند قابلیت استفاده خود را از دست می دهند.

بعد از خارج کردن گرافت ها لازم است تا ماده بی حسی در منطقه ای که قصد کاشت ریش در آن وجود دارد، تزریق شود. سپس به وسیله آمپول های کوچک، در مناطقی که قصد کاشت وجود دارد سوراخ های ریزی ایجاد می شوند. بعد از آن از دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر  برای کاشت گرافت ها استفاده می شود.

مدت زمان کاشت ریش با استفاده از این عمل، با توجه به مقدار کم بودن مو بین 2 تا 8 ساعت می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا