میهن کاشت

نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی + سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

شستن صورت بعد از مزوتراپی

بعد از انجام مزوتراپی لازم است زیباجویان به بعضی نکات مهم مثل نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی توجه کنند. در این فرصت توضیح خواهیم داد که بعد از انجام مزوتراپی به چه شکل می ‌توان پوست صورت را شستشو داد. همچنین در ادامه با سایر نکات و مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی پوست صورت آشنا خواهید شد.

مراقبت‌ های بعد از مزوتراپی صورت

قبل از آن که درباره نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی و سایر مراقبت ‌های این روش صحبت کنیم خوب است ابتدا به اهمیت بالای این دستورالعمل ‌ها اشاره کنیم. همان طور که می دانید امروزه روش ‌های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت و رفع مشکلات آن در دسترس قرار دارد. مزوتراپی صورت به عنوان یکی از بهترین روش‌ های مورد استفاده در این زمینه شناخته می شود. در این روش غیرتهاجمی می توان از مواد گوناگونی استفاده کرد. انواع ویتامین، آنتی اکسیدان، مواد گیاهی، آنزیم و… جزو موادی هستند که در مزوتراپی پوست صورت به کار می ‌رود. این مواد برای اثرگذاری روی پوست باید به لایه‌ های داخلی آن تزریق شوند. پزشک متخصص برای انجام این کار از سوزن ‌های ریز استفاده می‌ کند. مواد مزوتراپی بعد از ورود به پوست باعث شفافیت پوست صورت و جوانسازی آن می ‌شوند.

پیش تر اشاره شد که مزوتراپی صورت یک روش غیرتهاجمی محسوب می ‌شود. با این حال برای آن که بتوان نتیجه خوب و دلخواهی از این روش به دست آورد باید یکسری نکات و دستورالعمل‌ ها از جمله نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی را مورد ملاحظه قرار داد. توجه به این موارد به پیشگیری از خطرات احتمالی و عوارض ناشی از انجام مزوتراپی کمک می ‌کند.

نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی + سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی
نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی + سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

شستن صورت بعد از مزوتراپی

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از زیباجویان را به خود مشغول می ‌کند شستن صورت بعد از مزوتراپی است. در توضیح این مطلب باید به دو نکته توجه داشته باشیم. نکته اول زمان مناسب برای شستن صورت بعد از انجام مزوتراپی است. نحوه شستن پوست هم موضوع دیگری است که باید بعد از مزو کردن صورت به آن توجه داشت.

در این رابطه توصیه شده که زیباجویان تا ۲۴ ساعت بعد از انجام مزوتراپی از شستشوی صورت اجتناب کنند. همچنین فرد در این مدت مجاز به استحمام نخواهد بود. بعد از سپری شدن این مدت امکان شستشوی صورت وجود دارد. این کار باید با استفاده از آب ولرم و با ملایمت انجام شود. بهتر است برای شستن صورت از انواع مواد شوینده استفاده نشود. بعضی از محصولات موجود در بازار به طور ویژه برای شستشوی پوست صورت تولید می‌ شوند. با این حال بهتر است این محصولات هم برای شستن صورت بعد از مزوتراپی به کار نروند. در واقع بهترین اقدام شستشوی پوست صورت با آب خالی است.

به یاد داشته باشید که بی ‌توجهی نسبت به دستور العمل شستن صورت بعد از مزوتراپی می ‌تواند تبعات منفی برای پوست به دنبال داشته باشد. اگر پوست زودتر از زمان اعلام شده شستشو داده شود در نتایج مزوتراپی اثر گذاشته و مشکلاتی را به بار می آورد.

زیباجویان علاوه بر توجه به نکات شستن صورت بعد از مزوتراپی باید به موارد دیگری هم دقت کنند. در ادامه مقاله توضیحات مفیدی درباره سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی پوست به مخاطبان ارائه شده است.

آشنایی با سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی صورت

مراقبت ‌های مورد نیاز بعد از مزوتراپی صورت شامل موارد متعددی می‌ شود. موارد زیر چند نمونه از مراقبت ‌هایی است که زیباجویان باید توجه کافی به آنها داشته باشند:

استفاده از کمپرس یخ

انجام مزوتراپی صورت می ‌تواند باعث بروز التهاب و تورم در پوست شود. استفاده از کمپرس یخ برای مقابله با این مشکل سودمند است. به این منظور می‌ توان بلافاصله بعد از مزوتراپی پوست از کمپرس یخ در محل تزریق مواد استفاده کرد. توصیه می‌ شود انجام این کار به مدت ۲ روز ادامه داشته باشد. استفاده از کمپرس سرد روی نقاطی از پوست که مزوتراپی روی آنها انجام شده تورم و کبودی را به سرعت کاهش داده و به از بین رفتن سوزش و قرمزی پوست صورت کمک می‌ کند.

عدم مصرف داروهای ضدالتهابی

یکی از مراقبت ‌هایی که باید بعد از مزوتراپی صورت انجام شود عدم استفاده از داروهای ضدالتهابی به طور مثال موترین، آسپرین، ویتامین ای و… است. این مواد تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی پوست صورت نباید توسط زیباجویان مورد مصرف قرار گیرد. مصرف چنین موادی باعث بالا رفتن رقت خون در بدن می ‌شود. به همین دلیل استفاده از آنها احتمال بروز خونریزی بعد از مزوتراپی را شدت می بخشد.

مطالب مرتبط  مزوتراپی بینی؛ هر آنچه باید بدانید!

محافظت از پوست در برابر آفتاب

مزوتراپی صورت باعث بروز حساسیت در پوست آن می ‌شود. به همین خاطر بعد از مزو کردن پوست صورت می بایست از نور مستقیم آفتاب حفظ شود. همچنین استفاده از دستگاه سولاریوم بعد از مزو کردن مضر بوده و ممکن است باعث بروز اشکالاتی در پوست صورت شود.

نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی + سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی
نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی + سایر مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی

عدم مصرف دخانیات و الکل بعد از مزوتراپی صورت

کسانی که از خدمات مزوتراپی برای پوست صورت خود استفاده می ‌کنند باید تا یک هفته بعد از انجام این روش از مصرف دخانیات، قلیان و انواع نوشیدنی های الکلی اجتناب کنند.

خودداری از شنا و دوش آب داغ

مراجعه به استخر، سونا و جکوزی تا ۲ روز پس از انجام مزوتراپی صورت برای زیباجویان ممنوع است. جریان فشار آب می ‌تواند اثر منفی روی نتایج مزوتراپی پوست بگذارد. به همین جهت بعد از مزوتراپی پوست صورت شنا کردن در آب های رودخانه و… باید تا یک هفته ترک شود. علاوه بر این برای دوش گرفتن نباید از آب با دمای زیاد استفاده کرد زیرا دمای بالای آب التهابات ایجادشده در پوست را تشدید می کند.

ماساژ صورت

یکی از اقدامات مفید بعد از انجام مزوتراپی ماساژ دادن نقاطی است که تزریق در آنها صورت گرفته است. توصیه می ‌شود نواحی تزریق هر روز و به مدت ۲ هفته ماساژ داده شود. بسیاری از افراد مزوتراپی پوست صورت را برای رفع غبغب استفاده می ‌کنند. مراقبت‌ های بعد از مزوتراپی به این افراد توصیه می ‌کند که محل مورد نظر را تا ۳ روز ماساژ دهند.

رژیم غذایی مناسب

استفاده از رژیم غذایی مناسب یکی دیگر از اقداماتی است که مثل نحوه شستن صورت بعد از مزوتراپی باید مد نظر قرار گیرد. توصیه می‌ شود افراد بعد از انجام مزوتراپی از یک برنامه غذایی متعادل استفاده کنند. در وعده‌ های غذایی مختلف باید به مصرف فیبر و سبزیجات توجه داشت. این اقدامات باعث می‌ شود سموم موجود در بدن با سهولت بیشتری از سیستم گوارش خارج شوند. بهتر است تغذیه زیباجویان تا ۷۲ ساعت بعد از مزوتراپی حاوی پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم باشد. رعایت این نکات تاثیر بسزایی در دستیابی به نتایج مطلوب خواهد داشت.

پیاده روی بعد از مزوتراپی صورت

جالب است بدانید که پیاده ‌روی بعد از مزوتراپی صورت هم به عنوان یکی از مراقبت ‌های بعد از مزوتراپی معرفی می‌ شود. در واقع پیاده‌ روی می ‌تواند تاثیرگذاری این روش زیبایی را افزایش دهد. برای بهره‌ مندی از آثار مثبت پیاده‌ روی کافیست افراد هر روز ۲۰ دقیقه الی نیم ساعت پیاده‌ روی انجام دهند. نکته ‌ای که لازم است در اینجا یادآوری شود پرهیز از انجام فعالیت ‌های سنگین بعد از مزوتراپی است. انجام اینگونه فعالیت ‌ها تا ۴۸ ساعت بعد از مزو کردن مجاز نیست. فعالیت ‌های بدنی باعث عرق کردن بدن و بالا رفتن فشار خون می ‌شود. به همین جهت می ‌تواند کسب نتایج رضایت بخش از مزوتراپی را با مشکل مواجه کند.

مصرف مایعات

مصرف مایعات در پیشرفت روند سلامت پوست موثر است. بر این اساس توصیه می ‌شود افراد تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی مقادیر قابل توجهی از مایعات را در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

استفاده از مسکن

احساس درد یکی از عوارضی است که بعد از مزوتراپی صورت بروز پیدا می ‌کند. برای کاهش درد بعد از مزوتراپی می ‌توان از انواع مسکن‌ ساده مثل تیانول استفاده کرد.

خوابیدن به شکل صحیح

نحوه خوابیدن موضوع مهم دیگری است که بعد از مزوتراپی صورت مورد توجه قرار دارد. زمانی که فرد قصد خوابیدن دارد بدن باید در حالتی قرار بگیرد که سر بالاتر از نواحی دیگر باشد. خوابیدن به این شکل مانع از ایجاد تورم می ‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا