میهن کاشت

معایب کاشت مو از ریش شامل چه مواردی می شود؟

معایب کاشت مو از ریش

در طول زندگی هر فرد، عوامل متعددی وجود دارند که باعث ریزش مو می شوند. ریزش مو در ظاهر افراد تاثیر منفی بسیاری خواهد گذاشت و متاسفانه این مورد در خانم ها و آقایان بسیار شایع می باشد. در این میان ممکن است آقایانی باشند که بانک موی مناسبی برای برداشت و استخراج فولیکول های مو نداشته باشند. اگر جزو آقایانی هستید که از نداشتن بانک موی مناسب رنج می برید جای هیچ نگرانی وجود ندارد. امروزه روش های متفاوتی برای کاشت مو در افراد وجود دارد. یکی از این روش ها پیوند و برداشت مو از ریش می باشد.

شاید برای شما سوالی در خصوص تفاوت جنس مو ریش و مو سر وجود داشته باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

چگونگی کاشت مو از ریش به ناحیه سر

همانطور که آگاه هستید، امروزه علم پزشکی با پیشرفت بسیار زیادی همراه بوده و به همین دلیل تکنیک ها و شیوه های متفاوتی برای کاشت موی سر وجود دارند. یکی از تکنیک هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد؛ کاشت مو از ریش می باشد. این روش معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که در ناحیه پشت سر خود بانک موی خوبی ندارند و مجبور به استفاده از ریش و جایگزینی آن به جای بانک مو می باشند.

بهترین منطقه برای برداشت فولیکول ها و کاشت مو پشت سر است. با برداشت فولیکول ها از پشت سر، موها کمتر دچار ریزش خواهند شد. در موارد نادر و خاص که افراد در پشت سر خود بانک موی خوبی ندارند؛ از فولیکول های ریش استخراج انجام می شود. در ادامه در خصوص معایب کاشت مو از ریش اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

باید گفت کاشت مو از پشت سر برای افرادی که موهای موجود در جلوی سر آن ها پاسخگوی نقاط طاس سر نمی باشد؛ روش کاملا مناسبی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با شیوه انجام کاشت مو به صورت کامل آشنا شوید.

معایب کاشت مو از ریش شامل چه مواردی می شود؟
معایب کاشت مو از ریش شامل چه مواردی می شود؟

شیوه کاشت مو از طریق ریش

کاشت مو  به وسیله موی ریش BHT نام دارد. در این روش نیز همانند روش FIT فولیکول های مو به صورت دانه ای استخراج می شوند. با این روش کمترین میزان جای زخم و اسکار بر روی صورت باقی می ماند. لازم است بدانید این روش نیاز به بخیه ندارد.

برای استفاده از این روش در ابتدا بر روی صورت فرد به وسیله پانچ سوراخ هایی ایجاد می شود. تبحر و تجربه پزشک در انجام این کار بسیار مهم می باشد. لازم است تا سرعت عمل پزشک در این شرایط بسیار بالا باشد تا فولیکول های مو دچار مشکل نشوند؛ چرا که فولیکول ها اگر در دمای محیط در زمان طولانی قرار بگیرند آسیب می بینند و اینگونه آسیب دیدن آن ها قابل جبران نیست و فولیکول ها از بین خواهند رفت.

لازم است بدانید با استفاده از این روش هیچ گونه درد و خونریزی ایجاد نمی شود. موفقیت انجام کاشت در این روش 50 تا 70 درصد می باشد. در ادامه مراحل کاشت مو با استفاده از ریش را به اختصار توضیح خواهیم داد.

برداشت فولیکول

در این روش یعنی کاشت مو با استفاده از ریش، حدود 1500 عدد گرافت از ناحیه پرپشت ریش برداشت می شوند. گرافت ها معمولا بیشتر از ناحیه گردن و زیر چانه برداشت می شوند. با انجام این کار به زیبایی چهره فرد آسیبی وارد نمی شود. برداشت فولیکول ها به صورت دستی و با دستگاه امکان پذیر است. در روشی که برداشت فولیکول ها به وسیله دستگاه انجام می شود احتمال خطا بسیار ناچیز می باشد و نام این روش SUPER FUE است. در این روش با استفاده از یک دستگاه تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست، تمامی فولیکول های مو برداشت می شوند. یکی از مزیت های ویژه این روش عدم آسیب به فولیکول ها در هنگام کاشت و برداشت می باشد.

پیوند گرافت ها و آماده سازی آن ها

بعد از عملیات برداشت، فولیکول ها درون یک مخزن نگهداری می شوند. در این مخزن محلول مخصوصی وجود دارد که قرار گیری فولیکول ها درون آن، می تواند باعث جلوگیری از ایجاد آسیب به فولیکول ها شود. در این مرحله لازم است تا پوسته های چسبیده شده به گرافت ها با ظرافت بسیار زیاد جدا شوند. انجام این کار نیاز به تمرکز بسیار زیادی دارد. برای انجام این کار یعنی پیوند مو به ریش ابتدا لازم است تا بر روی سر بیمار یک خط فرضی رسم شود.

مطالب مرتبط  ترمیم بانک مو بعد از کاشت به چه شکلی است؟

برای انجام این کار یعنی کاشت مو از طریق ریش، پزشک یک خط فرضی بر روی سر بیمار رسم می کند. این کار باعث می شود کاشت مو به رویش طبیعی مو ها نزدیک تر باشد. در انتهای کار با استفاده از یک ابزار مخصوص، فولیکول ها درون سر بیمار قرار می گیرند.

تفاوت موی ریش با صورت و معایب کاشت مو از ریش

بسیاری از افراد که متقاضی کاشت مو هستند؛ در خصوص تفاوت جنس موی ریش با موی سر نگران می باشند. همین مورد باعث ایجاد تردید و دودلی در آن ها می شود. برای پاسخ به نگرانی این افراد باید گفت معمولا پزشکان برای کاشت مو از ریش افراد، سعی می کنند از موهایی عملیات برداشت را انجام دهند که بیشترین شباهت را به موی سر داشته باشند. با قاطعیت می توان بیان کرد تا به حال هیچ دستگاهی اختراع نشده که توانایی شناخت و تشخیص شباهت موی ریش به تار های مو سر را داشته باشد. در حال حاضر قدرتمند ترین دستگاه برای تشخیص این مورد هوش و تجربه پزشک متخصص می باشد. در نتیجه برای انجام عملیات کاشت مو به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

معایب کاشت مو از ریش شامل چه مواردی می شود؟
معایب کاشت مو از ریش شامل چه مواردی می شود؟

معایب کاشت مو از ریش

یکی از معایب کاشت مو از ریش محدودیت در برداشت گرافت ها می باشد. در کاشت مو با استفاده از ریش تنها امکان برداشت حداکثر 1500 گرافت میسر می باشد؛ در حالی که در کاشت مو با استفاده از بانک مو امکان برداشت بیشتر از 1500 گرافت وجود دارد.

گرافت های موجود در ریش معمولا به صورت یک عددی و دو عددی می باشند؛ در حالی که گرافت های موجود در موی سر به صورت 5 تا شش عددی هستند. همین مورد باعث حجیم تر دیده شدن مو ها می شود.

برداشت مو از ریش بسیار سخت تر از کف سر می باشد؛ چرا که پوست صورت حالت ارتجاعی دارد و برداشت مو از این ناحیه بسیار سخت تر از نواحی پشت سر است.

پیدا کردن موهایی در ریش که شبیه به موی سر باشد؛ نسبتا کار دشواری است و برای انجام آن پزشک باید تخصص و مهارت کافی داشته باشد.

توصیه هایی قبل از انجام کاشت

اگر قصد کاشت مو را دارید حتما به پزشکان خبره و با تجربه مراجعه نمایید و مشاوره های لازم را در این خصوص کسب نمایید. قبل از آمادگی برای کاشت مو در ابتدا باید از این مورد اطمینان کسب نمایید که آیا شما گزینه مناسبی برای انجام کاشت مو هستید یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال نیز لازم است تا به پزشک متخصص، مراجعه نمایید تا تمامی ابهامات شما برطرف شود.

قبل از انجام کاشت مو باید مراقبت هایی را جدی بگیرید، با توجه به مشخصاتی که فرد متقاضی دارد این مراقبت ها متفاوت می باشند.

نتیجه انتخاب کلینیک در کاشت مو از ریش

انتخاب یک کلینیک مجهز در پایان کار بسیار تاثیرگذار می باشد. برای انجام کاشت مو حتما به مجموعه های خبره و کاربلد مراجعه نمایید؛ چرا که مراجعه به یک پزشک متخصص و کاربلد باعث بهبود نتیجه کاشت مو می شود. یک کلینیک معتبر باید از دستگاه های مجهز و پیشرفته استفاده نماید.

استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز، باعث جلوگیری از آسیب های جدی به ناحیه برداشت فولیکول ها می شود. به همین دلیل اگر متقاضی کاشت مو هستید؛ حتما به مجموعه های خبره و کاربلد مراجعه نمایید تا شاهد پایان کاری بی نظیر باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا