میهن کاشت

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت به چه صورت است؟

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت چگونه است؟

افرادی که کار کاشت ابرو را انجام می دهند، بسیار شور و شوق دارند تا بتوانند نتیجه کار را سریعتر مشاهده کنند. در نظر داشته باشید که بعد از کاشت ابرو شما باید یک سری مراحل را طی کنید تا بتوانید نتیجه به وجود آمده را به صورت دقیق مشاهده کنید. حال اگر شما نیز کنجکاو هستید تا در رابطه با مراحل رشد ابرو بعد از کاشت اطلاعاتی را به دست آورید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

مزایای کاشت ابرو

امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش‌ هایی به وجود آمده که افراد می‌ توانند از آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. کاشت ابرو یک جراحی زیبایی بسیار عالی برای افرادی می‌ باشد که دچار ابروهای نازک و کم پشت هستند یا به دلایل مختلف ابرو های آن ها دچار ریزش شده است. این افراد باید بتوانند با تحقیق بسیار کامل پزشک متخصص خود را انتخاب کرده و کار کاشت ابرو های خود را به دستان پرتوان پزشک مورد نظر بسپارند.

به این صورت بعد از گذشت این مراحل فرد دارای ابرو هایی زیبا و پرتراکم می شود. به این صورت می‌ تواند زیبایی صورت خود را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. ابروها نقش بسزایی در زیباتر دیده شدن افراد دارند و می‌ توانند ظاهر افراد را بسیار تغییر دهند. حال اگر شما نیز تصمیم گرفته‌ اید که در آینده کاشت ابرو را انجام دهید و یا این کار را انجام داده اید، بهتر است با مراحل بعد از کاشت آشنایی پیدا کنید تا بتوانید این مراحل را به راحتی سپری نمایید.

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت به چه صورت است؟
مراحل رشد ابرو بعد از کاشت به چه صورت است؟

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

شما بعد از کاشت ابرو باید در رابطه با مراحل رشد ابرو بعد از کاشت نیز اطلاعات مفیدی داشته باشید. به این صورت می توانید با این روند آگاهی پیدا کرده و در صورت به وجود آمدن کوچک‌ ترین مشکلی سریعاً آن را با پزشک خود در میان بگذارید. آشنایی با این مراحل سبب می‌ شود تا شما بتوانید با آگاهی کامل این مراحل را طی کنید‌.

افرادی که کاشت ابرو را انجام می‌ دهند بعد از حدود دو هفته با ریزش مو های کاشته شده مواجه می‌ شوند. اگر شما نیز با این اتفاق مواجه شدید به هیچ عنوان نگران نباشید. این اتفاق بسیار طبیعی و عادی می‌ باشد و تقریباً تمام ابرو های کاشته شده بعد از حدود دو هفته می‌‌ ریزند. البته در بعضی مواقع این ریزش نیز وسیع نبوده و تنها تعداد کمی از مو های کاشته شده دچار ریزش می‌ شوند. در برخی افراد به صورت نادر ممکن است ابرو های قبلی شان نیز ریزش موقتی داشته باشند. تمام این اتفاقات طبیعی بوده و ممکن است برای افراد بعد از کاشت ابرو به وجود بیایند. تمام این اتفاقات جزء مراحل رشد ابرو بعد از کاشت می باشند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که ریزش اولیه به چه علت اتفاق می‌ افتد. به دلیل اینکه ساقه‌ های کاشته شده جزء بافت مرده به حساب می‌ آیند دچار ریزش خواهند شد. به این صورت ریشه مو خود را با محیط جدید وفق می‌ دهد. در نظر داشته باشید به دلیل وجود التهاب شدید ریشه مو ها دچار شوک ناگهانی می‌ شود. پس از برطرف شدن این التهاب ریشه مو های قبلی مجدداً شروع به رشد می‌ کنند. حدوداً یک تا دو ماه زمان لازم است تا مو های قبلی رشد خود را شروع کنند. زمانی که دوره خواب سپری شد ابرو ها می‌ توانند به صورت کامل رشد کنند.

بررسی مرحله‌ای دیگر در کاشت ابرو

یکی دیگر از مراحل رشد ابرو بعد از کاشت پایان یافتن رشد پراکنده می‌ باشد. ابرو ها بعد از این دوره به صورت منظم و یکدست رشد خواهند کرد. ممکن است شما ابتدا با مو های بسیار نازکی مواجه شوید. به مرور زمان ابرو های کاشته شده دارای ضخامت شده و می‌ توانند قطر و ضخامت بسیار خوبی را به دست بیاورند. مهمترین مزیت‌ های کاشت ابروی طبیعی این موضوع است که ابرو های کاشته شده از نظر ظاهری بسیار به ابرو های قبلی فرد شبیه هستند. فرد بعد از گذشت ۵ یا ۶ ماه با رویش مجدد ابرو های کاشته شده مواجه می‌ شود. ابرو های رشد کرده ظاهری بسیار شبیه به ابرو های خود فرد دارند. تشخیص تفاوت بین دو ابرو بسیار سخت می‌ باشد. تمام این مراحل جزء مراحل رشد ابرو بعد از کاشت هستند. افراد باید با این مراحل آگاهی و آشنایی داشته باشند تا بتوانند آن را به صورت عالی و کامل سپری کنند.

مطالب مرتبط  ریزش ابرو بعد از کاشت

بررسی نتیجه نهایی

افراد بعد از گذشت یک سال می‌ توانند شاهد رشد نهایی ابرو های خود باشند. همچنین از زیبایی ابرو های کاشته خود نهایت لذت را ببرند. بعد از گذشت این زمان افراد به راحتی می‌ توانند ابرو های خود را اصلاح کرده و هر فرمی که خواهان آن هستند را به ابرو های خود بدهند. همچنین بند انداختن نیز هیچگونه منعی ندارد. البته این موضوع بدین معنا نیست که ابرو های کاشته شما دیگر دچار ریزش نشوند. ممکن است ابرو های شما بر اساس عواملی مانند رژیم‌ های سخت، بیماری‌ ها، استرس و مواردی از این دست دچار ریزش شوند. معمولاً این ریزش‌ ها موقتی هستند. سپس مجدد مو های ابروی شما جایگزین می‌ شوند. در نظر داشته باشید اگر با ریزش شدید مو های ابرو خود مواجه شدید بهتر است آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا از به وجود آمدن مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آورید.

کاشت ابرو نیز مانند هر جراحی زیبایی دیگر دارای مراحلی می‌ باشد که شما باید این مراحل را به صورت کامل و دقیق سپری کنید تا بتوانید نتیجه را آن طور که باید به دست بیاورید. در نظر داشته باشید هر چقدر به پایان کار نزدیک‌ تر شوید نتایج کاشت ابرو خود را بهتر مشاهده می کنید. بعد از کاشت ابرو شما می‌ توانید تراکم زیاد ابرو ها را مشاهده کنید زیرا ابرو ها در فاز رشد رفته و با تراکم بسیار بالایی رشد می‌ کنند.‌ پس از گذشت ۹ ماه از کاشت ابرو ممکن است یک افت نامحسوس در تراکم ابرو های شما به وجود بیاید. بعد از گذشت این مدت مجدد مو های نهفته ابرو رشد کرده و ابرو های شما بسیار پر و زیبا می‌ شوند.

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت به چه صورت است؟
مراحل رشد ابرو بعد از کاشت به چه صورت است؟

ارزیابی مرحله آخر در مراحل رشد ابرو بعد از کاشت

حال که به صورت کامل با مراحل رشد ابرو بعد از کاشت آشنایی پیدا کردید می‌ توانید به صورت دقیق به ارزیابی مرحله آخر بپردازید. معمولاً افراد بعد از گذشت یک سال می‌ توانند نتیجه کامل کاشت ابروی خود را مشاهده کنند. بهتر است که از مراحل مختلف کاشت ابروی خود عکس بگیرید تا بتوانید به مرور زمان از افزایش تراکم و پیشرفت کار آگاه شوید. همچنین بهتر است از روش‌ هایی استفاده کنید که این روش‌ ها برای جلوگیری از ریزش ابرو‌ ها مناسب می‌ باشند. به این صورت شما می‌ توانید به جای درمان، پیشگیری کرده و کار خود را راحت‌ تر کنید. به مرور زمان مواد مغذی بیشتری به ریشه مو های کاشته شده می‌ رسند و به این ترتیب فولیکول ها و استحکام مو های کاشته شده افزایش پیدا می‌ کنند.‌ همچنین دیگر شما نگرانی در رابطه با ریزش مو های کاشته شده خود نخواهید داشت.

کلام پایانی

حال که با مراحل رشد ابرو بعد از کاشت آشنایی پیدا کردید باید بدانید که کاشت ابرو کاری کاملا تخصصی و پر اهمیت است. باید یک پزشک با تجربه و ماهر این کار را انجام دهد. پزشک باید بتواند بانک مو را به صورت دقیق و درست انتخاب کرده و مو های مناسبی را برای ابرو های فرد انتخاب کند. به این صورت می‌ تواند نتیجه بسیار عالی به وجود آورد. به گونه‌ ای که فرد از انجام عمل زیبایی خود کاملاً راضی باشد. انجام کاشت ابرو یک پروسه حساس و بسیار دقیق می‌ باشد. پزشک باید با مهارت کافی که دارد این کار را به سرانجام برساند. اگر گرافت های مویی در محیط درست قرار بگیرند دچار ریزش نمی‌ شوند و می‌ توانند به مرور زمان پر شده و تراکم بسیار بالایی به دست بیاورند.

به طور کلی شما بعد از کاشت ابرو می‌ توانید نتایج عالی آن را تا حداکثر یک سال بعد مشاهده نمایید. حدوداً یک سال بعد از کاشت ابرو می‌ توانید از ابروهای پر و زیبای خود لذت برده و طراحی آن را به سلیقه خود انجام دهید. همچنین اگر از تراکم ابرو های خود رضایت ندارید هیچ جایی نگرانی وجود ندارد زیرا می‌ توانید به پزشک معالج خود مراجعه کرده و تراکم ابرو های خود را تا مقداری که مد نظر دارید افزایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا