میهن کاشت

ناگفته هایی در مورد کاشت ریش و خطرات آن

کاشت ریش؛ همه آنچه باید بدانید

یکی از دلایل جذابیت آقایان را می توان ریش دانست. اگر دقت کرده باشید اغلب اقایانی که ریش دارند؛ جذابیت بیش تری را نسبت به سایر افراد دارند. در برخی اوقات به دلایل مختلفی از جمله وجود داشتن بخیه، رشد نکردن کامل موهای ریش و… اقایان جذابیت خود را از دست می دهند. در این جاست که باید به فکر پیدا کردن راه حل های مختلف برای حل مشکل خود باشند. اگر به دنبال یک تغییر چهره اساسی هستید و دوست دارید تا جذابیت از دست رفته خود را مجدد پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم در این محتوا همراه ما باشید؛ چرا که قصد داریم در مورد کاشت ریش صحبت کنیم.

روش های کاشت ریش

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های کاشت ریش هر روز نسبت به روز گذشته پیشرفته تر و البته جدیدتر شدند. همین موضوع سبب شد تا این روزها متخصصان از دو روش FUE و FUT برای کاشت استفاده کنند. یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید؛ این موضوع می باشد که استفاده از کدام روش می تواند نسبت به دیگری بهتر باشد. در مورد این موضوع نمی توان یک صحبت قطعی داشت چرا که همه چیز به نظر پزشک متخصص بستگی دارد.

برای این که بتوان کاشت سبیل و ریش را به صورتی کاملا اصولی انجام داد؛ نیاز است تا یک عمل جراحی صورت گیرد. در این عمل جراحی فولیکول های موی هر شخص از ناحیه ای به نام اهدا کننده جدا شده و به ناحیه ای که دچار طاسی و یا کم پشتی شده است، پیوند زده می شوند. یکی از مهم ترین مواردی که در این عمل جراحی باید به آن نهایت دقت و توجه را داشت؛ این موضوع می باشد که گرافت های حاوی فولیکول های مو باید از ناحیه ای از بدن مانند موهای پشت سر که در برابر طاسی مقاومت بالایی دارند برداشته شوند. در غیر این صورت نمی توانید این انتظار را داشته باشید که عمل جراحی کاشت سبیل و ریش شما با موفقیت انجام شود و شما نیز از نتیجه کار رضایت داشته باشید.

تعداد گرافت هایی که باید در هر ناحیه ای از صورت پیوند بخورند؛ متفاوت از یکدیگر است. به صورت کلی اما پزشک برای ناحیه سبیل باید بین 350 تا 500 گرافت، برای ناحیه خط ریش بین 300 تا 700 گرافت و برای ریش و سبیل دور دهان بین 600 تا 700 گرافت را در نظر بگیرد.

ناگفته هایی در مورد کاشت ریش و خطرات آن
ناگفته هایی در مورد کاشت ریش و خطرات آن

روش کاشت پیوند فولیکولی یا FUT

 یکی از متداول ترین روش ها برای کاشت ریش را می توان FUT دانست. از روش FUT با نام روش نواری نیز یاد می شود. در این روش از تکنیک برش لبه برای کاشت ریش و سبیل استفاده می شود. در روش نواری فولیکول های مو از نواحی پر حجم سر برداشته شده و زیر میکروسکوپ آن ها به چندین هزار گرافت مو تبدیل می شوند. ظاهر روش FUT کاملا طبیعی می باشد اما دوره نقاهت طولانی داشته و همچنین انجام این روش فوق العاده زمان بر است. همین امر سبب می شود تا بعد از کاشت ریش و سبیل به روش FUT جای زخم قابل مشاهده باشد.

روش FUE برای کاشت ریش

این روش کاشت سبیل و ریش را می توان روشی متناسب تر و البته پر طرفدارتری نسبت به روش  FUTدانست. روش FUE یک روش تهاجمی برای کاشت محسوب می شود که به صورت سرپایی نیز قابل انجام می باشد. در این روش از قبل نواحی که باید ریش در آن ها کاشته شوند؛ مشخص شده و تارهای مو به وسیله بی حسی موضعی جدا شده و به این نواحی منتقل می شوند. از بزرگ ترین ایراداتی که می توان به این روش وارد کرد؛ موضوع زمان بر بودن آن می باشد. در نقطه مقابل اما دوره نقاهت کوتاهی دارد و همچنین جای زخمی بر روی پوست صورت باقی نمی ماند.

آیا نتیجه کاشت ریش به وسیله روش های FUT و FUE رضایت بخش می باشد؟

طبیعتا افرادی که تاکنون از این روش ها استفاده نکرده اند؛ این سوال را دارند که آیا کاشت سبیل و ریش به وسیله این روش ها رضایت بخش می باشد؟ در پاسخ باید بگوییم همه چیز بستگی به پزشک جراح و البته مراقبت شخص بستگی دارد. در صورتی که کار خود را به دست جراحان تازه کار و البته غیر متخصص بسپارید؛ نباید این انتظار را داشته باشید که نتیجه کار آن چیزی که مد نظر شماست؛ باشد.

مطالب مرتبط  سن کاشت ریش و سبیل

البته یک سر قضیه رضایت بخش بودن عمل جراحی؛ مربوط به خود شخص است. بعد از کاشت ریش نیاز است تا شخص یک سری از دستورالعمل ها را رعایت نماید. در صورتی که در انجام این دستورالعمل ها کوتاهی کند؛ عواقب جبران ناپذیری در انتظار وی خواهد بود.

هر دوی روش هایی که آن ها را معرفی کردیم، به شکل بی حسی موضعی صورت می پذیرند و نیازی به عمل جراحی ندارند. طبق طاسی و البته کم پشتی ریش و سبیل ها مدت زمان عمل کاشت تعیین می شود. البته به صورت کلی بین 2 تا 8 ساعت برای انجام این کار باید در نظر بگیرید. بعد از گذشت 3 الی 4 هفته تمامی موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند و مجدد رشد خواهند کرد. برای گرفتن بهترین نتیجه نیاز است تا کمی صبر داشته باشید و به توصیه های پزشک خود نیز گوش دهید.  

ناگفته هایی در مورد کاشت ریش و خطرات آن
ناگفته هایی در مورد کاشت ریش و خطرات آن

چه افرادی کاندید کاشت سبیل و ریش هستند؟

طبیعتا اشخاصی که ریش و سبیل کم پشتی دارند و یا به دلایل مختلفی همچون جراحی و بخیه بخش و یا تمام ریش و سبیل خود را از دست داده‌اند؛ باید به فکر استفاده از روش های معرفی شده باشند.

هزینه کاشت به چه صورتی تعیین می شود؟

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، بسیاری از افراد دوست دارند تا در مورد هزینه انجام این روش اطلاعاتی را به دست آوردند. نمی توان در مورد هزینه کاشت سبیل و ریش یک صحبت قطعی داشت؛ چرا که به المان های زیادی این موضوع بستگی دارد.

اولین المان تاثیر گذار بر روی مقوله قیمت مقدار کم پشتی موها می باشد. هر چقدر موهای صورت کم پشت تر باشند؛ هزینه به مراتب بالاتری را باید برای کاشت ریش و سبیل پرداخت کرد. 

دومین عنصر تاثیر گذار بر روی قیمت، تخصص پزشک می باشد. طبیعتا جراحان و پزشکان متخصص هزینه به مراتب بالاتری را از شما برای کاشت سبیل و ریش دریافت می کنند.

انتخاب روش کاشت سومین عنصر تاثیرگذار بر روی قیمت می باشد. به صورت کلی روش کاشت FUE گران تر از روش FUT است.

خطراتی که در کمین شما هستند.

بعد از کاشت ریش و سبیل یک سری از خطرات، در کمین فرد انجام دهنده این کار می باشند. بهتر است با این خطرات آشنایی داشته باشید تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

 • تورم و کبودی از ابتدایی ترین علائم کاشت سبیل و ریش محسوب می شوند.
 • عفونت و حس درد در ناحیه ای که فولیکول های مو از آن جا برداشته شده است.
 • برگشت مو به داخل پوست.
 • به وجود آمدن جای زخم.
 • قرمز شدن نواحی مختلف صورت.
 • یک رنگ نبودن رنگ ریش و مو.

بعد از کاشت ریش و سبیل باید بدانید که ممکن است به هر کدام از عوارضی که آن ها را معرفی کردیم؛ مبتلا شوید. البته پزشک برای جلوگیری از مبتلا شدن به این عوارض، یک سری توصیه به شخص می کند که با رعایت آن ها می توان تا حد زیادی از این خطرات پیشگیری کرد.

بایدها و نبایدهای کاشت ریش

 • از لمس کردن، خاراندن و مالش نواحی از صورت که کاشت در آن ها انجام شده است؛ خودداری نمایید.
 • تا یک هفته بعد از کاشت سبیل و ریش خود در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • استفاده از مشروبات الکلی و همچنین کشیدن سیگار به کل ممنوع است.
 • از انجام فعالیت های سنگین بدنی اجتناب نمایید.
 • شنا کردن را نیز تا یک ماه به کل فراموش کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا