میهن کاشت

مراحل کاشت ریش: بررسی کامل مراحل و نحوه انجام آن

مراحل کاشت ریش چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید موهای موجود در قسمت ریش و سبیل دارای یک سری ویژگی های خاص هستند. ظاهر ریش و سبیل افراد می‌ تواند در اولین برخورد آن ها با دیگران تاثیر بسیار مهمی بر جای بگذارد. بسیاری از افراد که با کم پشتی در این ناحیه مواجه هستند در این زمینه بسیار نگرانی دارند. البته بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی در این نواحی دارای مو نیستند و از دوران بلوغ مو های ریش و سبیل آن ها رشد نکرده است. در زمان‌ های گذشته این مشکل جزو مشکلات بسیار حاد و حل نشدنی به حساب می‌ آمد. امروزه با وجود علم و تکنولوژی روش‌ های بسیار زیادی به وجود آمده‌اند.

افراد می‌ توانند از این روش‌ ها استفاده کرده و مشکل خود را برطرف کنند. کاشت ریش و سبیل یک روش بسیار عالی و مطمئن برای از بین بردن این مشکل در افراد می‌ باشد. در نظر داشته باشید برخی از مشکلات که سبب ریزش مو های سر می‌‌ شوند می‌ توانند بر روی مو های ریش و سبیل نیز تاثیر بگذارند.

نحوه کاشت ریش

در نظر داشته باشید که مراحل کاشت ریش باید به ترتیب و با دقت بسیار زیادی انجام شوند. قبل از اینکه به بررسی این مراحل بپردازیم بهتر است در رابطه با خود این روش صحبت کنیم. این روش نیز مانند روش‌ های کاشت موی سر نیاز به فولیکول‌ های سالم و قوی دارد. پزشک این فولیکول‌ ها را از قسمت‌ های مختلف بدن فرد استخراج می‌ کند. سپس آن ها را به قسمت ریش و سبیل پیوند می‌ زند. نمی‌ توان یک تراکم مشخص برای همه افراد در نظر گرفت. به طور کلی بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تار مو نیاز است تا بتوان ریش و سبیل را از حالت کچلی خارج نمود. برای این تعداد تار مو زمانی بین ۲ تا ۵ ساعت نیاز است تا پزشک بتواند تمام فولیکول‌ های استخراج شده را در محل مورد نظر پیوند بزند.

برخی از جراحان از روش‌ های دستی استفاده می‌ کنند، اما امروزه روش‌ های جدیدتری به وجود آمده‌اند. افراد می‌ توانند از ابزار های اتوماتیک بهره بگیرند و کار پیوند مو در قسمت ریش و سبیل را به راحتی انجام دهند. این ابزار ها توانسته‌اند علاوه بر اینکه کار پزشک را راحت‌ تر کنند، ایجاد خطا را نیز تا حدود بسیار زیادی کاهش دهند. در نظر داشته باشید بعد از پیوند مو در قسمت ریش و سبیل ممکن است زخم‌ های ریزی به وجود بیایند. هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا این زخم‌ ها به سرعت بهبود پیدا می کنند. داروهایی که پزشک تجویز کرده می‌ توانند سریعاً این زخم ها را از بین ببرند.

 بسیاری از افراد از کاشت ریش و سبیل برای پوشاندن و پنهان کردن اسکار و جای زخم بر روی صورت خود نیز استفاده می‌ کنند. ریش‌ هایی که به صورت افراد پیوند زده شده‌ اند مانند ریش های طبیعی می‌ توانند رشد کرده و قابلیت تراشیده شدن داشته باشند. هیچ تفاوتی بین ریش های کاشته شده و ریش‌ های خود افراد وجود ندارد. افراد می‌ توانند به راحتی آن ها را اصلاح کرده و یا در صورت تمایل رنگ کنند.

مراحل کاشت ریش: بررسی کامل مراحل و نحوه انجام آن
بررسی کاشت ریش به صورت کامل

مراحل کاشت ریش

افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید به صورت دقیق و کامل با مراحل کاشت ریش آشنایی داشته باشند تا بتوانند یک تصمیم درست و منطقی اتخاذ کنند. در نظر داشته باشید که کاشت ریش یک روش جراحی محسوب می‌ شود. در این روش پزشک می‌ تواند به صورت کاملاً طبیعی مو هایی را در قسمت ریش و سبیل پیوند زند. می‌ توان گفت اولین مرحله برای انجام کاشت ریش و سبیل آمادگی قبل از جراحی می‌ باشد. شما باید قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید. همچنین از مصرف بعضی از دارو ها بپرهیزید. به عنوان مثال اگر قصد انجام این کار را دارید ۱۰ روز قبل از پیوند به هیچ عنوان نباید دارو هایی که حاوی آسپرین هستند را مصرف کنید.

 همچنین سه روز قبل از انجام عمل جراحی نیز نباید از دارو هایی که خاصیت ضد التهابی دارند استفاده کنید. مصرف الکل و نوشیدنی‌ های الکلی نیز قبل از این عمل و بعد از آن تا چند روز ممنوع می‌ باشد. بهتر است از قرص ویتامین سی روزی یک بار استفاده کنید. به این طریق می توانید روند بهبودی خود را سریعتر نمایید. مرحله بعدی برداشت فولیکول‌ های مو می‌ باشد. در نظر داشته باشید مو های پیوندی از خود بدن افراد استخراج شده و به ناحیه ریش و سبیل پیوند زده می‌ شوند. معمولاً پزشک اولین بانک مویی که به سراغ آن می‌ رود پوست سر افراد می‌ باشد. همچنین ناحیه پشت سر نیز دارای مو های ضخیم است که این مو‌ ها شباهت زیادی به ریش صورت دارند.

مطالب مرتبط  سن کاشت ریش و سبیل

با توجه به روش جراحی که پزشک برای شما در نظر گرفته می‌ تواند مو ها را از بانک مو استخراج کند. برای این کار نیز نیاز به بیهوشی نیست. از بی‌ حسی موضعی استفاده می‌ شود. معمولاً توسط دستگاه‌ های مخصوصی این فولیکول‌ ها از بانک مو برداشته شده تا سلامت آن ها حفظ شود. ممکن است این فولیکول‌ ها به صورت تکی یا گروهی با توجه به روش‌ های مخصوصی که پزشک انجام می‌ دهد استخراج گردند.

سایر مراحل کاشت ریش

یکی دیگر از مراحل کاشت ریش پیوند فولیکول‌ های برداشته شده از بانک مو به قسمت مورد نظر می‌ باشد‌. در این مرحله پزشک چند برش کوچک بر روی قسمت ریش و سبیل ایجاد می‌ کند و فولیکول‌ های برداشته شده را در قسمت مورد نظر  قرار می‌ دهد. این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌ باشد. باید زاویه پیوند این فولیکول‌ ها با نهایت دقت و مهارت مشخص شود. می‌ توان گفت بعد از کاشت فولیکول‌ های استخراج شده دیگر مراحل سختی باقی نمی‌ ماند. بعد از انجام این روش بیمار باید به توصیه‌ های پزشک دقت کند تا بهبودی حاصل شود. اگر شما با پوسته‌ های کوچک در صورت خود مواجه شده‌ اید نباید با آن ها کاری داشته باشید. این پوسته‌ ها بعد از چند روز و به صورت خود به خودی از بین خواهند رفت.

مراحل کاشت ریش: بررسی کامل مراحل و نحوه انجام آن
کاشت ریش یک روش عالی

کلام پایانی

حال که با مراحل کاشت ریش آشنایی پیدا کردید بهتر و دقیق‌ تر می‌ توانید در این موضوع تصمیم گیری کنید. آشنایی به تمام مراحل کار سبب می‌ شود تا افراد بتوانند در این زمینه بسیار هوشمندانه عمل کرده و با انتخاب پزشک متخصص و کار بلد مشکلات خود را برطرف کنند. پزشک با تخصص و مهارت بالایی که دارد می‌ تواند از بهترین روش‌ های روز دنیا استفاده کند و این کار را انجام دهد.

استفاده از جدیدترین روش‌ ها و تجهیزات روز دنیا سبب می‌ شود تا افراد بتوانند به راحتی از این ویژگی استفاده کرده و بدون درد و خونریزی و بدون هیچگونه روش تهاجمی این کار را انجام دهند. در نظر داشته باشید باید شما در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به کار ببرید. از نمونه‌ هایی که پزشک مورد نظر در این زمینه انجام داده است دیدن کنید. به این صورت می‌ توانید یک تصمیم درست و بسیار عالی اتخاذ کرده و مشکلات ریش و سیبیل خود را تا حدود بسیار زیادی با یک روش مطمئن عالی برطرف کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا