میهن کاشت

معرفی بهترین روش کاشت مو: مقایسه روش ها

بهترین روش کاشت مو چیست؟

همه افراد به داشتن موهای زیبا و پرپشت علاقه دارند. بعضی از افراد به دنبال تغییر چهره و زیبا تر شدن ظاهرشان می باشند. یکی از راه ها برای تغییر ظاهر و جذاب تر شدن چهره، کاشت مو می باشد. بعضی از اوقات عوامل طبیعی مانند استرس، عوامل ژنتیکی و عوامل ارثی بر ریزش مو دخیل می باشند. در همین هنگام است که نگرانی ها آغاز می شود و افراد به دنبال راهی برای تغییر این وضعیت هستند قطعا بهترین راه برای تغییر این وضعیت استفاده از بهترین روش کاشت مو می باشد. شاید بار ها در اینترنت به دنبال راهی برای درمان ریزش موی خود بوده اید اما با امتحان این روش ها به بی فایده بودن آن ها پی برده اید. در نتیجه قبل از امتحان روش های متعدد لازم است تا به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا به بهترین راه برای درمان ریزش موهای خود پی ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین روش کاشت مو آشنا شوید.

بهترین روش کاشت مو

بعد از مراجعه به پزشک متخصص و کاندید شدن شما برای انجام کاشت مو، لازم است تا به دنبال بهترین روش کاشت مو باشید. این مسئله بسیار مهم می باشد و در نتیجه کار، بسیار تاثیرگذار است. توجه داشته باشید برای تمامی افراد نمی توان یک نسخه واحد در نظر گرفت چرا که شرایط هر شخص با دیگری متفاوت می باشد. در هر شخص با توجه به الگوی ریزش و بانک مو، بهترین روش کاشت مو متفاوت می باشد.

یک پزشک متخصص بهترین محل برای برداشت فولیکول های مو را شناسایی می کند و با توجه به خصوصیات فردی شخص، بهترین روش کاشت مو را بر فرد مورد نظر مشخص می کند. البته لازم به ذکر است این بدان معنا نیست که اجازه اظهار نظر ندارید. چرا که هر راهی که به نظر شما بهتر باشد را می توانید به پزشک خود پیشنهاد دهید و از وی بخواهید آن روش را پیاده سازی نماید.

بهترین روش های کاشت مو

امروزه روش های بسیار زیادی برای کاشت مو وجود دارد. تفاوت این روش ها در نحوه برداشت فولیکول های مو می باشد. دقیقا وابسته به نوع برداشت فولیکول ها، نتیجه نهایی و کیفیت موهای کاشته شده متفاوت خواهد بود. شاید برایتان جالب باشد بدانید مقدار دقت در برداشت فولیکول های مو در نتیجه نهایی کار بسیار موثر می باشد. همچنین لازم است توجه داشته باشید میزان پیشرفته بودن دستگاه هایی که در حین کاشت مو استفاده می شود در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار می باشد.

معرفی بهترین روش کاشت مو: مقایسه روش ها
معرفی بهترین روش کاشت مو: مقایسه روش ها

در حالت کلی روش های کاشت مو را می توان به دو دسته زیر تقسیم نمود.

 • FIT
 • FUE

معمولا روش FUT در کاشت مو معمول تر است و بیشتر استفاده می شود. در میان تمامی روش هایی که برای کاشت مو استفاده می شود، پزشکان روش Super FUE plus را بهترین روش کاشت مو می دانند. لازم است بدانید در این روش از دستگاه های تمام اتوماتیک استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه ها کاشت مو نیز کاملا متفاوت انجام می شود. با قاطعیت می توان بیان کرد هر شخصی که این روش را امتحان کرده است آن را به افراد دیگر نیز پیشنهاد می دهد. در ادامه در خصوص هر یک از روش های کاشت مو اطلاعاتی را بیان خواهیم کرد.

روش FUT

یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو استفاده از روش FUT می باشد. در این روش زخم های نواری بزرگ ایجاد می شود. چرا که در این روش فولیکول های مو به صورت نواری از پشت سر و یا پشت گوش برداشته می شود. فولیکول های برداشته شده در این روش با استفاده از میکروسکوپ و به صورت نواری از پوست سر خارج می شود و به صورت دانه ای نیز در محل مورد نظر کاشته می شود. این روش در زمان های گذشته یکی از بهترین روش های کاشت مو به حساب می آمد. لازم است بدانید بعد از کاشت مو در این روش ممکن است عوارضی مانند درد، بی حسی، اسکار بزرگ، بی حسی و یا عفونت فولیکول ها را تجربه نمایید. توجه داشته باشید مراقبت های بعد از کاشت مو در نتیجه نهایی کار بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین هزینه این روش از کاشت مو با توجه به مقدار کاشت فولیکول ها متفاوت می باشد.

مزایای استفاده از این روش به شرح ذیل می باشد:

 • هزینه انجام این روش نسبت به سایر روش ها کم تر می باشد.
 • انجام تمامی مراحل در یک مرحله
 • روشی کاملا سریع.
 • روشی که احتمال آسیب به فولیکول ها در آن بسیار اندک می باشد.
 • توجه داشته باشید این روش معایبی نیز به همراه دارد که در ادامه در به این معایب نیز اشاره خواهیم کرد.
 • این روش یک روش تهاجمی است و با خونریزی زیاد همراه است.
 • دوره نقاهت در این روش طولانی است و عوارض زیادی را به همراه دارد.
 • در صورتی که مراقبت های بعد از کاشت را جدی نگیرید ممکن است در محل زخم گوشت اضافه ایجاد شود.
 • این روش برای افراد با پوست سر سفت و یا انعطاف پذیر مانند جوانان و ورزشکاران مناسب نمی باشد.
 • لازم است توجه داشته باشید در این روش نمی توان از موهای اطراف ناحیه گردن و بدن استفاده نمود.
 • همچنین این روش برای افرادی که دارای بانک موی اندک هستند به هیچ عنوان مناسب نیست.
مطالب مرتبط  کاشت مو به روش hrt و معایب احتمالی آن
معرفی بهترین روش کاشت مو: مقایسه روش ها
معرفی بهترین روش کاشت مو: مقایسه روش ها

کاشت به روش FIT

این روش شباهت های زیادی با روش FUT دارد. تنها فرق این روش برداشت فولیکول ها به صورت دانه ای می باشد. با استفاده از این روش در هنگام برداشت فولیکول ها زخم های عمیقی بر روی ناحیه سر ایجاد می شود. قطر این زخم ها حدود 1 میلی متر می باشد. در این روش به وسیله یک پانچ فولیکول های مو برداشت می شود.

در مقایسه با روش FUT می توان این روش را یک روش، بدون نیاز به جراحی دانست. لازم است بدانید این روش خونریزی ندارد و دقیقا به همین دلیل است که این زخم ها به سرعت خوب می شوند. البته لازم است بدانید این بدان معنا نیست که در این روش نیازی به جراحی نیست، بلکه دوران نقاهت در آن بسیار اندک می باشد و مراقبت های بعد از عمل در این روش از روش FUT به مراتب کمتر می باشد.

 همچنین هزینه این نوع از کاشت با توجه به گرافت های برداشت شده از سطح سر مشخص می شود. برای انجام این روش به پزشکان حاذق و با تجربه مراجعه نمایید چرا که نیاز به دقت در انجام این کار بسیار بالاتر از روش قبلی می باشد و شاید بتوان گفت یکی از دلایل قیمت بالای این روش، دقت بالا در انجام آن می باشد. این روش نیز مانند روش قبلی دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای استفاده از روش FIT به شرح ذیل می باشد:

 • کم تهاجمی بودن این روش یکی از مزایای بارز آن می باشد.
 • دوران نقاهت در این روش بسیار اندک می باشد.
 • کاملا مناسب افراد دارای پوست سر سفت و انعطاف پذیر.
 • در این روش به راحتی می توان از موهای اطراف گردن و بدن نیز استفاده نمود.
 • نتیجه کار در این روش طبیعی تر از روش FUT می باشد.
 • بعد از انجام این عمل به وسیله روش FUT هیچ نوع محدودیت فیزیکی برای شخص وجود ندارد.
 • همانند روش قبلی این روش دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه به این معایب نیز اشاره خواهیم کرد.
 • همانطور که بالاتر نیز به این مورد اشاره کردیم، تخصص و تجربه پزشک در انجام این عمل بسیار مهم می باشد. چرا که چگونگی برداشت فولیکول ها در این روش بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
 • زمان بر بودن این روش در مقایسه با روش قبلی.
 • زمانی که فولیکول ها از سر خارج می شوند و در بیرون از بدن می مانند بسیار طولانی می باشد و همین مورد می تواند باعث آسیب به آن ها شود.
 • نیاز به یک بانک موی قوی.
 • برای افراد دارای بانک موی اندک به هیچ عنوان مناسب نیست.

جمع بندی

کلینیک میهن کاشت، جهت کسب رضایت متقاضیان خود، نهایت تلاش را به کار برده است. در این مجموعه می توانید شاهد پیشرفته ترین وسایل و با تجربه ترین پزشکان باشید و با خیالی آسوده منتظر نتایج خیره کننده این کار باشید.

در حالت کلی لازم است بیان کنیم اگر قصد کاشت مو را دارید و به دنبال بهترین روش کاشت مو هستید لازم است تا با متخصصین خبره و کاربلد مجموعه میهن کاشت در ارتباط باشید تا بهترین تجارب را کسب نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا