میهن کاشت

پاسخ به این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت؟

آیا می‌ شود ریش کاشت؟

یک سوالی که ممکن است بسیاری از افراد با آن روبرو شوند این است که آیا می‌ توان ریش کاشت. افرادی که با مشکل کم پشتی و ریزش در ناحیه ریش و سبیل خود مواجه هستند همواره به دنبال راه حلی می‌ باشند تا بتوانند این مشکل را در صورت خود برطرف کنند. ممکن است این افراد از روش‌ های دارویی بسیار زیادی استفاده کرده باشند تا بتوانند مشکل خود را برطرف کنند اما به نتیجه دلخواه نرسیده باشند. در نظر داشته باشید ریزش ریش و سبیل مانند ریزش موی سر نمی‌ باشد و نمی‌ توان با روش‌ های مختلف این مشکل را برطرف نمود. امروزه به لطف و پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌ هایی مانند کاشت ریش به وجود آمده اند. افراد می توانند از این روش مطمئن استفاده کرده و مشکل خود را در سریع‌ ترین زمان ممکن برطرف کنند. حال با ما همراه باشید تا به این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت یک پاسخ درست و منطقی داده و شما را با روش‌ های انجام این کار بسیار عالی آشنا کنیم.

آیا می‌ شود روش کاشت؟

در جواب این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت باید گفت بله امروزه دستگاه‌ های بسیار مجهزی به وجود آمده اند که پزشکان می‌ توانند از این دستگاه ها حداکثر استفاده را برده و مشکل افراد را در این زمینه برطرف کنند. البته پزشک باید با مهارت و تجربه بالایی که دارد باید بتواند بانک مویی بسیار مناسب را پیدا کرده و فولیکول‌ های مو را از این بانک مو استخراج کند. همچنین این فولیکول‌ ها باید در صحت سلامت استخراج شوند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن در محل مورد نظر پیوند زده شوند. پس اگر شما نیز این پرسش برایتان به وجود آمده است که آیا می‌ شود ریش کاشت باید گفت بله. شما می‌ توانید از این روش بسیار عالی استفاده کرده و مشکلات خود را به بهترین نحو ممکن برطرف کنید.

کاندیدهای مناسب برای انجام کاشت ریش

حال که به پاسخ این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت رسیدید، بهتر است با افرادی که کاندید مناسب انجام این روش هستند آشنا شوید. در نظر داشته باشید هر فردی که می‌ خواهد ریش و سبیل پر و طبیعی داشته باشد می‌ تواند از این روش استفاده کند. البته با انجام مشاوره تخصصی با پزشک مربوطه افراد می‌ توانند بهتر با این موضوع آشنا شوند. به طور کلی افرادی کاندید مناسب انجام این روش هستند که از وضعیت سلامت عمومی خوب و مطلوبی برخوردار باشند. همچنین افرادی که از ریش و سبیل کم پشت برخوردار هستند و یا دچار طاسی در این قسمت می‌ باشند و یا به طور مادرزادی در ناحیه ریش و سبیل آن ها مویی رشد نکرده‌ است می‌ توانند از این روش عالی استفاده کنند.

پاسخ به این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت؟
مزایای کاشت ریش

مزایای کاشت ریش

این روش دارای مزایای بسیار زیادی می‌ باشد. می‌ توان گفت تنها درمان واقعی برای افرادی که دچار کم پشتی یا ریزش در این ناحیه هستند کاشت ریش می‌ باشد. این روش توانسته است نگرانی افراد را در این زمینه به صورت کامل برطرف کند. از مزایای دیگر این روش نرخ موفقیت بالای آن می‌ باشد. می‌ توان گفت حدود ۷۰ تا ۱۰۰ درصد از فولیکول‌ های برداشته شده با موفقیت در محل مورد نظر کاشته می‌ شوند. البته این درصد برای افرادی که دارای پوست‌ های آسیب دیده می‌ باشند بین ۴۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا می‌ کند. این روش بدون درد و خونریزی می‌ باشد. شما در این روش نیاز به بخیه ندارید.

همچنین نسبت به روش‌ های دیگر حالت تهاجمی کمتری دارد. یکی از سوالاتی که افراد از پزشک خود می‌ پرسند دوره ریکاوری این روش می‌ باشد. این روش به دلیل کم تهاجمی بودن دارای دردسر های کمتری نیز است. التهاب، تورم و قرمزی در صورت  به مقدار خیلی کم به وجود می‌‌آید و تمام این علائم در فرد بیمار با گذشت چند روز بهبود پیدا می کند. فرد می‌‌تواند دو روز بعد از انجام این جراحی به کار‌ های روزانه خود پرداخته و مرخص شود. ریش و سبیل‌ هایی که کاشته شده‌ اند به راحتی رشد می‌ کنند. افراد می‌ توانند مانند ریش و سبیل‌ های قبلی خود آن ها را به راحتی اصلاح و یا رنگ کنند. شما می‌ توانید ریش و سبیل‌ های کاشته شده را به هر مدلی که تمایل دارید اصلاح کنید.

مطالب مرتبط  کاشت ریش؛ همه آنچه باید بدانید

روش برداشت مو جهت کاشت ریش

به دو صورت می‌ توان فولیکول ها را از بانک مو استخراج کرد. برداشت نواری و برداشت واحد های فولیکولی دو روش عمده برای استخراج گرافت‌ های مویی از بانک مو می باشند.

برداشت نواری: معمولاً از این شیوه در روش کاشت fit استفاده می‌ شود. پزشک به صورت یک نوار باریک فولیکول‌ ها را از پشت سر برداشته و سپس بالا و پایین ناحیه برش خورده را به همدیگر بخیه می‌ زند تا بعد از مدتی زخم و خونریزی بهبود پیدا کند. واحد های فولیکولی: یکی از روش‌ های کاشت مو، برداشت واحد های فولیکولی از ‌بانک مو می باشد. در این روش پزشک به صورت مجزا و با استفاده از وسایل مخصوص فولیکول‌ ها را از داخل پوست سر خارج می‌ کند. در این روش هیچگونه زخمی بر روی پوست ایجاد نمی‌ شود و افراد با هیچگونه خونریزی نیز مواجه نمی‌ شوند. همچنین نیاز به بخیه در این روش نیست‌. در این روش با حداقل‌ ترین تهاجم می‌ توان بهترین کاشت را انجام داد.

پاسخ به این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت؟
مراحل کاشت ریش

مراحل کاشت ریش

در نظر داشته باشید بعضی از افراد با این پرسش که آیا می‌ شود ریش کاشت مواجه می‌‌ شوند. این افراد باید به دنبال پاسخ پرسش خود رفته تا بتوانند تمام ابهامات را برطرف کنند. به این صورت می‌ توانند بدون نگرانی اقدام به عمل جراحی کرده و مشکل خود را از بین ببرند. کاشت ریش صورت دارای مراحل خاصی می‌ باشد که پزشک با طی کردن این مراحل می‌ تواند نتیجه ای بسیار عالی را رقم بزند. در ابتدا فرد متقاضی باید با پزشک مربوطه یک جلسه مشاوره داشته باشد و انتظارات خود را کامل بیان کند.

پزشک باید در این جلسه تمام عوامل و موارد مربوط به عمل جراحی را شرح دهد و یک دید کلی نسبت به نتیجه کار به بیمار بدهد. در صورت رضایت فرد مراحل مربوط به انجام عمل جراحی طی می‌ شوند. پزشک باید با بی‌ حسی موضعی محل مورد نظر را بی‌ حس نماید. همچنین با انتخاب بانک موی مناسب گرافت های مویی را با توجه به نحوه انجام این کار استخراج نماید. پزشک می‌ تواند با توجه به نیاز بیمار و همچنین بررسی و معاینه او یک روش بسیار عالی برای کاشت ریش صورت را پیشنهاد دهد.

جمع بندی

آیا می‌ شود ریش کاشت یک سوال همه گیر شده است. امروزه استفاده از ابزار هایی برای برداشت فولیکول‌ های مو سبب می‌ شود تا پزشک با کمترین درد و خونریزی بتواند این روش را انجام دهد. مرحله بعدی ایجاد برش بر روی صورت می‌ باشد تا افراد بتوانند این فولیکول‌ ها را با زاویه مناسب در برش‌ های ایجاد شده قرار دهند. دوره نقاهت نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌ باشد. فرد در این دوره باید بتواند تمام دستورالعمل‌ های پزشک را رعایت کند تا نتیجه ای بسیار عالی رقم بخورد. ممکن است در این دوران افراد با پوسته های شدید در اطراف ریش‌‌های کاشته شده در صورت خود مواجه شوند. این مورد یک امر طبیعی می‌ باشد. تنها کافیست افراد به محل کاشت ریش‌ ها دست نزنند تا خود به خود زخم ها بهبود پیدا کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا