میهن کاشت

در مورد پیوند و عمل کاشت ابرو چه می‌دانید!

عمل کاشت ابرو طبیعی چگونه است؟

به طور کلی ابروی هر فردی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی کم پشت شود و یا ریزش داشته باشد. در این صورت افراد به دنبال روش‌‌های مختلف جهت بهبود و ترمیم ابرو می‌گردند. عمل کاشت ابرو یکی از روش‌های بسیار مدرن و طبیعی برای بازگشت، ترمیم و بهبود ابروها می‌باشد. کاشت و پیوند ابرو در مراحل مختلف و با استفاده از روش‌های گوناگون انجام می‌شود. این عمل بسیار ظریف، باید توسط یک پزشک حرفه‌ای و متخصص به همراه تیم مجرب آن انجام شود. به طور کلی این عمل در کلینیک‌های زیبایی و تخصصی مو و ابرو، به راحتی و با دقت فراوان صورت می‌گیرد. در بخش‌های بعدی قصد داریم در مورد عمل کاشت ابرو و هر آنچه مربوط به آن می‌شود، توضیحات کامل و جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفا تا انتهای محتوا ما را همراهی بفرمایید.

عمل کاشت ابرو چیست و در چند مرحله انجام می‌شود؟

پیوند و عمل کاشت ابرو، یکی از روش‌های کاربردی و موثر جهت فرم دادن به ابرو و پر کردن آن می‌باشد. کاشت ابرو، یک روش طبیعی و دائمی است که در این فرآیند قسمتی از موی سر برداشته می‌شود. به طور کلی به ناحیه برداشت مو، بانک مو می‌گویند. ناحیه‌ی برداشت بانک مو، به طور معمول در پشت سر و یا پشت گوش می‌باشد و از موی طبیعی برداشته می‌شود. به همین منظور پیوند و کاشت ابرو بسیار طبیعی و نچرال می‌باشد و می‌توان به راحتی پس از کاشت، به ابروها حالت داد. کاشت ابرو به طور کلی توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. این عمل نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی دارد. در واقع فولیکول‌های مو باید با دقت بسیار فراوان و همچنین در زاویه‌های درست، در قسمت‌های مختلف ابرو کاشته شوند. عمل کاشت ابرو به طور کلی در چند مرحله انجام می‌شود.

این نوع عمل نیاز به بیهوشی کامل و یا تراشیدن کامل موی سر ندارد. در واقع تنها با بی حسی موضعی می‌‌توان عمل یا پیوند ابرو را شروع کرد. پس از بی حسی محل مورد نظر، در ابتدا از پشت سر و یا ناحیه مشخص شده، نوار باریکی از مو برداشته می‌شود. در این زمان، تیم پزشکی این نوار باریک را در زیر میکروسکوپ قرار داده و نقاط مورد نظر جهت کاشت را مشخص می‌کند. در این مرحله زاویه و جهت رشد مو باید تعیین شود. در مرحله بعد گرافت‌ها و یا موی برداشت شده، در محل مورد نظر در ابرو قرار می‌گیرد. این عمل ممکن است چند ساعت طول بکشد. به طور معمول، کاشت و پیوند ابرو طی 4 ساعت به پایان می‌رسد ولی ممکن است بر اساس شرایط ایجاد شده، ساعت عمل تغییر کند. پس از انجام عمل، تراکم و شکل ابروها توسط پزشک متخصص و بیمار بررسی می‌شود تا به مورد دلخواه برسد. 

در مورد پیوند و عمل کاشت ابرو چه می‌دانید!
کاشت و پیوند ابرو

روش‌های کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، در روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. این روش‌ها بر اساس موقعیت و شرایط ابروی بیمار و نظر پزشک متخصص انتخاب می‌شوند. قبل از انجام کاشت ابرو، جلساتی جهت مشاوره با فرد بیمار صورت می‌گیرد. در این جلسه پزشک متخصص بر اساس صورت و چهره فرد و طرح انتخابی ابرو، روش مورد نظر جهت کاشت را انتخاب می‌کند. به طور کلی دو روش برای کاشت ابرو در کلینیک‌ها وجود دارد. کاشت نواری و یا FUT و کاشت به روش FUE که بدون جراحی است، دو روش عمل کاشت ابرو می‌باشند. در ادامه با هر یک از این روش‌های کاشت به طور کامل آشنا خواهیم شد.

روش کاشت نواری و یا FUT در پیوند ابرو

عمل کاشت ابرو به روش نواری، یکی از روش‌های موثر و بسیار کاربردی در پیوند ابرو می‌باشد. در این روش به طور کلی ابروها پس از کاشت، حالتی طبیعی خواهند داشت و به هیچ عنوان وز نمی‌شوند. در روش کاشت FUT از پشت سر و یا پشت گوش‌ها، یک نوار باریک بانک مو برداشته می‌شود. پزشک متخصص پس از برداشت بانک مو، ناحیه‌ی برش زده شده را بخیه می‌زند. به همین منظور و به علت برش نواری که از پشت سر صورت می‌گیرد این روش، کاشت نواری نام گرفته است.

در این مرحله پس از برداشت بانک مو و مشخص شدن زاویه و جهت مو، گرافت‌ها به وسیله یک سوزن مخصوص در ابرو و نواحی مشخص شده کاشته می‌شوند. این عمل باید با دقت و ظرافت بسیار زیاد انجام شود تا خواب ابرو و زاویه آن خراب نشود. این روش همان‌طور که بیان کردیم، یک روش طبیعی بوده و موی ابرو مانند قبل رشد می‎کند. به همین منظور پس از ثابت شدن گرافت‌های ابرو، می‌توان به راحتی ابروها را اصلاح و تمیز کرد. این روش در تمامی کلینیک‌های زیبایی کاشت مو و ابرو انجام می‌شود.

مطالب مرتبط  کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟
در مورد پیوند و عمل کاشت ابرو چه می‌دانید!
روش کاشت نواری ابرو و یا FUT

روش کاشت FUE بدون نیاز به جراحی جهت پیوند ابرو

روش کاشت FUE روشی است که عمل کاشت ابرو به صورت غیر نواری و بدون جراحی انجام می‌شود. این روش کاشت ابرو بسیار راحت و بدون هیچ گونه دردسری انجام می‌گیرد. کاشت FUE را هم برای ابروی آقایان و هم برای ابروی خانم‌ها استفاده می‌کنند. در این روش نیز مانند روش کاشت نواری، تارها و یا گرافت‌های مو از پشت سر برداشته می‌شوند. در واقع پشت سر ناحیه‌ای است که تراکم مو در آن بسیار بیشتر از قسمت‌های دیگر است. در این قسمت از سر، تارهای مو بسیار شبیه به تارهای موی ابرو می‌باشند. به طور کلی این روش نیز مانند روش اولیه از ظرافت بسیار زیادی برخوردار است و باید با دقت فراوانی انجام شده تا ابروهای طبیعی و نچرالی ایجاد شود.

در این روش جراحی انجام نمی‌شود، در نتیجه عمل آن راحت‌تر و سبک‌تر از روش کاشت نواری است. دوره نقاهت و یا استراحت در این روش بسیار کوتاه می‌باشد. در روش FUE از تارهای مو و فولیکول‌های آن باید محافظت شود. به همین منظور برای کاشت ابرو باید در هر انتقالی که انجام می‌شود فقط یک تار و فولیکول برداشته شود. در نتیجه به همین دلیل نیازی به جراحی و بخیه زدن ندارد. این تارها و فولیکول‌ها باید در زاویه بسیار مناسب و در محل دقیق کاشته شوند. عدم زخم و خونریزی در این روش باعث شده است روش کاشت FUE یک روش پرطرفدار و محبوب به حساب بیاید.

چه افرادی می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

به طور کلی عمل کاشت ابرو، عملی است که تمامی افراد نمی‌توانند آن را انجام دهند. در این بخش قصد داریم افرادی که می‎توانند کاشت و یا پیوند ابرو انجام دهند را معرفی کنیم. لطفا تا انتهای بخش با ما همراه باشید. برخی از افراد به صورت مادرزادی و یا ژنتیکی دارای ابروهای کم پشتی هستند. این افراد اغلب ریزش ابرو را نیز تجربه می‌کنند. در واقع می‌توان بیان کرد چنین افرادی بهترین گزینه برای کاشت ابرو می‌باشند. یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای کاشت و پیوند ابرو، افرادی هستند که دارای ابروهای بی حالت می‌باشند. در واقع ابروهای این افراد به هیچ عنوان قرینه نیست. پس در نتیجه به راحتی با کاشت ابرو می‌توانند این مشکل را رفع کرده و ابروی طبیعی و بسیار زیبایی داشته باشند.

برخی از افراد به دلیل بیماری‌هایی که به آن دچار می‌شوند، ریزش ابروی شدیدی را تجربه می‌کنند. بیماری‌های پوستی، تیروئید و غیره از جمله این بیماری‌ها می‌باشند. این نوع بیماری‌ها در ابتدا باید به صورت کامل درمان شوند و سپس عمل کاشت ابرو را انجام دهند. در برخی مواقع افراد به دلیل جراحی، سوختگی، شکستگی و یا هر نوع آسیب دیگری ممکن است بخشی از ابروی خود را از دست بدهند. در این صورت برای پوشاندن جای شکستگی، بخیه و یا زخم و همچنین داشتن ابروهای کاملا طبیعی می‌توانند کاشت و یا پیوند ابرو را انجام دهند. برخی از خانم‌ها در طول چند سال به دلیل اصلاح بیش از حد ابروها و یا تاتو کردن آن‌ها، موجب ریزش ابروهای خود می‌شوند. در نتیجه ابروها حالت بدی پیدا خواهند کرد. در این صورت عمل کاشت ابرو، بهترین کار جهت زیباتر کردن چهره و از بین بردن حالت بد ابروها می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا