میهن کاشت

معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت و ویژگی های آن

معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو یکی از روش هایی است که پزشکان متخصص برای کاهش ریزش مو ابداع کرده اند. این روش امروزه توسط افراد زیادی در سراسر دنیا استفاده می شود. کمتر کسی را پیدا می کنید که این روش را انجام داده باشد و از انجام آن پشیمان شده باشد. برای کاشت مو روش های بسیار زیادی پیش روی شما است اما بهترین روش برای کاشت مو استفاده از روش میکروگرافت می باشد. اجرای این روش بسیار سریع و آسان می باشد. البته لازم است بدانید این روش همانند روش های دیگر دارای مزایا و معایب زیادی می باشد. با استفاده از این روش فولیکول ها که رشد خوبی دارند برداشت و در نواحی کم مو کاشته می شوند. با قاطعیت می توان عنوان کرد این روش یکی از روش های کم خطر برای پیوند مو می باشد و شاید به همین دلیل است که طبق آمارگیری های انجام شده این روش جزو محبوب ترین ها برای انجام پیوند مو می باشد.

قطعا مهم ترین بخش از درمان زیبایی آگاهی نسبت به آن می باشد؛ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این خصوص کسب نمایید.

معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت

با پیشرفت های چشمگیری که در زمینه زیبایی ایجاد شده است؛ شاهد روشی به نام میکروگرافت هستیم. امروزه دیگر موفقیت در یک عمل به معنای پایان خوب نیست بلکه به معنای آن است که بعد از عمل شخص بیمار درد و خونریزی کمتری داشته باشد. کلینیک ها و مجموعه های زیبایی این روزها رقابت چشمگیری با یک دیگر دارند. این متد از کاشت مو در ابتدای سال 1980 باب شد. با استفاده از این روش تعداد جلسات برای پیوند مو کاهش پیدا کرده است.

قبل از به روی کار آمدن این روش، پزشکان برای استخراج مو و کاشت آن، از نواحی مختلف بدن که ضخامت خوبی داشتند مو استخراج می کردند. با انجام این کار، بعد از انجام عمل جراحی جای حفره های ایجاد شده بر روی نواحی بدن و یا پشت سر بیمار باقی می ماند و مدت زمان زیادی سپری می شد تا جای این حفره ها و زخم ها پر شود. خوشبختانه با استفاده از این شیوه دیگر خبری از این روش های دردناک نیست و به راحتی می توان عمل استخراج را انجام داد. با استفاده از این روش تعداد مو های مورد نیاز برای شخص تخمین زده شده سپس اقدام به برداشت مو می شود. لازم به ذکر است این روش در سال 2008 به تایید سازمان بهداشت جهانی رسید. با استفاده از این روش گرافت های بیشتری پیوند داده می شوند و ظاهر کار کاملا طبیعی خواهد بود. این روش هم اکنون در 20 کشور دنیا اجرا می شود و افراد زیادی را به خود جذب کرده است.

برای درمان ریزش و یا طاسی مو افراد از روش های زیادی استفاده می شود. روش هایی مانند تاتو، کلاه گیس و غیره. تمامی این روش ها موقت می باشند و در هنگام استفاده کاملا غیر طبیعی هستند. عده ای دیگر از افراد نیز به دنبال مصرف داروی کاهش ریزش و یا افزایش رویش هستند که تمامی این موارد موقتی می باشند، چه بسا بعد از قطع هر یک از دارو ها ریزش افراد بیشتر از قبل شود. در نتیجه می توان عنوان کرد امروز یک روش قطعی دارویی برای کاهش ریزش مو وجود ندارد. تنها یک راه مطمئن برای درمان طاسی و یا ریزش مو وجود دارد، آن هم کاشت مو می باشد. همانطور که در بالاتر نیز عنوان کردیم امروز روش های بسیار زیادی برای کاشت مو وجود دارد و افراد برای دستیابی به بهترین روش، باید به مجموعه های خبره و کاربلد مراجعه کنند تا شاهد نتایج باور نکردنی در ظاهر خود باشند.

شاید روش میکروگرافت به گوشتان خورده باشد. در این روش از دستگاه های کاملا هوشمند برای استخراج گرافت های سر استفاده می شود. لازم به ذکر است این روش برای تمامی افراد در رده های سنی متفاوت مناسب و قابل استفاده می باشد.

معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت و ویژگی های آن
معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت + بهترین روش کاشت مو از نظر متخصصان

کاندید مناسب برای انجام عمل میکروگرافت

این روش از کاشت برای افراد با ریزش سکه ای و کچلی مطلق مناسب می باشد. معمولا در این روش از مو های پشت سر استفاده می شود. این روش برای افرادی که موهای پشت سر آن ها پرپشت است بسیار مناسب می باشد. لازم به ذکر است این روش تنها برای افرادی با طاسی مطلق و و یا ریزش سکه ای مناسب نیست و هر فردی می تواند از این روش استفاده نماید. لازم به ذکر است جنسیت در این روش از کاشت به هیچ عنوان مهم نیست.

مطالب مرتبط  شستشوی سر بعد از کاشت مو به چه شکل است؟

اگر قصد کاشت مو را دارید حتما برای اطمینان از کاندیدای مناسب بودن پیوند مو به پزشک متخصص مراجعه نمایید. پزشک بعد از معاینه و چک کردن بانک موی فرد، میزان ضخامت و غیره بهترین روش پیوند مو را به فرد معرفی می کند.

تفاوت کاشت میکروگرافت با سایر روش ها

شاید در تبلیغات مجموعه های زیبایی با عناوینی همچون، کاشت vip، پیوند مو به روش sfue، پیوند ultra fue و یا برخورد کرده باشید اما باید گفت هیچ کدام از این موارد علمی نیست و تنها برای جذب مشتری از آن ها استفاده می شود. در کاشت به روش میکروگرافت عملیات برداشت گرافت ها به صورت اتومات انجام می شود و عملا برداشت دستی در این روش منسوخ شده است. در این روش با استفاده از دستگاه های تمام اتومات و بدون ایجاد زخم و خونریزی اقدام به برداشت گرافت ها از سر افراد می شود. با استفاده از این دستگاه ها در حین کار، درصد اشتباه در آن به شدت کاهش پیدا می کند و با کوچک ترین میزان خطا فولیکول های کف سر برداشت می شوند. این روش مورد علاقه بسیاری از افراد مشهور جهان قرار گرفت و رفته رفته افراد دیگر نیز به این شیوه از پیوند علاقه مند شدند.

مزایای روش میکروگرافت

با قاطعیت می توان بیان کرد؛ این روش یکی از بهترین روش های درمانی می باشد و دارای مزایای بی شماری می باشد. این روش در مقایسه با روش هایی که طی سال های گذشته انجام می شد دارای برتری های بسیاری می باشد.

  • به طور مثال در این روش جراحت های ایجاد شده بسیار اندک می باشد.
  • سرعت انجام کار در این روش افزایش پیدا کرده است.
  • درصد خطای انسانی کاهش پیدا کرده است و با کوچک ترین خطا گرافت های مو استخراج و کاشته می شوند.
  • نتیجه کار بسیار طبیعی می باشد.
  • شاید برایتان جالب باشد بدانید کاشت مو به روش میکروگرافت یک جراحی محسوب نمی شود؛ چرا که خطرات و عوارض جراحی را به دنبال نخواهد داشت.
  • تراکم مو در این روش افزایش یافته است.
  • در مرحله برداشت گرافت ها جای هیچ گونه اسکار و یا زخمی را شاهد نخواهید بود.
  • افزایش در تراکم کاشت نسبت به سایر روش های موجود.
  • دوره نقاهت بعد از عمل در این روش بسیار کوتاه می باشد.
معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت و ویژگی های آن
معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت

آیا کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

اگر بخواهیم به صورت صادقانه به این پرسش پاسخ دهیم، باید گفت مسائل بسیار زیادی در تعیین بهترین روش کاشت مو دخیل می باشند. به طور مثال عواملی نظیر میزان چربی سر، میزان خالی بودن سر و غیره در تعیین بهترین روش کاشت مو موثر می باشند. شاید به نظرتان جالب باشد اما ویژگی های فولیکول هر شخص با شخص دیگر متفاوت است و تمامی این عوامل در نتیجه کار تاثیرگذار می باشند. بالاتر به معرفی معرفی کاشت مو به روش میکروگرافت پرداختیم. ممکن است این روش برای عده ای خوب و برای عده ای دیگر مناسب نباشد.

با توجه به تمامی مواردی که عنوان کردیم تنها شخصی که با اطمینان می تواند بهترین روش کاشت مو را برای فرد متقاضی تعیین کند پزشک متخصص است.

سخن پایانی

در پایان لازم است، بیان کنیم اگر قصد پیوند مو را دارید حتما به مراکز با تجربه و خبره در این زمینه مراجعه نمایید. سعی کنید برای انجام امور زیبایی حتما به نمونه کار های پزشکی که قصد عمل زیبایی را دارد توجه کنید تا از نتیجه کار مطلع باشید. مجموعه میهن کاشت با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای آماده خدمت رسانی به افراد زیباجو می باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر و تکمیلی تر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا