میهن کاشت

بررسی قیمت مزوتراپی بینی و مزایای این روش

قیمت مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی یک تکنیک می‌ باشد که در این تکنیک پزشک از تزریق زیر پوستی استفاده می‌ کند. بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که مزوتراپی تنها برای پوست و یا مو مورد استفاده قرار می‌ گیرد و برای نقاط مختلف بدن مانند بینی هیچ کاربردی ندارد. رینوپلاستی مایع همان جراحی بینی بدون هیچگونه عمل تهاجمی می‌ باشد. در این روش فیلر های پوستی هیالورونیک به بینی تزریق می‌ شوند. این روش موقتی می‌ باشد و به صورت موقتی می‌ تواند ظاهر بینی را تغییر دهد. به این روش مزوتراپی بینی نیز می‌ گویند. معمولا پزشک از پر کننده‌ های پوستی برای ایجاد تغییرات در بینی افراد استفاده می‌ کند. می‌ توان از این پر کننده‌ ها برای متقارن سازی بینی استفاده کرد و خطوط روی بینی را از بین برد. افرادی که دارای قوز بینی هستند می‌ توانند از مزوتراپی بینی استفاده کرده و قوز بینی خود را استتار کنند.

در این تکنیک پزشک با پر کردن ناحیه بالای قوز می‌ تواند به راحتی قوز را استتار کرده به گونه‌ ای که افراد یک بینی صاف و قلمی را مشاهده کنند. همچنین از این روش می‌ توان برای سربالا کردن بینی‌ های افتاده نیز استفاده کرد. این روش می‌ تواند به راحتی یک کانتور ظاهری را ایجاد کرده و نوک بینی را سر بالا کند. با این روش می‌ توان به صورت سریع و بدون هیچ جراحی خاصی حالت بینی را اصلاح نمود. در نظر داشته باشید که در این روش پزشک مواد خاصی را از طریق یک سوزن بسیار ظریف در پوست بینی تزریق می‌ کند. این تزریق معمولاً در داخل بافت چربی زیر جلدی انجام می‌ شود. تمام موادی که تزریق می‌ شوند با توجه به صلاحدید و تشخیص پزشک انتخاب می گردند. ممکن است این مواد شامل ویتامین‌ ها، مواد مغذی، دارو های گشاد کننده عروق، آنزیم‌ ها، عصاره‌ های گیاهی، آنتی بیوتیک‌ ها و عوامل ضد التهاب و … باشند.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مزوتراپی بینی

یک سری عوامل وجود دارند که می‌ توانند بر روی قیمت مزوتراپی بینی تاثیرگذار باشند. کلینیکی که شما انتخاب می‌ کنید تا این کار را در آنجا انجام دهید یکی از این عوامل است. هر چقدر کلینیک مجهز‌ تر باشد شما باید هزینه بیشتری برای انجام این روش بپردازید. همچنین مهارت و دقت و تبحر پزشک نیز می‌ تواند بر روی هزینه این کار تاثیر بگذارد و شما باید دستمزد بیشتری برای پزشک ماهر پرداخت کنید. موادی که پزشک در انجام این روش استفاده می‌ کند هر چقدر با کیفیت‌ تر باشد افراد باید هزینه بالاتری بدهند. در بعضی مواقع نیاز است که پزشک مواد بیشتری برای بینی افراد تزریق کند. به این صورت افراد باید برای این کار هزینه بیشتری به پزشک بپردازند زیرا مواد بیشتری برای آن ها تزریق شده است.

مزایای مزوتراپی بینی

قبل از اینکه به بررسی قیمت مزوتراپی بینی بپردازیم بهتر است در رابطه با مزایای این روش صحبت کنیم. رینوپلاستی و یا مزوتراپی بینی یک روش غیر جراحی می‌ باشد که پزشک در این روش فیلر را به بینی بیمار تزریق می‌ کند و با این تزریق می‌ تواند خطوط بینی را بهبود بخشد. این روش در کل دنیا طرفداران زیادی دارد زیرا افراد می‌ توانند در مدت زمان کوتاهی فرم بینی خود را اصلاح کنند. همچنین قیمت مزوتراپی بینی نسبت به انجام عمل جراحی بسیار پایین‌ تر می‌ باشد و افراد زیادی به دلیل پایین بودن این هزینه‌ ها به دنبال انجام مزوتراپی بینی هستند. این روش یک روش بسیار بی‌ خطر بوده و افراد می‌ توانند به راحتی و بدون نگرانی این روش را انجام دهند.

بررسی قیمت مزوتراپی بینی و مزایای این روش
بررسی قیمت مزوتراپی بینی و مزایای این روش

 می‌ توان گفت مزوتراپی بینی یک جایگزین بسیار عالی برای جراحی بینی می‌ باشد. البته نمی‌ توان به صورت سرخود این روش را انجام داد. پزشک باید فرد متقاضی را معاینه کرده و سپس با توجه به مشکلات و عیوبی که دارد یک روش درمانی را برای او تجویز نماید. بسیاری از افراد به پزشک اصرار می‌ کنند که از روش مزوتراپی بینی استفاده کند. در نظر داشته باشید اگر پزشک این روش را برای شما صلاح نداند استفاده از آن نیز هیچ فایده‌ ای نخواهد داشت. عیوب بعضی از بینی‌ ها تنها با انجام عمل جراحی برطرف می‌ شوند.

از مزایای دیگر می‌ توان به عدم نیاز به بیهوشی اشاره نمود. همچنین افراد مشکلاتی مانند خشکی دهان، حالت تهوع و سرگیجه را نیز احساس نخواهند کرد. افراد می‌ توانند بلافاصله بعد از انجام این عمل نتیجه کار را مشاهده کنند. در این روش هیچ تغییری در غضروف بینی افراد به وجود نمی‌ آید و تنها حالت تقارن ایجاد می‌ گردد. مزوتراپی بینی بدون درد و خونریزی می‌ باشد و از ایمنی بسیار بالاتری نسبت به روش‌ های جراحی برخوردار است.

مطالب مرتبط  مزوتراپی لب؛ هر آنچه باید بدانید!

مدت زمان ماندگاری این روش

در نظر داشته باشید با توجه به قیمت مزوتراپی بینی این روش از ماندگاری خوبی نیز برخوردار می‌ باشد. افرادی که به دنبال روش‌ های غیر جراحی هستند می‌ توانند از مزوتراپی بینی استفاده کنند. همچنین بسیاری از افراد در رابطه با عوارض جراحی بینی و خطرات طی عمل بسیار نگرانی دارند. این روش نیز برای این افراد مناسب می‌ باشد. شما می‌ توانید نتایج مزوتراپی را بین ۱۲ تا ۱۸ ماه مشاهده کنید. بعد از این مدت به صورت نامحسوس فیلر تزریق شده از بین می‌ رود. البته این مدت زمان بستگی به سبک زندگی فرد و متابولیسم بدن فرد نیز دارد اما در نظر داشته باشید که مزوتراپی بینی یک روش نسبتاً موقتی می‌ باشد و به صورت موقتی و محدود می‌ تواند تغییراتی را بر روی بینی افراد ایجاد کند. معمولا افراد بین ۹ الی ۱۲ ماه باید برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کرده و این کار انجام دهند.

بررسی قیمت مزوتراپی بینی و مزایای این روش
بررسی قیمت مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی برای چه افرادی مناسب می‌ باشد؟

در نظر داشته باشید که قیمت مزوتراپی بینی نسبت به جراحی بسیار پایین‌ تر است. افراد زیادی به همین دلیل خواهان استفاده از این روش هستند اما همه افراد نمی‌ توانند از این روش استفاده کنند. پزشک باید با معاینه و بررسی بیمار این روش را برای او در نظر بگیرد.  افرادی که دارای بینی‌ های قوز دار هستند می‌ توانند از این روش برای از بین بردن قوز بینی خود استفاده کنند. همچنین بسیاری از افراد دچار تو رفتگی یا عدم قرینگی در بینی خود هستند. این روش برای این افراد نیز یک گزینه بسیار مناسب محسوب می‌ شود. از مزوتراپی بینی برای رفع انحراف بینی، صاف نبودن سطح بینی، رفع پل بینی تورفته، پر کردن پل بینی، رفع ناهمواری‌ های سطح بینی، بالا بردن نوک افتاده بینی و … استفاده می‌ شود.

افرادی که دارای این مشکلات هستند می‌ توانند به پزشک مراجعه کرده و مزوتراپی بینی را به راحتی انجام دهند. در نظر داشته باشید هر چقدر پزشک از مهارت و دقت بالاتری برخوردار باشد می‌ تواند این روش را بهتر برای شما انجام دهند. همچنین موادی که در بینی تزریق می‌ شوند اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند مدت زمان بیشتری ماندگار می شوند و شما می‌ توانید مدت زمان طولانی نتایج آن را بر روی ظاهر بینی خود مشاهده کنید.

جمع‌ بندی

روش مزوتراپی ارمغان پیشرفت علم و تکنولوژی می‌ باشد و توانسته است مشکل افراد را به راحتی برطرف کند. بسیاری از افراد دارای بینی‌ های زیبایی هستند اما به دلیل داشتن نواقص کوچک دست به انجام عمل جراحی می‌ زنند. با به وجود آمدن این روش این افراد می توانند به راحتی مشکلات بینی خود را در یک مدت زمان کوتاه و به صورت کاملاً سرپایی برطرف کنند و دیگر نیازی به انجام عمل جراحی نداشته باشند. همانطور که عنوان شد هزینه مزوتراپی بینی بسیار پایین‌ تر از هزینه جراحی می‌ باشد و به همین دلیل افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال استفاده از این روش عالی برای برطرف کردن عیوب ظاهری بینی خود هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا