میهن کاشت

معرفی جدیدترین روش کاشت مو و ویژگی های آن

جدیدترین روش کاشت مو کدام است؟

جدیدترین روش کاشت مو روشی است که در آن مو از نواحی سر برداشته می شود. در این شیوه از نواحی پشت گردن و نواحی پشت سر مو قرض گرفته شده و به نواحی که حجم مو کم می باشد؛ انتقال پیدا می کند. این عمل با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.

لازم به ذکر است این عمل نسبت به گذشته دارای پیشرفت های چشمگیری می باشد. برای انجام این عمل از متد های جدیدی استفاده می شود که درد و التهاب بعد از عمل را کاهش می دهد. طبق آمارگیری های انجام شده ریزش مو معضلی است که افراد زیادی را با خود درگیر کرده است. با قاطعیت می توان بیان کرد هیچ راه قطعی دارویی برای درمان ریزش مو وجود ندارد. قطعی ترین راه برای درمان ریزش مو عمل پیوند می باشد.

انجام عمل کاشت مو معضل استفاده از کلاه گیس را برای بسیاری از جوانان حل کرده است؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در خصوص جدیدترین روش کاشت مو، در اختیارتان بگذاریم.

اولین قدم برای کاشت مو

توجه کنید قبل از تصمیم گیری برای کاشت مو لازم است تا با پزشکان حاذق و کاربلد مشورت داشته باشید و از این موضوع اطمینان کسب کنید که آیا کاشت مو برای شما گزینه خوبی است یا خیر؟

پزشک متخصص برای رسیدن به این سوال در ابتدا ضخامت مو، تعداد فولیکول های سالم بر روی سر و رنگ مو ها را چک می کند تا از مناسب بودن این عمل برای شما اطمینان کسب نماید. شاید برایتان جالب باشد بدانید موی انسان از چندین لایه تشکیل شده است. به لایه میانی مو کورتکس گفته می شود. قابلیت کشسانی و استحکام مو به این قسمت بستگی دارد. فولیکول مو قسمت ریشه مو را احاطه کرده است و در بخش تونل قرار گرفته است. هر فولیکول مو قادر است تا در طول عمر خود بیست بار اقدام به ساخت ریشه جدید نماید. هر چقدر سن افراد بالاتر رود قدرت فولیکول ها برای ساخت ریشه جدید کاهش پیدا می کند. در بررسی های پزشک این موارد به صورت کامل بررسی می شود تا بهترین تصمیم گیری برای شما انجام پذیرد.

همانطور که به کرات در این مقاله به آن اشاره شد؛ پزشک متخصص با چک کردن تمامی مواردی که در بالا ذکر کردیم بهترین روش را برای فرد در نظر می گیرد. لازم است بدانید الگوی کاشت مو نیز در انتخاب روش کاشت بی تاثیر نیست. به همین دلیل پزشک متخصص طی یک جلسه الگوی کاشت مو را با مشورت شخص متقاضی چک می کند تا بهترین شیوه را با توجه به سلیقه مراجعه کننده انتخاب نماید. لازم است بدانید بعضی از روش های کاشت مو باعث افزایش تراکم نیز می شوند.

معرفی جدیدترین روش کاشت مو و ویژگی های آن
معرفی جدیدترین روش کاشت مو و ویژگی های آن

جدیدترین روش کاشت مو

تجربه کاشت مو این مورد را اثبات کرده است که نمی توان با قاطعیت گفت جدیدترین و بهترین روش کاشت مو کدام است؛ چرا که هر روزه روش های بسیار زیادی برای کاشت مو ابداع می شود و پزشکان با توجه به تجربه و تجهیزات مورد نیاز می توانند یک روش جدید را خلق نمایند. شاید بتوان گفت بهترین روش کاشت مو با توجه به شرایط خود مراجعه کننده تعیین می شود؛ چرا که شرایط بانک مو، ضخامت مو و .. هر شخص با دیگری متفاوت است و با توجه به همین موارد است که بهترین روش کاشت مو برای یک فرد انتخاب می شود.

جدید ترین روش کاشت مو امروزه، کاشت مو به وسیله دستگاه می باشد؛ چرا که با انجام این کار احتمال خطای انسانی در افراد کاهش پیدا می کند. در ادامه به چند مورد از جدیدترین روش های کاشت مو اشاره خواهیم کرد.

جدیدترین روش کاشت مو با استفاده از روش sut

کاشت مو با روش sut بسیار شبیه به روش fit می باشد. تنها تفاوت این دو روش با یک دیگر در چگونگی نحوه کاشت فولیکول ها می باشد. فولیکول ها در دو روش sut و fit به صورت نواری برداشته شده و در زیر میکروسکوپ قرار می گیرند و با بهترین شیوه به سر منتقل می شوند. در این روش تا اتمام زمان برداشت فولیکول ها، تمامی آن ها در زیر میکروسکوپ چک می شوند و بعد از اتمام زمان برداشت و اطمینان از سالم بودن فولیکول ها درون سر کاشته می شوند. در روش sut فولیکول ها به صورت نواری برداشته شده و درون محفظه ای نگه داشته می شوند.

مطالب مرتبط  معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت

 با قاطعیت می توان عنوان کرد این روش جزو جدید ترین و بهترین روش های کاشت مو می باشد؛ چرا که در این روش فولیکول ها تا اتمام زمان برداشت، درون یک محفظه و در دمای مشخص نگه داری می شوند. در روش های دیگر کاشت مو فولیکول ها در دمای نامشخص نگه داری می شوند و این مورد می تواند باعث ایجاد آسیب به فولیکول ها شود. با قاطعیت می توان بیان کرد این روش یک روش غیر تهاجمی می باشد و تمامی سوراخ های ایجاد شده بر روی سر بعد از گذشت دو هفته از بین می رود. این روش بسیار کامل می باشد به طوری که می توان عنوان کرد این روش تمامی ایرادات و معایب روش های قبلی را به صورت کامل بر طرف کرده است. لازم به ذکر است هزینه این روش در مقایسه با روش های دیگر بیشتر می باشد.

مزایای استفاده از روش sut به شرح ذیل می باشد:

 • سرعت بالا در حین انجام کار.
 • احتمال آسیب کمتر به فولیکول ها.
 • امکان برداشت و کاشت مو ها طی یک جلسه.
 • لازم است توجه داشته باشید دقت پزشک در این روش بسیار مهم می باشد. در نتیجه اگر قصد استفاده از این روش را دارید حتما به پزشکان خبره و کاربلد مراجعه نمایید تا شاهد یک نتیجه بی نظیر باشید.

جدیدترین روش کاشت مو با استفاده از روش bht

از این روش بیش تر برای اقایان استفاده می شود. در این روش می توان از موی سینه و یا ریش استفاده نمود. برای استفاده از روش bht باید به یک سری از نکات توجه نمود. با توجه به این موارد شاهد نتایج خیره کننده ای خواهید بود. لازم است بدانید مو در هر قسمت از بدن در یک مرحله از رشد قرار دارد. بهترین حالت مو زمانی است که فولیکول های مو در مرحله رشد باشند. در صورتی که از موهایی با فولیکول های آسیب دیده استفاده نمایید؛ نتیجه نهایی به هیچ عنوان مطلوب نخواهد بود. توجه داشته باشید مو باید از نواحی برداشته شود که گردش خون در آن شبیه به گردش خون در ناحیه سر فرد می باشد. توجه به این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. در این روش فولیکول ها به صورت دانه ای برداشت می شوند و به وسیله پانچ در جای مناسب جایگذاری می شوند.

از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این روش کاشت را می توان با روش های دیگر کاشت ادغام نمود.
 • این روش مناسب افرادی است که دارای بانک موی ضعیفی هستند.
 • توجه داشته باشید اگر در این روش از موهایی به غیر از موی سر برداشت انجام شود، ممکن است طی سال های ابتدایی مو ها حالت شلخته داشته باشند.

در هر کدام از روش هایی که در بالا عنوان کردیم شیوه برداشت و زاویه کاشت فولیکول ها بسیار مهم می باشد. میزان برش فولیکول ها نیز امری تخصصی است؛ در صورتی که فولیکول ها به صورت ناقص برداشته شوند کارایی ندارند. در نتیجه مراجعه به یک مجموعه خبره و کاربلد برای انجام امر پیوند مو امری حیاتی می باشد.

معرفی جدیدترین روش کاشت مو و ویژگی های آن
معرفی جدیدترین روش کاشت مو و ویژگی های آن

جدیدترین روش کاشت مو با استفاده از روش ترکیبی

این روش ترکیبی از روش fit و fut می باشد. این روش برای افرادی که دارای بانک موی ضعیف هستند ایده آل است. میزان تراکم در کاشت ترکیبی بسیار بالا می باشد. به همین دلیل افراد زیادی به این روش کاشت علاقه مند می باشند. البته لازم است بدانید شیوه برداشت مو در این روش نزدیک به روش fut می باشد. در این روش مو به صورت نواری برداشت می شود که ممکن است جای آن باقی بماند اما با گذشت زمان و انجام امور درمانی این مورد نیز قابل حل می باشد.

مزایای استفاده از این روش به شرح ذیل می باشد:

 • کیفیت بالای فولیکول ها در هنگام برداشت.
 • تراکم بالا بعد از کاشت و پوشانندگی تمامی نواحی کاشت شده.
 • دارای سایر مزیت های روش fit و fut.
 • مناسب برای افراد با بانک موی ضعیف.
 • توجه داشته باشید این روش برای افرادی که قبلا عمل پیوند مو انجام داده اند مناسب نمی باشد.

روش هایی که در بالا نام بردیم تنها تعداد اندکی از جدیدترین روش کاشت مو می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا