میهن کاشت

کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر) چه زمانی انجام می شود؟

کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر)

ریزش ابرو به هر نوعی باشد می تواند تاثیر منفی روی زیبایی چهره شما بگذارد. کاشت ابرو، نه تنها می تواند زیبایی ابروهای شما را تعیین کند؛ بلکه تاثیر زیادی روی بهبود شرایط چهره شما نیز خواهد داشت. ولی گاهی اوقات افراد ضمن اینکه نیاز به کاشت مو در ابرو دارند، به دلیل داشتن بانک موی ضعیف قادر به کاشت ابروهای خودشان نیستند. در چنین شرایطی لازم است که کاشت ابرو با موی مصنوعی انجام شود. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های کاشت ابرو با بوی مصنوعی آشنا کنیم و همچنین در مورد مزایا و معایب این روش صحبت نماییم.

کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر) چیست؟

تاریخچه استفاده از موی مصنوعی به سال ها قبل باز می گردد که از یک سری الیاف خاص به عنوان مو استفاده می شد. اما در همان زمان متوجه شدند که بدن واکنش بدی به این الیاف نشان می دهد و دیگر موی مصنوعی به عنوان روشی برای کاشت مو استفاده نشد. کم کم با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش های جدید برای کاشت ابرو به روش مصنوعی، دیگر به عنوان یک روش جدید برای کاشت ابرو شناخته شد. به طوری که در حال حاضر در برخی از کلینیک ها و مراکز کاشت مو، از این روش استفاده می شود.

کاشت ابرو با موی مصنوعی یا بایوفایبر، روشی برای کاشت ابروهای افراد است. در این روش به جای اینکه از موهای بدن خود فرد برای کاشت ابرو استفاده شود، از موهای مصنوعی که با ظاهر موهای طبیعی فرد مشابه هستند، استفاده می شود. به طوری که در ابتدا پزشک بر اساس تراکم ابروها، تعدادی موی مصنوعی آماده می کند و در نهایت با سوزن های مخصوصی، این موها را در ابروها می کارد.

این روش کاشت ابرو با موی مصنوعی، می تواند نتیجه مشابه با کاشت ابروی طبیعی داشته باشد. اما باید توجه داشت که موی مصنوعی کاشته شده در ابرو، حساسیت بیشتری نسبت به موی طبیعی دارد. به همین خاطر پس از انجام مراحل کاشت، مراقبت از ابروها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر) چه زمانی انجام می شود؟
کاشت ابرو

چه زمانی از موی مصنوعی برای کاشت ابرو استفاده می شود؟

شاید برای شما این سوال مطرح شود که چرا زمانی که می توان با عارضه کمتر و به صورت دائمی از روش کاشت ابروی طبیعی استفاده شود، از روش کاشت ابرو با موی مصنوعی استفاده می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کاشت ابروی مصنوعی در همه موارد توصیه نمی شود. هر فردی که بانک موی مناسبی داشته باشد، باید از روش طبیعی برای کاشت ابروهای خودش استفاده کند؛ اما در چند حالت ممکن است که نیاز به کاشت ابرو به روش مصنوعی باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • وجود بانک موی ضعیف: افرادی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند و یا اصلا هیچ بانک مویی برای کاشت ابرو وجود ندارد، باید از روش کاشت ابرو با موی مصنوعی استفاده کنند. چون در این روش ابروها بدون هیچ کم و کاستی کاشته می شوند و نیازی به بانک مو نیز وجود نخواهد داشت.
  • سفید شدن موهای بدن: در صورتی که فرد بانک موی خوبی داشته باشد، ولی همه موهای بدن او سفید شده باشند؛ نمی توان از روش کاشت ابرو با موی طبیعی استفاده کرد. در چنین شرایطی بهترین راه استفاده از تارهای مو مصنوعی است.
  • شیمی درمانی و ابتلا به سرطان: در صورتی که افراد تحت درمان بیماری سرطان هستند، می توانند برای پر کردن ابروهای خودشان از روش کاشت ابرو با موی مصنوعی استفاده کنند. چون عملا بانک موی مناسبی ندارند و نمی توانند از موهای طبیعی برای این کار استفاده کنند.

ماندگاری کاشت ابرو با موی مصنوعی

یکی از سوالات رایجی که در میان بیماران پیش می آید، این است که ماندگاری این روش چقدر می باشد؟ به طور کلی، ماندگاری کاشت ابروها به واسطه عوامل بسیار متنوعی محاسبه می شود. اما باید بدانید که این روش مانند روش کاشت ابروی دائمی طبیعی نیست. به همین خاطر معمولا ماندگاری کاشت ابرو با موی مصنوعی بین 1 تا 2 سال است و پس از آن ممکن است که ابروهای مصنوعی شروع به ریزش کنند.

البته نحوه مراقبت از ابروهای کاشته شده به روش مصنوعی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طوری که توصیه می کنیم به محض تمام شدن جلسه درمانی، از روش های مناسب و اصولی برای کاشت ابروها استفاده کنید. نگه داشتن چربی مناسب پوست، استفاده از پمادهای مخصوص و دستمالی نکردن ناحیه ابروی کاشته شده، از جمله روش هایی اند که برای افزایش ماندگاری کاشت ابرو با موی مصنوعی استفاده می شوند.

مطالب مرتبط  برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

زمان ترمیم آن چقدر است؟

همانطور که اشاره کردیم، کاشت ابرو با موی مصنوعی دارای تاثیر دائمی نیست. معمولا به مدت 1 سال ابروهای شما پرپشت و جذاب خواهند بود؛ اما پس از گذشت این یک سال ممکن است که موهای ابروی شما شروع به ریزش کنند. در این زمان است که باید برای ترمیم کاشت ابرو با مو مصنوعی به یک کلینیک تخصصی مراجعه کنید.

زمان ترمیم کاشت ابرو با موی مصنوعی وابسته به عوامل بسیار متنوعی است. ممکن است برخی از افراد پس از گذشت 1 سال مجبور به ترمیم ابروهای خودشان شوند و برخی از افراد نیز تا 2 سال نیازی به ترمیم نداشته باشند. در هر صورت هر زمانی که احساس کردید ابروهای مصنوعی شما کیفیت اولیه را ندارند و یا در حال ریزش شدید هستند، باید برای ترمیم به مراکز کاشت ابرو مراجعه کنید.

کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر) چه زمانی انجام می شود؟
کاشت ابرو با موی مصنوعی (بایوفایبر)

هر جلسه چقدر طول می کشد؟

احتمالا برای شما این سوال مطرح شده که هر جلسه کاشت ابروی مصنوعی چقدر زمان می برد؟ به طور کلی، در روش کاشت ابروی طبیعی لازم است که گرافت های مو به صورت تک به تک استخراج شوند و پس از بررسی آن ها، این گرافت ها را روی پوست می کارند. این پروسه برداشت، بررسی و کاشت در روش کاشت ابروی طبیعی، باعث شده تا هر جلسه از کاشت ابروهای طبیعی زمان زیادی از شما بگیرد.

در روش کاشت ابرو با موی مصنوعی، دیگر نیاز به برداشت گرافت ها نیست. از طرفی بررسی های انجام شده بر روی تارهای موی مصنوعی نیز این امکان را به پزشک می دهد تا مستقیما آن ها را درون پوست بکارند. به همین خاطر، زمان کاشت ابروی مصنوعی بسیار کمتر از زمان کاشت ابروی طبیعی است. به طوری که هر جلسه کاشت ابروی مصنوعی حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

البته تعداد تارهای مویی که قرار است در روش کاشت ابروی مصنوعی در ابروها کاشته شوند، تاثیر زیادی روی زمان کار دارند. چون به هر حال ممکن است که به دلیل تراکم مناسب ابروها، نیازی به کاشت تارهای زیاد در ابرو نباشد. در این صورت زمان کاشت ابرو کاهش پیدا می کند و می توانید سریع تر به خانه بروید.

هزینه کاشت ابروی مصنوعی

هزینه کاشت ابروی مصنوعی وابسته به تعداد تارهای مو برای کاشت، کیفیت کار و نوع موی مصنوعی انتخاب شده می باشد. در مواردی که بخش زیادی از ابروهای افراد از دست رفته باشند، می توان از روش کاشت ابروی مصنوعی با تعداد تارهای زیاد استفاده کرد. در چنین شرایطی هزینه کاشت ابرو به روش مصنوعی بسیار افزایش پیدا می کند. اما در مواقعی که تراکم ابرو قابل قبول باشد، می توان با هزینه کمتر مراحل کاشت ابروی مصنوعی را انجام داد.

نکته مهم این است که کاشت ابرو با موی مصنوعی در اکثر موارد هزینه بیشتری را نسبت به روش کاشت موی طبیعی دارد. این در حالی است که این روش دائمی نبوده و باید پس از گذشت 1 الی 2 سال دوباره مراحل ترمیم را انجام دهید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد کاشت ابرو با موی مصنوعی صحبت کردیم و مزایا و معایب آن را شرح دادیم. با توجه به توضیحات داده شده، اگرچه این روش ایمنی بالایی دارد؛ اما به غیر از مواردی که اجباری برای انجام آن نیست؛ نیازی نیست که از روش کاشت ابروی مصنوعی استفاده کنید. چرا که کاشت ابرو به روش طبیعی ایمن تر و موثرتر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا