میهن کاشت

هزینه کاشت ابرو یک عامل مهم در انجام این کار

هزینه کاشت ابرو در سال 1402 چقدر است؟

قبل از اینکه به بررسی هزینه کاشت ابرو بپردازیم بهتر است در رابطه با علت ریزش ابرو ها و روش‌ های مختلف کاشت ابرو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. در نظر داشته باشید که کاشت ابرو باید توسط پزشک متخصص انجام شود. به این صورت افراد می‌ توانند نتیجه ای بسیار عالی به دست بیاورند. ابتدا افراد باید ریزش ابرو های خود را درمان کرده و سپس برای کاشت آن اقدام نمایند. ابرو های کاشته شده رشدی شبیه ابرو های قبلی افراد دارند. هر عاملی که بتواند بر روی ابرو های قبلی افراد تاثیر گذاشته و باعث ریزش آن ها شود می‌ تواند بر روی ابرو های کاشته شده نیز تاثیر بگذارند.

 بیماری‌ های تیروئیدی، بالا رفتن سن، اختلالات رشد ابرو، سوختگی، استرس و اضطراب بالا، برداشتن زیاد ابرو ها، وجود بیماری‌ های سیستمیک، عفونت، هاشور ابرو و یا تاتو و … جزو مواردی می‌ باشند که می‌ توانند سبب ریزش ابرو ها در افراد شوند. البته بسیاری از افراد نیز به صورت ژنتیکی و یا ارثی مستعد ریزش ابرو هستند. این افراد ممکن است به مرور زمان با کچلی در این قسمت مواجه شوند. استفاده از روش‌ هایی مانند هاشور و تاتو و استفاده مداوم از مداد ابرو نیز می‌ توانند تراکم ابرو ها را کاهش دهند. این عوامل جزو علت‌ های ریزش ابرو به حساب می‌ آیند.

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو مختلف است. در نظر داشته باشید چند روش رایج برای کاشت ابرو وجود دارند که در بالا به بررسی آن ها پرداختیم. هر کدام از این روش‌ ها دارای هزینه مخصوص به خود می‌ باشند. به طور کلی کاشت ابرو از سه مرحله برداشت، نگهداری و کاشت تشکیل می‌ شود. تمام این مراحل را پزشک با دقت بسیار بالایی انجام می‌ دهد. انجام تمام این مراحل دارای روش های مختلفی می‌ باشد. به دلیل وجود تفاوت در این مراحل هزینه کاشت ابرو نیز مختلف است. شما نمی‌ توانید توقع یک هزینه ثابت در تمام مراکز داشته باشید زیرا این هزینه‌ ها دارای نوسانات مختلفی می‌ باشند. معمولا روش‌ هایی مانند روش fut در کل دنیا منسوخ شده و افراد تمایل ندارند از این روش استفاده کنند. به دلیل وجود دوره نقاهت بالا و برش این روش معمولاً طرفداران خود را از دست داده است و جزو روش‌ های کم هزینه برای کاشت ابرو محسوب می‌ شود.

 معمولاً در برخی کلینیک‌ های کشور ایران از این روش به دلیل کم هزینه و مقرون به صرفه بودن هنوز هم استفاده می‌ شود. افراد به دلیل قیمت پایین خواهان استفاده از این روش برای کاشت ابروی خود هستند. یکی از مواردی که می‌ تواند بر روی هزینه کاشت ابرو تاثیر مستقیم بگذارد میزان مهارت و دقت پزشک می‌ باشد. هر چقدر پزشک از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار باشد دستمزد بیشتری نیز دریافت می‌ کند. البته پرداخت هزینه بیشتر سبب می‌ شود که نتیجه بسیار عالی نیز به دست بیاورید.

 هر چقدر پزشک شما از مهارت بالاتری برخوردار باشد می‌ تواند نتیجه بسیار شگفت‌ انگیزی نیز رقم بزند. به گونه‌ ای که شما بعد از کاشت ابرو متحیر شوید. در نظر داشته باشید باید در انتخاب پزشک خود نهایت وسواس و دقت را به کار ببرید تا بتوانید نتیجه مورد انتظار خود را به دست بیاورید. از عوامل دیگری که می‌ تواند بر روی هزینه کاشت ابرو تاثیر بگذارد میزان تراکم درخواستی شما می‌ باشد. هر چقدر تعداد فولیکول‌ های کاشته شده در محل مورد نظر افزایش پیدا کند هزینه کاشت ابرو نیز بیشتر می‌ شود.

هزینه کاشت ابرو یک عامل مهم در انجام این کار
بررسی هزینه کاشت ابرو

روش‌ های مختلف کاشت ابرو

در نظر داشته باشید که روش‌ های کاشت ابرو متفاوت می باشند. هزینه کاشت ابرو با توجه به این روش‌ ها مشخص می‌ شود. کاشت fut و کاشت نواری جزو روش‌ های بسیار پرطرفدار می‌ باشند که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند. افراد با استفاده از این روش ها می‌ توانند تراکم ابرو های خود را تا حدودی که تمایل دارند افزایش دهند. در نظر داشته باشید در این روش پزشک ناحیه بالا ابرو را برش می‌ دهد. سپس به کمک بخیه‌، محل برش داده شده را می‌ بندد. این روش دارای دوره نقاهت طولانی‌ تری نسبت به روش‌ های دیگر می‌ باشد‌. هم آقایان و هم خانم‌ ها می‌ توانند از روش fut استفاده کنند. این روش یک راه بسیار عالی برای کاشت ابرو های از دست رفته می‌ باشد.

مطالب مرتبط  آیا کاشت ابرو درد دارد؟

 معمولاً در این روش مو های مورد نیاز برای کاشت ناحیه ابرو از قسمت پشت سر برداشته می‌ شوند و می‌ توانند ظرافتی شبیه به مو های خود ابرو های فرد را به وجود بیاورند. انجام این روش کار راحتی نسبت به روش قبل می‌ باشد و از دوره نقاهت کمتری نیز برخوردار است. افراد می‌ توانند بعد از انجام این کار سریعاً به روند زندگی روزمره خود باز گردند. روش sut یکی از روش‌ های دیگر در کاشت ابرو محسوب می‌ شود. در این روش فولیکول‌ های مو از بانک مورد نظر استخراج می‌ شوند و هیچگونه برش و زخمی بر روی پوست به وجود نمی‌ آید. پزشک می‌ تواند فولیکول‌ ها را در محل مشخص شده کاشته و نتیجه ای بسیار عالی رقم بزند. به همین دلیل روش sut جزو محبوب‌ ترین و بهترین روش‌ ها برای افراد کل دنیا محسوب می‌ شود، زیرا یک روش غیر تهاجمی است که هیچگونه زخم و برشی بر جای نمی‌ گذارد.

هزینه کاشت ابرو یک عامل مهم در انجام این کار
هزینه کاشت ابرو و اهمیت آن در انجام این روش

عوارض کاشت ابرو

حال که با هزینه کاشت ابرو آشنایی پیدا کردید بهتر است در رابطه با مباحث دیگر آن نیز اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. در نظر داشته باشید انتخاب درست روش کاشت ابرو می‌ تواند تا حدودی عوارض این کار را نیز کاهش دهد. در روش fut معمولاً تعداد جلسات بالا و جراحی طولانی می باشد. همچنین وجود برش و بخیه در این روش جزو عوارض آن محسوب می‌ شوند. شما در حین عمل و بعد از آن نیز با تورم و درد و خونریزی مواجه‌ شوید. در بعضی مواقع ممکن است نتیجه به وجود آمده ظاهری مصنوعی داشته باشد اما استفاده از روش‌ های دیگر دارای عوارض زیادی نمی‌ باشد و افراد می‌‌ توانند از این روش‌ ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

به مرور زمان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌ های کاشت ابرو نیز پیشرفت کرده‌ اند و عوارض آن تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل افراد با انتخاب پزشک درست می‌ توانند بدون نگرانی وارد اتاق عمل شده و کاشت ابروی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. به طور کلی روش کاشت ابرو دارای عوارض خاصی نمی‌ باشد و شما باید یک دوره نقاهت محدود را سپری کنید تا بتوانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

کلام پایانی

عوامل مختلفی می‌ توانند بر روی هزینه کاشت ابرو تاثیر بگذارند. به عنوان مثال مهارت و تخصص پزشک، سابقه پزشک در زمینه کاشت ابرو، محل کاشت ابرو و شهر مورد نظر و همچنین دستگاه و تجهیزاتی که پزشک از آن ها برای این کار استفاده می‌ کند جزو موارد تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت ابرو می‌ باشند. در نظر داشته باشید اگر شما پزشک خود را به درستی انتخاب کنید می‌ توانید بدون نگرانی این کار را انجام دهید. البته پرداخت هزینه بالا برای این کار دارای مزایایی نیز می‌ باشد زیرا شما می‌ توانید با انتخاب یک پزشک متبحر از بهترین و جدیدترین روش‌ های روز دنیا برای کاشت ابروی خود استفاده کرده و نتیجه ای بسیار عالی به دست بیاورید.

در نظر داشته باشید کاشت ابرو باید با نهایت دقت انجام شود تا بتواند نتیجه بسیار طبیعی به وجود آورد. اگر کاشت ابرو به صورت درست انجام نشود افراد بعد از اتمام کار از نتیجه راضی نخواهند بود و ممکن است مجدد این کار را انجام دهند. پس بهتر است با یک بار پرداخت هزینه، این کار را به درستی انجام دهید تا مجبور نشوید هزینه‌ ها را مجدد پرداخت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا