میهن کاشت

کاشت مو به روش تکثیری: معرفی و مزایای آن

کاشت مو به روش تکثیری

کاشت مو با استفاده از روش تکثیری یکی از جدید ترین روش ها برای انجام کاشت مو می باشد. ابداع این روش تحول عظیمی در عمل کاشت مو ایجاد کرد. در ادامه به چگونگی کاشت مو به روش تکثیری اشاره خواهیم کرد.

کاشت مو به روش تکثیری

در ابتدا لازم است بدانید سلول های تکثیری سلول هایی هستند که قابلیت تکثیر و تبدیل شدن به سلول های دیگر را دارند. طبق آزمایش هایی که در معتبر ترین دانشگاه های دنیا انجام شده است نقص در سلول های بنیادی، یکی از اصلی ترین معضل ها در ریزش مو می باشد. در نتیجه پزشکان و متخصصین این امر، به دنبال راهکاری بودند تا با به کارگیری سلول های بنیادی جلوی ریزش موی بیشتر در افراد را بگیرند.

 رفته رفته پزشکان متوجه شدند با تقویت این سلول ها می توانند باعث رویش مجدد فولیکول های مو شوند. نام دیگر سلول های بنیادی، سلول های غیر متخصص می باشد. شاید نام این سلول ها برایتان جالب باشد، این سلول ها به دلیل آنکه وظیفه غیر تخصصی در بدن برعهده دارند به این نام شناخته می شوند.

این روش اولین بار در ایتالیا در سال 2017 شروع شد و پزشکان متوجه نتایج درخشان آن شدند. طی سال های اخیر پزشکان متوجه شدند به دلیل کیفیت بالای سلول های بنیادی در درمان، می توانند از این سلول ها در درمان انواع مشکلات مویی استفاده نمایند. شیوه نامه‌ای توسط پزشکان تاکنون برای انجام این عمل ارائه شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مراحل کاشت مو به روش تکثیری

انجام آزمایش های اولیه

در اولین قدم، تیم پزشکی متخصصی باید از سلامت زیباجو اطمینان کسب نمایند. این کار به وسیله آزمایش های مختلف انجام می شود. با انجام آزمایش های متعدد پزشکان متوجه شدند در حالت کلی عده‌ای از افراد کاندیدای مناسبی برای انجام عمل کاشت مو به روش تکثیری نیستند. این افراد به شرح ذیل می باشند.

  • افرادی که مشروبات الکلی مصرف می کنند.
  • کسانی که دخانیات مصرف می کنند.
کاشت مو به روش تکثیری: معرفی و مزایای آن
کاشت مو و مزایای آن

خارج کردن فولیکول های مو و تکثیر آن ها

استفاده از کاشت مو به روش تکثیری دیگر نیازی به برداشت گسترده فولیکول ها ندارد. در این روش تنها از فولیکول های سالم مو، استخراج انجام می شود. بعد از برداشت فولیکول ها، از آن ها در محل مناسب نگهداری انجام می شود. با نگهداری درست و اصولی فولیکول ها می توان آن ها را در آزمایشگاه ها تکثیر و تبدیل نمود.

برای برداشت فولیکول های مو لازم است تا از محل مورد نظر به وسیله تیغ های ریز و مخصوص اقدام به برداشت فولیکول های مو نمود.

کاشت فولیکول های مو بر روی سر

در مرحله پایانی لازم است تا با استفاده از سانتریفیوژ سلول های بنیادی از بافت جدا شوند. با انجام این کار سوسپانسیون سلولی که از این مرحله استخراج شده است در نواحی که ریزش مو و طاسی در آن بیشتر می باشد تزریق می شود.

طبق آمارگیری های انجام شده 23 هفته بعد از کاشت، رویش مو در افراد تا 30 درصد افزایش پیدا می کند.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش تکثیری

به صورت کلی می توان عنوان کرد این روش از کاشت مو برای افرادی که دارای بانک موی ضعیفی هستند مناسب می باشد. این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. هنگامی که فولیکول ها از محل مورد نظر برداشت می شوند، در آزمایشگاه ها در یک مکان مناسب نگهداری شده تا آماده کاشت شوند. زمانی که فولیکول های مو آماده کاشت می شوند، به وسیله بی حسی موضعی در محل مورد نظر کاشته می شوند. به صورت کلی می توان عنوان کرد این روش برای تمامی افراد با بانک موی ضعیف و قوی مناسب می باشد.

مزایای کاشت مو به روش تکثیری

کاشت مو به روش تکثیری مزایای بیشماری را به همراه دارد که در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم انجام این روش نیاز به تمرکز و حساسیت بسیار بالایی دارد چرا که نحوه برداشت و کاشت فولیکول ها در این روش بسیار مهم می باشد. اگر فولیکول ها به درستی برداشت نشوند کارایی خود را از دست می دهند و اگر به صورت درست کاشته نشوند خط رویش آن ها متفاوت خواهد بود و این مورد در نتیجه کار، بسیار غیر طبیعی می باشد.

مطالب مرتبط  هزینه کاشت مو به روش super fue

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این روش عدم به جا ماندن جای اسکار و زخم می باشد.

فولیکول هایی که در این روش کاشته می شوند، دارای قدرت رویش بالایی می باشند که این مورد در نتیجه کار بسیار موثر و خیره کننده می باشد.

استفاده از این روش باعث تقویت فولیکول مو های آسیب دیده نیز می شود. در نتیجه با انتخاب این روش به موهایی که رشدشان نسبت به سایر ریشه ها کمتر می باشد کمک می کنید.

کاشت مو به روش تکثیری: معرفی و مزایای آن
کاشت مو به روش تکثیری

آیا کاشت مو با استفاده از روش تکثیری در حال اجرا می باشد؟

امروزه محققان بسیار زیادی به دنبال عملیاتی کردن این روش هستند. با قاطعیت می توان بیان کرد این روش کم تهاجمی ترین روش ممکن برای تکثیر مو می باشد. با قاطعیت می توان بیان کرد با فراگیری از این روش روش های دیگر در بقا با مشکل روبرو خواهند شد. همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم این روش، یک روش کاملا نوین برای رویش مجدد موها می باشد و اخیرا مراحل پایانی خود را سپری کرده است.

این روش یکی از طبیعی ترین نتایج را به دنبال خواهد داشت چرا که در تمامی روش های کاشت مو از برداشت نواری فولیکول ها استفاده می شود در صورتی که در این روش این چنین نیست و پزشکان فولیکول ها را به صورت دانه‌ای برداشت می کنند و در محل مورد نظر می کارند. یکی از ویژگی های این روش عدم دستکاری انسان در تعیین خط رویش مو می باشد. با استفاده از این روش بدن میزان رویش مو را مشخص می کند. توجه داشته باشید برای انجام این روش به کلینیک های معتبر مراجعه نمایید. چرا که حساسیت در کاشت فولیکول ها در این روش بسیار بالا می باشد و نحوه کاشت فولیکول ها در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار است.

اقدامات لازم بعد از عمل کاشت مو

  • اگر به دنبال یک نتیجه فوق العاده هستید لازم است تا موارد زیر را مد نظر داشته باشید. توجه به این موارد الزامی می باشد.
  • بعد از کاشت مو به روش تکثیری از استحمام خودداری نمایید.
  • تا چندین ماه بعد از کاشت، از اتو مو، سشوار و انواع کرم های مو خودداری نمایید.
  • بعد از کاشت مو، به هیچ عنوان به فولیکول های موجود بر روی سر دست نزنید این کار باعث ایجاد آسیب جدی به فولیکول های کاشته شده می شود.
  • بعد از کاشت مو به هیچ عنوان از کلاه و شال استفاده نکنید. این کار باعث ایجاد آسیب جدی به موها می شود، چرا که انجام این کار باعث خفگی فولیکول های مو می شود.
  • بعد از انجام کاشت مو در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، چرا که نور خورشید باعث آسیب به فولیکول های کاشته شده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا