میهن کاشت

ترمیم بانک مو بعد از کاشت به چه شکلی است؟

ترمیم بانک مو بعد از کاشت به چه شکلی است؟

یکی از بزرگترین دغدغه و سوال افراد در هنگام انجام عمل کاشت مو، ترمیم بانک مو بعد از کاشت می باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت ترمیم بانک مو بعد از کاشت مو امکان پذیر نمی باشد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در زمینه بانک مو کسب نمایید.

بانک مو چیست؟

همانطور که میدانید امروزه روش های بسیار زیادی برای کاشت مو در کلینیک های سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد. روش هایی که به وسیله آن کاشت مو انجام می شود نام های متفاوتی دارد. روش هایی نظیر fut ، fit و یا غیره. شاید نام این روش ها با یکدیگر متفاوت باشند اما لازم است بدانید یک چیز در تمامی این روش ها یکسان می باشد.

 در روش هایی که نام بردیم یک قسمت از سر و یا بدن به عنوان بانک مو شناخته می شود و از آن قسمت، مو برداشت می شود. مو های برداشت شده از این قسمت ها در محلی که طاسی و کم مویی قرار دارد کاشته می شود. معمولا این قسمت از بانک مو در پشت سر قرار دارد. در بسیاری از افراد این چنین است که موهای جلو سرشان از دست رفته است اما در قسمت پشت سر هنوز هم تار های مو وجود دارد. در چنین حالی متخصصین، موهای پشت سر را به همراه ریشه به جلوی سر منتقل می کنند. به انتقال مو به همراه ریشه که توسط پزشک متخصص انجام می شود کاشت مو گفته می شود.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم بسیاری از افراد زیباجو که به دنبال عمل کاشت مو هستند با این سوال روبرو می شوند که آیا بانک مو بعد از گذشت مدتی ترمیم می شود یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت خیر امکان رشد مجدد مو در بانک مو وجود ندارد. به طور مثال فرض کنید یک درخت را به همراه ریشه از مکان اول به مکانی دیگر انتقال دهید. در چنین حالتی رشد مجدد درخت در مکان اول امکان پذیر نیست. در نتیجه امکان ترمیم بانک مو نیز وجود نخواهد داشت.

روش های کاشت مو

همانطور که بالاتر نیز عنوان کردیم روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. هر روزه با پیشرفت تکنولوژی روش های بسیار زیادی برای کاشت مو ابداع می شود. در ابتدا لازم است بدانید با توجه به مشخصات و بانک موی فرد، روش کاشت مو نیز متفاوت می باشد. به صورت کلی روش های بسیار زیادی برای کاشت مو وجود دارد، اما تمامی روش ها زیر مجموعه روش هایی هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

کاشت مو به روش fut

این روش قدیمی ترین روش کاشت مو به حساب می آید. برای انجام این روش نیاز به تیغ جراحی وجود دارد. در این روش لازم است تا به صورت نواری یک لایه نازک از پشت سر برداشته شود. بعد از برداشت این لایه نازک ریشه ها و گرافت های مو را بر روی پوست مشاهده خواهید کرد. در این مرحله لازم است تا گرافت ها به وسیله پانچ مخصوص از نوار جدا شوند. بعد از برداشت این گرافت ها لازم است تا آن ها را به پوست سر پیوند بزنید. بعد از برداشت گرافت ها، پوستی که به صورت نواری برداشت شده است به وسیله نخ بخیه به پوست سر دوخته می شود. با این کار یک جای بخیه در پشت سر باقی می ماند. این جای بخیه طی گذشت زمان ترمیم می شود. در این روش معنای ترمیم بانک مو بعد از کاشت به معنای ترمیم جای بخیه ها می باشد. در نتیجه در این روش نیز رشد مجدد مو اتفاق نمی افتد.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت به چه شکلی است؟
ترمیم بانک مو بعد از کاشت به چه شکلی است؟

کاشت مو به روش fit

در این روش دیگر نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست. در این روش نیز مانند روش قبلی بانک مو در پشت سر قرار دارد. در این روش با توجه به شناخت و تجربه پزشک از ریشه و فولیکول های مو، باید اقدام به برداشت فولیکول های قدرتمند نمود. توجه داشته باشید این کار به وسیله پانچ های مخصوص انجام می شود.

 در این روش قبل از برداشت گرافت ها از پشت سر، لازم است تا بر روی سر شکاف هایی ایجاد شود و محل مناسب کاشت فولیکول ها فراهم شود. با قاطعیت می توان بیان کرد این روش یکی از بهترین روش های کاشت مو می باشد. امروزه در ایران بیشتر از روش fit استفاده می شود.

مطالب مرتبط  روغن زیتون بعد از کاشت مو چه تاثیری دارد؟

ممکن است این روش را با نام هایی به نام sut، میکروگرافت و یا غیره بشناسید. توجه داشته باشید در این روش مو به همراه گرافت( ریشه) از پوست سر جدا می شود. در نتیجه رشد مجدد بانک مو در این روش نیز امکان پذیر نیست.

توجه داشته باشید شیوه برداشت و کاشت فولیکول ها در این روش بسیار مهم می باشد؛ چرا که جهت کاشت فولیکول ها، تعیین کننده جهت رویش مو می باشد و اگر این کار به صورت اصولی انجام نشود در نتیجه کار تاثیرگذار خواهد بود.

کاشت مو به روش bht

در این روش بانک مو مانند دو روش قبلی در پشت سر قرار ندارد. این روش بیشتر برای آقایان استفاده می شود. بانک مو در این روش می تواند سینه، ریش و یا بازوی آقایان باشد. کاملا طبیعی است که در این روش ترمیم بانک مو خیلی حائز اهمیت نباشد. قطعا موهایی که از بازو و سینه آقایان در هنگام کاشت برداشت می شود کیفیت مو های سر را ندارند. توجه داشته باشید در صورتی که مو از ریش برداشت شود، این مو قابلیت رشد دوباره را نخواهد داشت و جای خالی ریش تا همیشه باقی می ماند.

نکات طلایی در خصوص بانک مو

همانطور که در بالاتر نیز عنوان کردیم برای ترمیم بانک مو می توان دو مورد را در نظر گرفت که در ادامه به این دو مورد اشاره خواهیم کرد.

  • ترمیم بانک مو به معنای رشد مجدد مو ها نخواهد بود.
  • در روش هایی که برداشت فولیکول ها نیاز به تیغ جراحی دارند، بعد از گذشت مدت زمانی جای بخیه ها ترمیم خواهد شد.

برداشت بیش از حد گرافت از سر ممنوع می باشد.

کاشت مو به منظور زیبایی و افزایش اعتماد به نفس در افراد انجام می شود. اگر برداشت بیش از حد گرافت از پشت سر انجام شود نتایج غیر قابل تحملی را به دنبال خواهد داشت. با انجام این کار پشت سر افراد خالی از مو می شود و جلوی سر بعد از گذشت مدت زمانی رشد خواهد کرد. در نتیجه در هنگام کاشت مو، به این مورد توجه داشته باشید تا تناسب در کاشت مو رعایت شود.

مراجعه به کلینیک های بی تجربه ممنوع

اگر به دنبال کاشت مو هستید لازم است تا به کلینیک های معتبر و با تجربه مراجعه کنید، چرا که انجام پیوند مو کار راحتی نیست و افراد و برای انجام آن باید به پزشکان متخصص مراجعه کنند.

سعی کنید قبل از اقدام به کاشت مو نمونه کار های پزشک متخصص را مشاهده کنید تا از تجربه کافی وی مطلع شوید. انجام کاشت مو با استفاده از روش هایی که در بالا ذکر کردیم نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد. در نتیجه به این موارد توجه داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا