میهن کاشت

هزینه کاشت مو به روش dhi به چه صورت است؟

هزینه کاشت مو به روش dhi

مطمئناً شما نام کاشت مو پرتراکم بدون جراحی را شنیده‌‌اید. این روش امروزه طرفداران زیادی به دست آورده است. افراد می‌ توانند در یک جلسه تراکم زیادی را به دست بیاورند بدون آنکه با مواردی مانند بخیه، برش و خونریزی مواجه شوند. کاشت مو به روش dhi همان کاشت مو مستقیم می‌ باشد. نحوه انجام این کاشت مو نیز مانند کاشت مو بر پایه fue است. در روش اف یو ای پزشک فولیکول‌ های مو را به صورت جداگانه و مجزا از محل مورد نظر استخراج می کند. سپس در حفره‌ های ایجاد شده پیوند می‌ زند. در این روش پزشک دو مرحله را به صورت همزمان انجام می‌ دهد. یعنی با برداشت فولیکول‌ ها آن ها را به صورت همزمان در ناحیه و حفره‌ های ایجاد شده پیوند می‌ زند. در این روش هیچ گونه وقفه‌ ای به وجود نمی‌ آید و پزشک به صورت مستقیم این فولیکول‌ ها را پیوند زده و نتیجه‌ای بسیار عالی ایجاد می کند.

نحوه انجام کاشت مو به روش dhi

قبل از اینکه به بررسی هزینه کاشت مو به روش dhi بپردازیم بهتر است در رابطه با نحوه انجام این کاشت توضیحاتی را ارائه دهیم. در نظر داشته باشید که در این روش پزشک از طریق میکروپانچ‌ های مخصوص گرافت های مویی را از بانک مو برمی‌ دارد. سپس گرافت های استخراج شده بلافاصله در یک محلول غنی از مواد غذایی گذاشته می‌ شوند تا مشکلی برای آن ها به وجود نیاید. در فاصله بین کاشت و پیوند مو این گرافت ها تغذیه شده و سلامت خود را به دست می‌ آورند. سپس پزشک از طریق یک ابزار مخصوص به نام قلم چوی گرافت ها را در حفره‌ های ایجاد شده پیوند می‌ زند. وجود این قلم یکی از علت‌ های اصلی تفاوت کاشت مو به روش dhi و روش  fue می‌ باشد. این قلم در ابعاد مختلف موجود است و مانند یک سوزن تو خالی می‌ باشد.

 پزشک با استفاده از این قلم در ناحیه‌ های علامت گذاری شده یک حفره کوچک ایجاد می‌ کند و سپس فولیکول‌ های استخراج شده از بانک مو را درون حفره‌ ها قرار می‌ دهد. این سوزن می‌ تواند با زاویه ۴۰ یا ۴۵ درجه وارد پوست سر و یا صورت شده و حفره‌ های کوچکی را ایجاد کند. پس از وارد شدن به پوست سر پزشک پیستون تعبیه شده در بالای آن را می‌ فشارد و فولیکول‌ های درون آن در قسمت‌ های برش خورده قرار می‌ گیرند.

هزینه کاشت مو به روش dhi به چه صورت است؟
بررسی هزینه کاشت مو به روش dhi

هزینه کاشت مو به روش dhi

یک سری عوامل وجود دارند که می‌ توانند بر روی هزینه کاشت مو به روش dhi تاثیر مستقیمی داشته باشند. روش کاشت مو نیز جزو این عوامل می‌ باشد. هر چقدر پزشک از تجهیزات و دستگاه‌ های پیشرفته‌ تری در این روش استفاده نماید هزینه این کار نیز افزایش پیدا می‌ کند. در روش کاشت مو dhi با توجه به سرعت و دقت بالاتری که به کار گرفته می‌ شوند هزینه نیز نسبت به روش‌ های دیگر افزایش پیدا می‌ کند. وضعیت فرد نیز یکی از عوامل دیگر می‌ باشد. هر چقدر وسعت منطقه طاسی فرد بیشتر بوده و فرد با ریزش شدیدتر مو ها مواجه باشد، برای انجام این روش به تعداد بیشتری فولیکول نیاز دارد. پزشک باید تعداد زیادی فولیکول را در محل مورد نظر پیوند زند تا بتواند نتیجه مورد نظر را به دست بیاورد.

افزایش تعداد فولیکول‌ های پیوند زده شده در محل مورد نظر می‌ تواند هزینه‌ کاشت مو را افزایش دهد.‌ بسیاری از افراد به دنبال ایجاد تراکم بسیار زیاد بعد از کاشت مو به روش dhi می‌ باشند. این موضوع نیز مستلزم پیوند تعداد زیادی فولیکول می‌ باشد. تراکم نیز می‌ تواند هزینه کاشت مو به روش dhi را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش dhi

در نظر داشته باشید افرادی که از طریق بیماری‌ های ژنتیکی و ارثی دچار ریزش مو شده‌ اند بهترین کاندیدا برای انجام این روش می‌ باشند. پزشک ابتدا فرد متقاضی را معاینه می‌ کند و در صورت نداشتن بانک موی مناسب این روش را به او توصیه نمی‌ کند. بهتر است افراد بالای ۲۷ سال عمل کاشت مو را انجام دهند زیرا در این سن وضعیت طاسی سر مشخص شده و بانک مو نیز به یک ثبات خاصی رسیده است.

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی نتیجه کاشت مو ضخامت مو ها می‌ باشد.‌ افرادی که دارای مو های ضخیم و کلفت هستند می‌ توانند نتیجه بهتری نسبت به افراد با مو های نازک به دست بیاورند. رنگ مو نیز یک فاکتور بسیار مهم در انجام کاشت مو می‌ باشد. معمولاً افرادی که رنگ مو های آن ها نزدیک پوست صورتشان است و یا دارای مو هایی با رنگ روشن می‌ باشند می‌ توانند نتیجه‌ای بسیار عالی بعد از کاشت مو به دست بیاورند. پس اگر فردی دارای بانک موی مناسب باشد و پزشک تشخیص دهد که کاندیدای خوبی برای انجام روش dhi است، می‌ تواند به راحتی این روش را انجام داده و نتیجه خارق‌ العاده آن را مشاهده کند.

مطالب مرتبط  کاشت مو شقیقه: روش های انجام و هزینه آن
هزینه کاشت مو به روش dhi به چه صورت است؟
هزینه کاشت مو به روش dhi به چه صورت است؟

عوامل دیگر قیمت کاشت dhi

در نظر داشته باشید هر چقدر پزشک از دانش و تبحر بیشتری برخوردار باشد، بدون شک دستمزدش نیز بیشتر می‌ شود. پس دانش و تبحر و مهارت پزشک جزو عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو به روش dhi است. برخی از روش‌ ها به دلیل پیچیده و جدیدتر بودن توسط همه پزشکان انجام نمی‌ شوند. تنها پزشکانی که دوره‌ های مخصوص را گذراندند می‌ توانند از این روش‌ ها استفاده کنند. کاشت مو به روش dhi یکی از این روش‌ های سخت و پیچیده می باشد.

ممکن است در حین کاشت مو به روش دی‌اچ‌آی اعضای تیم درمان افزایش پیدا کنند. هر چقدر اعضای تیم درمان افزایش پیدا کنند افراد باید هزینه بیشتری برای این کار بپردازند. یک نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن دقت کنید کلینیک کاشت مو و کیفیت آن است. هزینه کاشت مو در کلینیک‌ های مختلف تا حدودی با یکدیگر متفاوت می‌ باشد. شما نمی‌ توانید یک هزینه یکسان در تمام کلینیک‌ ها بپردازید. کلینیک‌ هایی که دارای امکانات رفاهی زیادی هستند و از تجهیزات و امکانات پیشرفته بهره برده‌‌اند سبب می‌ شوند که افراد هزینه کاشت مو به روش dhi را بیشتر بپردازند.

مراقبت‌ های بعد از کاشت مو dhi

حال که با موارد موثر بر روی هزینه کاشت مو به روش dhi آگاهی پیدا کردید بهتر از در رابطه با مراقبت‌ های بعد از کاشت مو به این روش نیز اطلاعاتی را به دست بیاورید. مراقبت‌ های بعد از کاشت مو می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی نتیجه کار داشته باشد. پس شما باید به توضیح‌ های پزشک خود دقت کنید تا بتوانید نتیجه را آنطور که می‌خواهید به دست بیاورید. برای جلوگیری از عفونت ‌های احتمالی بهتر است آنتی بیوتیک ‌هایی که پزشک توصیه کرده است را به صورت مرتب و روزانه مصرف کنید. در نظر داشته باشید این نوع کاشت مو جزو روش‌ های کم تهاجمی محسوب می ‌شود و شما می ‌توانید فردای روز جراحی به زندگی و کار خود بپردازید. البته باید به مدت ۲ الی ۳ هفته از انجام ورزش ‌های سنگین خودداری کنید.

بهتر است بعد از کاشت مو به صورت مرتب به پزشک خود مراجعه کرده تا بررسی و معاینه شوید. به این ترتیب در صورت به وجود آمدن کوچک‌ترین مشکلی پزشک می ‌تواند آن را در سریع ‌ترین زمان ممکن متوجه شده و رفع نماید. معمولاً ۷ الی ۱۰ روز بعد از انجام این روش شما می‌ توانید به صورت معمولی مو های خود را شستشو دهید. بنا به توصیه پزشک خود باید ۵ روز اول ناحیه پوست سر خود را به صورت مداوم مرطوب نگه دارید. برای این کار نیز می ‌توانید از اسپری های مرطوب کننده استفاده کنید. به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید زیرا اشعه نور و آفتاب برای فولیکول ‌های تازه کاشته شده بسیار مضر هستند. اگر به بیرون مراجعه می‌ کنید باید از کلاه‌ استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا