میهن کاشت

نحوه خواب بعد از کاشت مو به چه شکل است؟

نحوه خواب بعد از کاشت مو به چه شکل است؟

اکثر افرادی که کاشت مو انجام می دهند بعد از کاشت، نگرانی های بسیاری دارند. یکی از مراقبتهایی که بعد از کاشت مو باید انجام شود، خوابیدن صحیح می باشد. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چرا نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو مهم است؟

در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد. توجه داشته باشید در روز های ابتدایی بعد از کاشت مو، فولیکول های مو بسیار آسیب پذیر هستند. در نتیجه مراقبت از آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. فولیکول های مو به قدری آسیب پذیر هستند که باید مراقب باشید هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشود چرا که بعد از هرگونه آسیب و یا فشاری، فولیکول ها به صورت کامل نابود خواهند شد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه خواب بعد از کاشت مو به طور کامل آشنا شوید.

نحوه خواب بعد از کاشت مو

 توجه داشته باشید نظافت بالش در زمان خواب بسیار مهم می باشد. بهتر است قبل از اقدام به عمل بالش و ملحفه ای که قرار است با پوست سر برخورد داشته باشد را به صورت کامل تمیز و ضدعفونی نمایید. با انجام این کار از عفونت هایی که ممکن است ایجاد شود جلوگیری خواهید کرد. توجه داشته باشید در زمان شستشو بالش و یا ملحفه، از مواد شوینده آلرژی زا استفاده نکنید. در صورتی که به این مورد توجه نداشته باشید پوست سر دچار آلرژی خواهد شد.

به صورت کلی آلرژی ها به دو دسته تقسیم می شوند. آلرژی هایی که به واسطه شروع فصل جدید و ایجاد گرد و غبار به وجود می آیند. دسته دوم آلرژی هایی هستند که با توجه به مواد غذایی رخ می دهند.

در روز های ابتدایی بهتر است بر روی بالش خود یک حوله نرم بکشید چرا که در این روز ها ممکن است از جای زخم های ایجاد شده ترشح خارج شود، در این حالت بهتر است بر روی بالش از پارچه هایی به غیر از پارچه رو بالشی استفاده نمایید. هر روز حوله را بشویید تا از تمیزی آن اطمینان کسب کنید.

نحوه خواب بعد از کاشت مو به چه شکل است؟
نحوه خواب بعد از کاشت مو به چه شکل می باشد؟

نحوه خواب بعد از کاشت مو به طور صحیح

سعی کنید در هفته ابتدایی بعد از کاشت مو، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. برای انجام این کار بهتر است از دو بالش استفاده نمایید. در هنگام خواب با بدن خود زاویه 45 درجه ایجاد نمایید. با این کار از ایجاد التهاب جلوگیری خواهید کرد، در ضمن با رعایت این نکته باعث بهبودی هرچه سریع تر زخم ها نیز خواهید شد.

هرگز به صورت دمر نخوابید. خوابیدن به این شکل باعث افزایش التهاب و تورم خواهد شد. بهتر است تا بهبودی نسبی، شیوه خواب خود را تغییر ندهید. برای آنکه در هنگام خواب اطمینان داشته باشید که جابجا نمی شوید بهتر است در دو طرف خود بالش قرار دهید. با انجام این کار از جابجایی در خواب جلوگیری خواهید کرد.

 بهتر است بعد از عمل کاشت مو از بالش های مسافرتی استفاده نمایید. با استفاده از این بالش ها، سر در تماس حداقلی با بالش قرار می گیرد.

سعی کنید در زمان خواب یک الگوی مناسب برای زمان خواب را رعایت کنید. همچنین در زمان خواب به اندازه کافی استراحت داشته باشید تا انرژی لازم برای بازسازی اسکارهای ایجاد شده در بدن شما موجود باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید در هفته های ابتدایی بعد از کاشت مو، خواب شب یک الزام می باشد. سعی کنید ساعت خواب خود را در هفته های ابتدایی تغییر ندهید.

بعد از گذشت 10 روز از انجام عمل می توانید به روال قبلی خواب خود بازگردید. زمان بهبودی در افراد متفاوت می باشد. توجه داشته باشید اگر زودتر از زمانی که مطرح شد احساس بهبودی داشتید تمامی نکات مهم در دوران نقاهت را جدی بگیرید.

برای باز کردن پانسمان سر خود حتما به پزشک مراجعه نمایید. باز کردن پانسمان های سر را به تعویق نیندازید. لازم است بدانید باز نکردن پانسمان ها در زمان درست می تواند باعث مسدودی وریدی های لنفاوی پوست گردد.

نحوه خواب بعد از کاشت مو به چه شکل است؟
خوابیدن بعد از انجام عمل جراحی

بهترین وضعیت خواب برای بعد از عمل

لازم است بدانید چگونگی طی کردن دوران نقاهت در نتیجه کار بسیار حائز اهمیت می باشد. به نکاتی که در ادامه مطرح می کنیم توجه داشته باشید تا شاهد نتایج مطلوب باشید.

همانطور که در ابتدا نیز عنوان کردم در هفته ابتدایی عمل به هیچ عنوان صاف نخوابید حتما در زیر سر خود بالش قرار دهید و اجازه دهید سر و بدن در زاویه 45 درجه قرار گیرند. چرا که رعایت نکردن شیوه صحیح خواب می تواند منجر به ایجاد التهاب و ورم در ناحیه سر و گردن شود. بهتر است در زمان خواب از زیر گردنی استفاده نمایید. چرخش سر بر روی بالش باعث حرکت پانسمان ها بر روی سر خواهد شد. با حرکت پانسمان ها از روی سر، فولیکول های کاشته شده نیز حرکت می کنند و ممکن است این حرکت منجر به خروج فولیکول ها از جای خود شود.

مطالب مرتبط  روغن زیتون بعد از کاشت مو چه تاثیری دارد؟

در صورتی که دچار التهاب شدید می توانید از کمپرس آب یخ استفاده نمایید. توجه داشته باشید هیچ چیز نباید به ناحیه ای که جراحی کرده اید برخورد کند. برای استفاده از کمپرس آب یخ بهتر است آن را در نواحی دور از فولیکول ها استفاده نمایید.

  • در دوران نقاهت از خوابیدن در مکان های گرم خودداری کنید چرا که ایجاد رطوبت در ناحیه سر می تواند منجر به ایجاد مشکل برای فولیکول های سر شود.
  • در دوران نقاهت می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک مصرف نمایید. توجه داشته باشید مصرف بیش از حد مسکن نیز خطرناک می باشد.
  • اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما قبلا از اقدام به عمل با پزشک خود مشورت نمایید تا در زمان عمل دچار مشکل نشوید.
  • توجه داشته باشید به هیچ عنوان در دوران نقاهت از قرص های خواب آور استفاده نکنید چرا که مصرف قرص خواب آور باعث خواب عمیق در فرد می شود و ممکن است نحوه خوابیدن فرد در حین خواب دچار مشکل شود.
  • بعضی از افراد در ناحیه شقیقه هم اقدام به کاشت می کنند. اگر در این ناحیه عمل کاشت انجام داده اید به هیچ عنوان به پهلو نخوابید، چرا که هر گونه لمس، باعث از بین رفتن فولیکول ها می شود.
  • در دوران نقاهت از انجام حرکات سنگین خودداری نمایید.
  • بعد از انجام عمل جراحی در محیط های شلوغ نخوابید چرا که ممکن است افراد به طور ناخواسته به سر و فولیکول های موجود در سر ضربه وارد کنند و این مورد ممکن است منجر به نابودی فولیکول ها شود.
  • در دوران نقاهت به هیچ عنوان سر خود را به پایین خم نکنید.
  • نحوه صحیح خوابیدن

چه مدت بعد از عمل کاشت می توان به صورت عادی خوابید؟

بعد از دو هفته دلمه ها و اسکارهای موجود بر روی سر خشک می شوند و می ریزند. در این مرحله، یعنی خشک شدن دلمه ها، دیگر نیاز به استفاده از پد یک بار مصرف نمی باشد. در چنین وضعیتی می توانید شیوه خواب خود را از نشسته به خوابیده نیز تغییر دهید. توجه داشته باشید در این زمان نیز سر و فولیکول های کاشته شده به ضربه حساس می باشند. در نتیجه این مورد را جدی بگیرید تا شاهد پایان کاری بی نظیر باشید و از نتیجه لذت ببرید. در این مقاله سعی کردیم در خصوص نحوه خواب بعد از کاشت مو اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات لازم را کسب کرده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا