میهن کاشت

هزینه کاشت مو چقدر بوده و عوامل موثر بر آن چیست؟

هزینه کاشت مو چقدر است؟

همه افراد به دنبال زیبایی هستند و داشتن زیبایی و جوانی را حق مسلم خود می‌ دانند. بسیاری از افراد در حالی که زیبایی و جوانی‌ شان در حال از بین رفتن است قدر این محبت الهی را دانسته و به دنبال تمدید آن می‌ باشند. داشتن مو هایی پر‌پشت می‌ تواند نقش بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس افراد داشته باشند. در نظر داشته باشید بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته حدود ۵۰ درصد از خانم‌ ها و ۶۰ درصد از آقایان با ریزش مو در طول زندگی خود مواجه می‌ شوند. پس بسیاری از افراد با این مشکل دست و پنجه نرم می‌ کنند. در نظر داشته باشید که افزایش سن سبب می‌ شود که افراد با ریزش مو مواجه شوند. این مشکل برای آقایان بسیار رایج می‌ باشد.

به همین دلیل افراد زیادی به دنبال استفاده از روش‌ هایی مانند کاشت مو هستند تا بتوانند مشکل ریزش مو های سر خود را برطرف کنند. افراد می‌ دانند که مو می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبا دیده شدن چهره افراد داشته باشد. همچنین داشتن مو می‌ تواند بر روی روابط اجتماعی افراد نیز  تاثیر بگذارد. به همین دلیل افراد زیادی که دچار ریزش شدید در ناحیه مو های سر می‌ شوند، به کاشت مو رو می‌ آورند تا بتوانند از این طریق زیبایی و جوانی را مجدد بازگردانند.

 عوامل موثر در کاشت مو

قبل از اینکه به بررسی هزینه کاشت مو بپردازیم بهتر است در رابطه با عوامل موثر بر روی ‌کاشت مو صحبت کنیم. مقدار حجم مو های موجود در بانک موی فرد، تراکم مد نظر فرد متقاضی، میزان توان بهبودی زخم پس از انجام این روش، میزان انعطاف پذیری پوست سر، حجم کم پشتی مو و سوابق پزشکی بیمار جزو عواملی می‌ باشند که می‌ توانند بر روی روش انتخابی پزشک تاثیر مستقیم بگذارند. پزشک با بررسی این عوامل می‌ تواند یکی از روش‌ های موجود در کاشت مو را انتخاب کند. سپس آن را برای فرد متقاضی انجام دهد. بررسی این عوامل سبب می‌ شود تا پزشک بتواند یک تصمیم درست بگیرد. همچنین با توجه به موقعیت فرد متقاضی بهترین روش را برای او انتخاب نماید و نتیجه بسیار عالی رقم بزند.

هزینه کاشت مو چقدر بوده و عوامل موثر بر آن چیست؟
هزینه کاشت مو و عوامل موثر بر آن

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

در نظر داشته باشید که هزینه کاشت مو تا حدودی زیاد می‌ باشد. این روش یک راه طبیعی و قطعی برای درمان طاسی سر افراد است. اگر شما پزشک  و بیمارستان خوبی را انتخاب کنید می‌ توانید نتیجه ای بسیار عالی  به دست بیاورید. به طور کلی عوامل مختلفی می‌ توانند بر روی هزینه کاشت مو تاثیر مستقیم بگذارند. یکی از این عوامل مهم اندازه ناحیه طاسی سر می‌ باشد. در نظر داشته باشید که هزینه کاشت موی سر افراد ارتباط مستقیمی با میزان طاسی ناحیه مربوطه دارد. هر چقدر این نواحی بیشتر باشند فرد نسبت به روش های دیگر باید هزینه بیشتری برای آن بپردازد زیرا پزشک زمان بیشتری را برای کاشت موی فرد در نظر می‌ گیرد و تلاش بیشتری برای او انجام می‌ دهد.

یکی از عوامل دیگر تعداد گرافت هایی می‌ باشند که پزشک این تعداد را بر روی ناحیه پوست سر پیوند می‌ زند. هر چقدر طاسی سر بیشتر باشد پزشک نیز باید گرافت های بیشتری را در نظر گرفته و آن را در قسمت مربوطه پیوند بزند. به همین دلیل هزینه کاشت مو تا حدودی افزایش پیدا می‌ کند‌. همچنین تراکم موی مورد نیاز و فر یا صاف بودن مو نیز جزو عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو می‌ باشند. نوع روش پیوند نیز جزو تکنیک‌ های اصلی و تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو است.

هر کدام از روش‌ های کاشت مو دارای سختی و حساسیت مخصوص به خود هستند. به همین دلیل انتخاب روشی حساس که نیازمند دقت و مهارت بالا است سبب می‌ شود که افراد هزینه بیشتری برای کاشت مو بپردازند. تعداد جلسات نیز جزو عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو می‌ باشد. معمولاً این کار در یک جلسه به اتمام می‌ رسد اما اگر طاسی سر بسیار زیاد و وسیع باشد جلسات بیشتری برای انجام این کار نیاز است.

عوامل دیگر در هزینه کاشت مو

تجربه و تخصص جراح نیز می‌ تواند بر روی هزینه کاشت مو تاثیر بگذارد. هر چقدر جراح از تجربه بالاتری برخوردار باشد دستمزدش نیز بیشتر می شود. همچنین جراح های با تجربه در کلینیک‌ های مجهز کار خود را انجام می‌ دهند. به همین دلیل افراد باید هزینه بیشتری برای آن بپردازند‌. موقعیت جغرافیایی کلینیک نیز جزو موارد بسیار مهم می‌ باشد. در نظر داشته باشید جراحی کاشت مو در بعضی از کشور ها بسیار گران می‌ باشد. به همین دلیل کشور و شهر مورد نظر جزو عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه نهایی این کار هستند. اگر شما می‌ خواهید کاشت مو را انجام دهید باید به تعداد کافی فولیکول‌ های سالم در قسمت بانک مو داشته باشید. اگر فولیکول‌ ها به مقدار کافی وجود نداشته باشند باید از قسمت‌ های دیگری مانند سینه و ریش فولیکول‌ های مورد نیاز استخراج شوند.

مطالب مرتبط  تغذیه بعد از کاشت مو به چه صورت است؟

در نتیجه برداشت و استخراج این فولیکول‌ ها بسیار سخت و حساس‌ می‌ باشد. پزشک باید مهارت زیادی به خرج داده تا بتواند با تخصص بالای خود این فولیکول‌ ها را استخراج کند. به همین دلیل این کار می‌ تواند بر روی قیمت نهایی کاشت مو تاثیر مستقیم بگذارد. در نظر داشته باشید که شما می‌ توانید در بیشتر کلینیک‌ های کاشت مو به صورت رایگان مشاوره شده و از نحوه درمان خود آگاهی پیدا کنید. سپس با توجه به شرایطی که دارید یک روش مناسب را انتخاب کرده و آن را انجام دهید.

هزینه کاشت مو چقدر بوده و عوامل موثر بر آن چیست؟
هزینه کاشت مو

سایر نکات قیمت کاشت مو

در نظر داشته باشید که هزینه کاشت مو در کلینیک‌ ها و شهر های مختلف متفاوت می‌ باشد. با توجه به شرایط و امکانات کلینیک‌ ها برای انجام این روش، هزینه‌ های مختلفی نیز در نظر گرفته شده است. کاشت مو می‌ تواند یک عمل جراحی جدی باشد و باید تحت نظر پزشک متخصص بیهوشی و جراح مربوطه انجام گردد. این جراحی باید با استاندارد های بهداشتی و دارو های بیهوشی مخصوص انجام شود. همچنین باید محیط انجام این کار کاملا استریل باشد. بسیاری از افراد این کار را در کلینیک‌ های غیر بهداشتی و ارزان قیمت انجام می‌ دهند. این کار بسیار غیر اصولی بوده و می‌‌ تواند عوارض بدی را برای افراد در پی داشته باشد.

در زمان انتخاب کلینیک مورد نظر خود برای کاشت مو باید از تخصص جراح مطمئن شوید. پرستاران بدون صلاحیت و تکنسین‌ ها نمی‌ توانند این کار را انجام دهند. در نظر داشته باشید اگر متخصصین انجام این کار حضور نداشته باشند ممکن است سلامتی شما به خطر بیافتد. ‌مهارت و میزان علم جراح می‌ توانند بر روی هزینه کاشت مو تاثیر مستقیم بگذارند. این کار یک هنر می‌ باشد. پزشک باید بتواند کل چهره فرد را آنالیز کرده و با توجه به ظاهر و اجزای صورت او کاشت مو را با مهارت بالایی انجام دهد.

 اهمیت مراقبت‌ های بعد از کاشت

در نظر داشته باشید که شما می‌ توانید مشاوره شخصی با پزشک داشته و هزینه کاشت مو را متوجه شوید. کاشت مو نیز مانند هر جراحی دیگری نیازمند مراقبت‌ های خاصی می‌ باشد. شما باید این مراقبت‌ ها را از پزشک خود پرسیده و آن ها را مو به مو اجرا کنید تا بتوانید نتیجه مورد انتظار خود را به دست بیاورید.‌ پزشک می‌ تواند تمام سوالات و نگرانی‌ های شما را پاسخگو بوده و ممنوعیت بعد از این عمل را به خوبی برای شما شرح دهد. در نظر داشته باشید اگر شما یک پزشک متعهد را انتخاب کنید باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید زیرا این پزشک تعهد می‌ کند که بعد از عمل نیز  به صورت مداوم شما را ویزیت کرده و تمام شرایط  شما را بررسی نماید. این امکان برای افرادی که کاشت مو را انجام می دهند بسیار عالی می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا