میهن کاشت

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن و این منبع مو از چه اهمیتی برخوردار است؟

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

به طور کلی هر فردی که قصد انجام کاشت ابرو داشته باشد، سوالاتی را در ذهن خود مرور می‌کند. یکی از سوالات مهم و ضروری این است که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟ این سوال، یکی از موضوعاتی است که باید توسط پزشک برای بیمار توضیح داده شود. در واقع پزشک قبل از انجام عمل کاشت ابرو، جلسه‌ای با بیمار می‌گذارد. در این جلسه تمام سوالات بیمار و نحوه انجام این عمل زیبایی، پاسخ داده می‌شود. در این محتوا برای پاسخ به این سوال باید ابتدا به تعریف کلی از کاشت ابرو و نحوه عملکرد آن بپردازیم. سپس در ادامه به سوال برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن و اهمیت منبع آن نیز پاسخ می‌دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

معرفی کاشت ابرو و نحوه عملکرد آن

پیوند ابرو و یا کاشت ابرو، یک نوع عمل زیبایی و در واقع نوعی جراحی به حساب می‌آید. کاشت ابرو همان‌طور که از نام آن مشخص است، قرار دادن مو درون ابرو می‌باشد. با استفاده از کاشت ابرو می‌توان بسیاری از ایرادات صورت و چهره را برطرف کرد. به طور کلی کاشت و یا پیوند ابرو به زیباتر شدن چهره کمک فراوانی می‌کند. برخی از افراد با استفاده از تاتو و یا هاشور، باعث ریزش ابروی خود می‌شوند. در این صورت بهترین راه حل برای داشتن یک ابروی طبیعی و پوشاندن تاتو و هاشور، کاشت و یا پیوند ابرو می‌باشد. این جراحی به صورت دائمی انجام می‌شود و امکان تغییر طرح و مدل پس از انجام آن وجود ندارد. به طور کلی کاشت یا پیوند ابرو، دارای مراحل متعددی است که در ادامه به طور خلاصه توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

در ابتدا همان‌طور که بیان کردیم، بین بیمار و پزشک جلسه‌ای گذاشته می‌شود. در این جلسه در مورد طرح و مدل ابرو، فرم صورت، ایرادات ابرو و غیره صحبت خواهد شد. در مرحله بعدی پس از تایید طرح و مدل ابرو، ناحیه‌ای که برای برداشت بانک مو مشخص شده است بی حس می‌شود. در مورد این موضوع که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن، در بخش‌های بعدی توضیحات کاملی را بیان خواهیم کرد. پس از بی حسی بر اساس روش کاشتی که انتخاب شده است، بانک مو و یا فولیکول‌‎های مو برداشته می‌شوند. در مرحله بعد، تارهای مو توسط تیم پزشکی باید زیر میکروسکوپ قرار بگیرند. در این زمان پزشک سوراخ‌هایی را در روی ابرو و مناطق مشخص شده ایجاد می‌کند. در نهایت در آخرین مرحله، فولیکول‌های برداشت شده توسط پزشک درون ابرو و درون نواحی تعیین شده کاشته می‌شوند. به این صورت عمل کاشت ابرو توسط پزشک متخصص و در کلینیک‌های معتبر انجام می‌شود.

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن و این منبع مو از چه اهمیتی برخوردار است؟
نحوه کاشت ابرو

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

همان‌طور که در بخش قبلی بیان کردیم، یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت و پیوند ابرو این است که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن. ابرو، یکی از مهم‌ترین بخش‌های صورت است و در زیبایی فرم صورت و چهره تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. ابروها ممکن است در طول زمان به هر دلیلی دچار ریزش شوند و حالت خود را از دست بدهند. در این صورت بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای فرد، کاشت و پیوند ابرو می‌باشد. در این عمل، مهم‌ترین بخش این است که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن. زیرا تار موی هر قسمتی از بدن برای عمل کاشت ابرو مناسب نمی‌باشد. به همین منظور باید در انتخاب محل برداشت بانک مو دقت بسیار زیادی کرد. در ادامه به منابع برداشت تارهای مو جهت کاشت ابرو اشاره خواهیم کرد.

منابع اصلی مو جهت کاشت ابرو

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟ در این بخش قصد داریم به طور کامل به این سوال پاسخ دهیم. به طور کلی در ابتدا برای کاشت و پیوند ابرو دو منبع اصلی وجود دارد. یکی از منابع، موی فرد بیمار است و منبع دیگر، استفاده از موی دیگران می‌باشد. روش اول بهترین گزینه برای کاشت ابرو است و شباهت آن با موی ابروی فرد بیشتر می‌باشد. در صورتی که بانک موی فرد بیمار، کافی نبوده و فولیکول‌های آن مناسب عمل کاشت ابرو نباشد، در این صورت از روش دوم که موی دیگران است استفاده می‌شود. در صورتی که روش اول انتخاب شود، پزشک باید ناحیه مورد نظر را از لحاظ سلامت تار مو بررسی کند. در واقع پزشک دو منبع مهم برای برداشت بانک مو تشخیص می‌دهد. یکی موی سر و دیگری موی بدن است.

مطالب مرتبط  خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)

مناسب‌ترین و رایج‌ترین قسمت موی سر اصولا در پشت سر و بین گوش‌ها قرار دارد. این قسمت به طور کلی از مقاومت و ضخامت بسیار خوبی برخوردار است و با موی طبیعی ابرو سازگاری زیادی دارد. در برخی مواقع با تشخیص پزشک، مشخص می‌شود که موی پشت سر یا پشت گوش‌ها محدود است و یا با بافت ابروی طبیعی سازگاری ندارد. در این صورت باید از منبع دیگر که موی بدن می‌باشد، استفاده کرد. معمولا در این گونه مواقع بانک مو از بخش‌های گوناگون بدن مانند پشت دست، بازو، سینه و ساق پا برداشته می‌شود. به طور کلی ناحیه برداشت بانک مو و یا فولیکول‌های مو باید سازگاری زیادی با ناحیه ابرو داشته باشند. در صورتی که این ناحیه به درستی تشخیص داده نشود، کاشت و یا پیوند ابرو به درستی انجام نمی‌شود و از لحاظ ظاهری ابروهای ناخوشایندی ایجاد خواهد شد. به طور کلی ناحیه برداشت مو باید سالم، تمیز و بدون هیچ گونه بیماری پوستی باشد.

برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن و این منبع مو از چه اهمیتی برخوردار است؟
برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن؟

نکات منبع برداشت مو

در بخش‌های قبلی به این سوال که برای کاشت ابرو از کجا مو برمیدارن توضیحات کاملی را ارائه دادیم. به طور کلی منبع برداشت مو از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار می‌باشد. در واقع منبع مو، نقش بسیار تاثیرگذاری بر موفقیت و یا عدم موفقیت کاشت ابرو دارد. اگر این منبع به درستی انتخاب شود، ابرو رشد طبیعی خود را خواهد داشت و ظاهر آن نیز حالت مرتب و خوشایندی به خود می‌گیرد. ولی اگر منبع برداشت مو مناسب کاشت ابرو نباشد و یا فولیکول‌های آن محدود باشد، در این صورت عمل کاشت بسیار نامطلوب خواهد شد.

در واقع استفاده از موی سر برای کاشت و پیوند ابرو یک گزینه‌ی بسیار مناسب و ایمن به حساب می‌آید. البته عوامل مختلفی بر این انتخاب تاثیرگذار می‌باشند. عواملی مانند کیفیت مو، اندازه مو، بافت و ضخامت مو، سالم و قوی بودن مو و همچنین عدم بیماری پوستی در کاشت ابرو و رشد طبیعی آن تاثیرات فراوانی می‌گذارند. به همین منظور منبع برداشت مو جهت عمل کاشت و پیوند ابرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مزایای برداشت موی سر جهت پیوند ابرو

در پیوند ابرو، منبع برداشت مو از قسمت پشت سر اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور کلی برداشت موی سر از مزایا و معایب متعددی برخوردار می‌باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در واقع مهم‌ترین مزیت برداشت موی سر نسبت به قسمت‌های دیگر بدن، شباهت زیاد آن به موی ابرو می‌باشد. این قسمت از نظر ظاهر، بافت، ضخامت و حتی رشد به موی طبیعی ابرو بسیار شبیه است. به طور کلی فویکول‌های پشت سر، آسیب و یا شکستگی کمتری نسبت به دیگر قسمت‌های بدن دارد و از موی سالم‌تری برخوردار می‌باشد. در نتیجه رشد، دوام و مقاومت بیشتری نیز خواهد داشت. حجم زیاد موی سر، مزیت دیگر برداشت مو از این ناحیه می‌باشد.

به این منظور که برخی از افراد ریزش ابروی بسیار شدیدی دارند و در نهایت موی ابروی آن‌ها بسیار کم است. در واقع این گونه افراد برای کاشت و پیوند ابرو، نیاز به فولیکول‌ها و یا تار موهای بیشتری دارند. در نتیجه برداشت مو از پشت سر، گزینه‌ی بسیار مناسب برای آن‌ها می‌باشد. به طور کلی برداشت مو از ناحیه پشت سر، بسیار راحت‌تر از قسمت‌های دیگر بدن است. این ناحیه دارای وسعت بیشتری می‌باشد و در نهایت می‌توان با استفاده از ابزار تخصصی و کم‌ترین جای زخم، بانک موی مورد نیاز را برداشت کرد. در واقع برداشت مو از قسمت‌های دیگر بدن، بسیار سخت و زمان بر می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا