میهن کاشت

خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)

خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)

هر عمل تهاجمی که برای زیبایی انجام می دهید، می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی چهره شما داشته باشد. اما متاسفانه برخی از افراد فقط به جنبه منفی این اقدامات فکر می کنند و تصور آن ها این است که خطرات کاشت ابرو بسیار زیاد است. اگرچه مزایا و معایب زیادی برای کاشت ابرو وجود دارند، اما خوشبختانه می توانیم به جرئت بگوییم که خطرات کاشت ابرو بسیار محدود است. بنابراین، می توانید با خیالی راحت این کار را انجام دهید و دیگر نگران کاشت ابروهای از دست رفته خودتان نباشید. البته محدود بودن خطرات کاشتن ابروها نباید باعث شود تا به آن ها توجه نداشته باشید. در ادامه مقاله در مورد عوارض و خطرات کاشت ابرو صحبت می کنیم که بخش زیادی از آن ها ناشی از مراجعه به افراد غیر متخصص و بی تجربه هستند.

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

زمانی که برای کاشت ابرو به یک کلینیک مراجعه می کنید، احتمالا انتظار دارید که در این کلینیک مراحل کاشت ابرو بدون هیچ مشکلی انجام شوند. به هر حال روش کاشت ابرو، یک روش تهاجمی است و ممکن است یک سری عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین، طبیعی است که در حین کاشت ابرو با کمی احساس درد داشته باشید.

بنابراین، نمی توانیم بگوییم که کاشت ابرو بدون هیچ عارضه است. اما این عوارض موقتی هستند و به مرور زمان از بین خواهند رفت. به خصوص اگر به یک فرد متخصص برای کاشت ابرو مراجعه کنید و خیالتان از بابت نکات مراقبتی رعایت شده توسط آن راحت باشد.

خطرات کاشت ابرو چیست؟

خطرات کاشت ابرو چیست؟ می دانیم که این یکی از سوالات رایج در میان شمایی است که می خواهید بدون عارضه و نگرانی مراحل کاشت ابرو را انجام دهید. خوشبختانه با وجود روش های جدید برای برداشت گرافت های مو، دیگر مشکلی از بابت این موضوع وجود ندارد و شما می توانید با کمترین عارضه کاشت ابروها را انجام دهید. اما سوال اصلی اینجاست که آیا در همه مواقع کاشت ابرو بی عارضه است؟ خیر. بدن هر یک از افراد واکنش های متفاوتی به اعمال تهاجمی مانند کاشت نشان می دهد. بنابراین، ممکن است در حین کاشت ابرو با مشکلات مختلفی مواجه شوید که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم. البته نگران نباشید چون تمامی این مشکلات به راحتی قابل رفع هستند.

فولیکولیت یا التهاب فولیکول های مو

یکی از خطرات کاشت ابرو که البته نگران کننده نیز نیست، التهاب فولیکول های مو است. فولیکول ها نقش مهمی را در کاشت ابرو ایفا می کنند و در واقع فضایی برای کاشت ابرو محسوب می شوند. در اکثر موارد هیچ مشکلی در ناحیه فولیکول مو به وجود نمی آید، ولی در برخی از موارد نیز التهاب در این ناحیه ایجاد می شود که به همراه جوش و آکنه نیز هستند.

التهاب فولیکول های مو می تواند ناشی از فعالیت میکروارگانیسم ها باشد و نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارد. در صورتی که پزشک تجویز خاصی برای رفع این مشکل داشته است، حتما مطابق با نظر او پیش بروید تا التهاب را کاهش دهید. ممکن است نیاز به مصرف برخی قرص های ضد التهابی داشته باشید تا التهاب در ناحیه ابروی شما کاهش پیدا کند. دقت داشته باشید که انجام فعالیت های ورزشی باعث افزایش التهاب می شود. بنابراین، حداقل تا 1 هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.

خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)
چطور خطرات کاشت ابرو را کاهش دهیم؟

عفونت در اثر کاشت ابرو

عفونت ناشی از کاشت ابرو بسیار نادر است. فقط در مواردی که از ابزارهای استریل نشده برای کاشت ابروها استفاده شود، اتفاق می افتد. البته اگر در حین دوره نقاهت از آنتی بیوتیک های مناسب و تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید، احتمال بروز این مشکل کاهش پیدا خواهد کرد.

خطرات کاشت ابرو با بروز عفونت بسیار زیاد است. بهتر است که از داروهای مناسب استفاده کنید تا از این مشکل پیشگیری نمایید. در صورتی که عفونت رخ داد، نیازی به نگرانی نیست؛ چون با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک مشکل حل می شود. ولی نباید علائم عفونت مانند تب، التهاب و ترشح های چرکی را پشت گوش بیندازید.

خونریزی حین و پس از کاشت ابرو

خونریزی پس از کاشت ابرو، از جمله خطرات کاشت ابرو محسوب می شود که در اکثر موارد اتفاق نمی افتد. برای جلوگیری از این اتفاق باید حدود 2 هفته قبل از انجام مراحل کاشت، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین جدا خودداری کنید. پس از کاشت ابرو نیز بهتر است که تا مدتی از داروهای رقیق کننده خون که باعث رقیق شدن خون می شوند، خودداری کنید.

مطالب مرتبط  ریزش ابرو بعد از کاشت

احساس درد در ناحیه کاشت ابرو

بروز درد در ناحیه کاشت می تواند در برخی از موارد اتفاق بیفتد و کاملا طبیعی است. دردی که در ناحیه کاشت احساس می کنید، به دلیل کاشت گرافت های مو و ایجاد زخم است. پس از گذشت چند روز این درد کاهش پیدا می کند. حتی اگر احساس درد در شما آنقدر زیاد است که نمی توانید تحمل کنید، بهتر است که از داروهای مسکن استفاده نمایید. زمانی درد در ناحیه کاشته شده نگران کننده است که چندین روز طول بکشد. اگر پس از گذشت 5 روز هنوز احساس درد شدیدی در ناحیه ابروها دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

ریزش ابروها

یکی از اتفاقات رایج پس از کاشت ابرو، ریزش آن هاست که البته عارضه نگران کننده ای نیست. چون به طور طبیعی ابروها باید ریخته شوند تا دوباره رشد کنند. در واقع، ریزش ابروها بخشی از فرآیند رشد مجدد آن هاست. ممکن است 2 الی 3 هفته پس از کاشت ابروها متوجه ریزش آن ها شوید، ولی نگران نباشید. چون به مرور زمان موهای جدید جای این ابروهای ریخته شده را می گیرند و از قبل هم مقاوم تر هستند.

پوسته پوسته شدن پوست

یکی از خطرات کاشت ابرو، پوسته پوسته شدن ناحیه کاشته شده است. این مشکل در اثر کاشت ابرو اتفاق می افتد و البته کاملا هم طبیعی است. اگر پوست زیر ابروی شما پوسته پوسته شده است، می توانید به آرامی آن را بکنید. البته به شرطی که از این کار احساس درد نداشته باشید. در صورت بروز درد، بهتر است که اجازه دهید چند روزی زمان بگذرد و بعد این کار را انجام دهید.

پوسته پوسته شدن پوست زیر ابرو معمولا 3 الی 7 روز پس از کاشت رخ می دهد. اما نکته مهم اینجاست که فقط در صورتی که 7 روز از زمان کاشت گذشته باشید، می توانید پوست را بکنید. همچنین نباید با کندن پوست ناحیه ابرو، به فولیکول های در حال رشد آسیبی بزنید.

خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)

چطور خطرات کاشت ابرو را کاهش دهیم؟

خطرات کاشت ابرو خیلی نادر هستند و فقط در مواقعی که به افراد غیر متخصص مراجعه کنید، رخ می دهند. برای کاهش خطرات و عوارض ناشی از کاشت ابرو، بهتر است که به افراد و کلینیک های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید. اگر محیط و ابزارهای کاشت ابرو به طور کامل استریل شده باشند، خطرات ناشی از کاشت ابرو به حداقل می رسد و می توانید با خیالی راحت از نتیجه کار لذت ببرید.

در کنار این موضوع باید به توصیه هایی که پزشک کاشت ابرو به شما می کند هم توجه داشته باشید. این توصیه ها از خطرات کاشت ابرو می کاهند. به طور مثال مصرف آنتی بیوتیک ها، عدم استفاده از دخانیات، داشتن تغذیه مناسب و … از جمله نکات مراقبتی مهم برای کاشت ابرو محسوب می شوند.

کلینیک میهن کاشت، یک کلینیک تخصصی در زمینه کاشت ابرو است که به شما این امکان را می دهد تا بدون عوارض و با کمترین مشکل، مراحل کاشت ابرو را انجام دهید. اگر دغدغه ای از این بابت دارید و نگران عوارض ناشی از کاشت ابروهای خودتان هستید؛ کافیست که از این مجموعه خدمات دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد خطرات کاشت ابرو و عوارض ناشی از انجام این کار صحبت کردیم. اگرچه کاشت ابرو می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. اما اگر برای این کار به یک متخصص مراجعه نکنید، ممکن است با عوارض زیادی مواجه شوید که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا