میهن کاشت

جدیدترین روش کاشت ریش کدام است؟ بررسی انواع روش ها

جدیدترین روش کاشت ریش کدام است؟

ریش یکی از مهم ترین علت های جذابیت هر شخصی می باشد. بسیاری از آقایان ممکن است به دلایل مختلفی ریش خود را از دست داده باشند. در این جاست که برای حل مشکل خود باید به دنبال پیدا کردن راه حل های مختلفی باشند. با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی برای کاشت ریش به وجود آمده اند که می توان از آن ها استفاده کرد. اگر بخواهیم در مورد تک تک روش های کاشت ریش صحبت کنیم؛ طبیعتا نگارش چندین صفحه مقاله نیز نمی تواند آن طور که باید و شاید حق مطلب را ادا کند. اگر در دسته افرادی هستید که دوست دارید عمل کاشت ریش را به بهترین شکل ممکن انجام دهید؛ نیاز است تا با جدیدترین روش کاشت ریش آشنا باشید. در این صورت خیال شما از بابت چگونگی کاشت ریشتان راحت خواهد بود. البته این موضوع را به خاطر داشته باشید که بهترین روش کاشت ریش از نظر هر پزشکی متفاوت از پزشک دیگر است.

جدیدترین روش کاشت ریش

کاشت ریش به روش میکروگرافت؛ این روزها بسیار محبوب می باشد. برای کاشت ریش با استفاده از این روش نیاز است تا از دستگاه های پیشرفته بهره برد. در روش میکرو گرافت با استفاده از دستگاه های پیشرفته محلی که قرار است ریش در آن کاشته شود؛ بی حس می شود. بعد از بی حسی هولدرهای دستگاه شروع به برداشتن فولیکول های مو کرده و آن را در محل مورد نظر قرار می دهند. استفاده از این روش برای افرادی که دچار حساسیت پوستی هستند و یا به دلیل شیمی درمانی های مکرر ریش خود را از دست داده اند بسیار فوق العاده ایده آل می باشد.

از دیگر ویژگی های این روش کاشت ریش می توان به این مورد اشاره کرد که دوره نقاهت کوتاهی دارد و فرد چند روز بعد از کاشت ریش می تواند به کارهای روزمره خود برسد. این اما پایان کار نیست؛ چرا که موهای کاشته شده به وسیله این روش بعد از مدت زمانی کوتاه رشد می کنند.

کاشت ریش به وسیله FIT

کاشت ریش به وسیله FIT، یکی دیگر از جدیدترین روش کاشت ریش در دنیا می باشد. برای کاشت ریش به وسیله این روش نیاز است تا پزشک 5 مرحله را طی نماید.

در قدم اول نیاز است تا ناحیه مورد نظر استریل شده و بی حس موضعی صورت گیرد. علت انجام این کار نیز این مورد می باشد که بانک موی سر انسان؛ آماده برای برداشت فولیکول ها شوند.

در قدم دوم نیاز است تا پزشکان با استفاده از پانج؛ فولیکول های مو را به صورت تک تک جدا کنند.

در قدم سوم و بعد از برداشت فولیکول ها، باید شکاف های ریزی در ناحیه مورد نظر برای کاشت ایجاد شوند. این مرحله را می توان مهم ترین مرحله کاشت ریش دانست. پزشک باید با تخصص و تبحری که دارد؛ جهت درستی را برای رویش موها انتخاب کند.

بسته به ناحیه کم پشتی و طاسی ریش های شما، باید تعداد تارهای مو به وسیله پزشک متخصص مشخص شود.

در قدم انتهایی نیز نواحی از پوست صورت که دچار زخم شده اند؛ باید به وسیله دارو درمان شوند. معمولا برای برطرف شدن تمامی زخم های صورت بین 2 الی 4 هفته زمان نیاز است.

جدیدترین روش کاشت ریش کدام است؟ بررسی انواع روش ها
از کدام روش کاشت ریش استفاده کنیم؟

کاشت به روش SUT

از دیگر روش های کاشت ریش می توان به SUT اشاره کرد. برای کاشت و پیوند ریش ها با استفاده از SUT نیاز است تا 3 مرحله طی شود. در مرحله اول نیاز است تا پزشک شروع به استریل و بی حس کردن ناحیه ای که قرار است برداشت فولیکول از آن جا انجام شود؛ نماید. در قدم دوم نیز باید فولیکول های مو با استفاده از دستگاه جدا شوند. پزشک در این مرحله نیز باید سوراخ هایی را در ناحیه مورد نظر ایجاد کرده تا فولیکول ها در آن قرار بگیرند. در قدم انتهایی نیز باید گرافت ها در ناحیه مورد نظر کاشته شوند.

از مهم ترین مزیت هایی که کاشت ریش به وسیله این روش دارد؛ در این است که به فولیکول های مو هیچ گونه آسیبی وارد نمی شود؛ علاوه بر این مورد سرعت استخراج گرافت های مو در این شیوه فوق العاده بالاست.

کاشت روش BHT

از دیگر روش های جدید و محبوب برای کاشت ریش، استفاده از BHT است. پزشکان برای افرادی که بانک موی مناسبی ندارند؛ ترجیح می دهند تا از این شیوه استفاده کنند. برای کاشت ریش با استفاده از این روش نیاز است تا به جای موی سر، از موی بدن استفاده شود. امکان برداشت مو از ناحیه گردن؛ پاها و موهای سینه وجود دارد. موها بعد از برداشت از بدن در ناحیه مورد نظر قرار می گیرند.

مطالب مرتبط  جراحی کاشت ریش در آقایان

هر روش کاشت در کنار تمام مزایایی که دارد؛ دارای ایراداتی نیز می باشد. روش BHT نیز از این قاعده مستثنی نیست. از مهم ترین ایراداتی که می توان به این روش وارد کرد؛ این موضوع می باشد که تراکم در نواحی طاسی صورت ممکن است آن طور که باید و شاید صورت نپذیرد. البته این مورد را نیز به خاطر داشته باشید که جلوه موهای کاشته شده نیز ممکن است طبیعی نباشد.

از ویژگی های مثبت کاشت ریش به روش BHT در این است که دوره نقاهت فوق العاده کوتاهی دارد و شخص می تواند بلافاصله بعد از انجام عمل کاشت به کارهای روزمره خود برسد. برای کاشت هیچ نیازی به برش و همچنین عمل تهاجمی بر روی صورت نیست و می توان به راحتی کار کاشت ریش را انجام داد.

کاشت ریش به روش FUE

این روش نیز از دیگر روش های محبوب و البته ایده آل محسوب می شود که انتخاب اول و آخر بسیاری از افراد می باشد. اگر به دنبال کاشت ریش هستید؛ محال است نام FUE به گوشتان نخورده باشد. در این روش برای استخراج موها؛ نیاز است تا از دستگاه های مخصوص برداشت مو مانند میکروپانچ استفاده کرد. از مهم ترین مزیتی که این روش دارد؛ در این است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و در آن نیاز به بخیه زدن وجود ندارد. همین مورد سبب می شود تا در نواحی که ریش کاشته شده است؛ جای زخمی باقی نماند.

جدیدترین روش کاشت ریش کدام است؟ بررسی انواع روش ها
جدیدترین روش کاشت ریش را به چه صورتی انتخاب کنیم؟

کدام روش برای من بهتر است؟

تا به این جای مقاله در مورد جدیدترین روش کاشت ریش  صحبت شد. یکی از پر تکرارترین سوالاتی که این روزها برای بسیاری از افراد ممکن است به وجود آید؛ این موضوع می باشد که کدام روش کاشت ریش انتخابی ایده آل می باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که پزشک متخصص در ابتدا وضعیت شخص متقاضی را بررسی کرده و سپس با توجه به شرایط وی بهترین روش را انتخاب می کند. اگر تخصصی در این زمینه ندارید؛ پیشنهاد می کنیم اصلا خودسرانه در این خصوص تصمیم گیری نکنید.

برای استفاده از جدیدترین روش کاشت ریش باید به چه کلینیکی مراجعه کرد؟

یکی از مهم ترین مواردی که تاثیر فوق العاده مستقیمی بر روی نتیجه عمل کاشت می گذارد؛ موضوع تخصص پزشک می باشد. بسیاری از پزشکان بی تجربه و کم تجربه با دریافت هزینه ای کم می توانند کاشت ریش را برای شما انجام دهند. برای این که بتوانید بهترین نتیجه را از کاشت ریش خود ببینید؛ سعی کنید با پزشکان متخصص و حرفه ای در این زمینه ارتباط بگیرید. در این صورت کار کاشت ریش شما به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. حتما قبل از هرگونه تصمیم گیری ابتدا رزومه کاری مجموعه را بررسی کرده و سپس تصمیم گیری نمایید.

صادقانه این موضوع را می گوییم که هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نکنید و تنها به صرف پرداخت هزینه ای کم کار خود را به دست مجموعه های بی تجربه نسپارید.

جدیدترین روش کاشت ریش را به چه صورتی انتخاب کنیم؟

سخنی پایانی

در این محتوا از 0 تا 100 در مورد جدیدترین روش کاشت ریش و همچنین مزایای آن ها صحبت شد. اگر دوست دارید تا کار کاشت ریش شما به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ می توانید با مجموعه ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا