میهن کاشت

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟ بررسی روش های مختلف

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که کدام روش کاشت ابرو بهتر است. ما در این مطلب می‌ خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم تا شما اگر قصد انجام این کار را دارید بتوانید یک روش بسیار عالی انتخاب کرده و نتیجه ای بسیار شگفت انگیز را به دست آورید. در نظر داشته باشید مویی که در قسمت ابرو کاشته می‌ شود از نقاط مختلف بدن گرفته شده و دارای ضخامت های مختلفی می‌ باشد. پزشک باید با مهارت بسیار بالا بانک مویی را از بدن فرد انتخاب کند که بیشترین شباهت را به مو های ابروی او دارد. به این صورت افراد می‌ توانند ظاهر ابرو های خود را بهبود بخشیده و شکل کلی آن ها را تغییر دهند.

به طور کلی دو نوع کاشت ابرو داریم. پزشک با توجه به تشخیص و صلاحدید خود یکی از این روش‌ های‌ کاشت را استفاده می‌ کند. روش اول استخراج و یا برداشت واحد فولیکولی (FUE) است. روش دوم پیوند واحد فولیکولی (FUT) می باشد. البته فاکتور های بسیار متنوعی وجود دارند که پزشک با توجه به این فاکتور ها یکی از این دو روش را برای فرد متقاضی انتخاب می‌ کند.

بررسی کامل روش های کاشت ابرو

قبل از اینکه به این پرسش که کدام روش کاشت ابرو بهتر است پاسخ دهیم بهتر است در رابطه با این دو روش کاشت ابرو اطلاعات کامل‌ تری را به شما ارائه دهیم تا بهتر و بیشتر با این روش ها آشنایی پیدا کنید.

  • استخراج واحد فولیکولی (FUE) : در این روش با استفاده از یک دستگاه مخصوص یا پانچ از محل مورد نظر مو برداشته می‌ شود. بعد از این مرحله مو برداشته شده را به قسمت ابرو پیوند می‌ زنند. این روش دارای دوره ریکاوری راحتی می‌ باشد. همچنین احتمال ماندن جای زخم نیز در این روش بسیار کم است.
  • پیوند واحد فولیکولی (FUT): در این قسمت معمولا مو های پشت سر بریده می‌ شوند. سپس مولکول‌ های مو در قسمت ابرو قرار می‌ گیرند. این روش نسبت به روش قبلی از سرعت بیشتری برخوردار می‌ باشد. البته در نظر داشته باشید که در این روش دوره ریکاوری طولانی‌ تر است و یک زخم ناشی از برداشت مو در قسمت بانک مو باقی می‌ ماند. توجه کنید که انتخاب بین این دو روش با توجه به خواست و نیاز بیمار و تشخیص و صلاحدید پزشک معالج می‌ باشد. پزشک باید بتواند با توجه به شرایط بیمار یکی از این دو روش را انتخاب کرده و برای فرد متقاضی انجام دهد تا بتواند نتیجه ای بسیار عالی را به وجود آورد.

تفاوت بین دو روش کاشت ابرو

تفاوت عمده، نحوه استخراج مو بین این دو روش می‌ باشد. در روش FUT پزشک برای استخراج، مو را از پشت سر فرد برمی‌ دارد. این کار می‌ تواند سبب ایجاد یک زخم به صورت خطی شود. در حالی که در FUE تنها زخم‌ های بسیار کوچک باقی می‌ مانند. این زخم ها بیشتر شبیه نقاط بسیار ریز هستند و در بعضی مواقع قابل دیدن نمی‌ باشند. همچنین عمده تفاوت دیگر این دو روش مدت زمان انجام آن می‌ باشد. انجام  روش FUT نسبت به FUE از زمان کمتری برخوردار است. البته این موضوع نیز به عواملی مانند مقدار موی مورد نیاز فرد بستگی دارد.

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

در نظر داشته باشید نمی‌ توان به این پرسش که کدام روش کاشت ابرو بهتر است یک پاسخ دقیق داد. انتخاب بین این دو روش به فاکتور ها و عوامل بسیار مختلف بستگی دارد. هر کدام از این فاکتور ها و عوامل می‌ توانند یک روش را برای فرد بیمار مناسب‌ تر کنند. در جلسه مشاوره قبل از عمل افراد با پزشک خود در رابطه با نحوه کاشت ابرو صحبت می‌ کنند. در نظر داشته باشید روش FUT بیشتر برای کسانی مناسب است که مو های ابروی آن ها بسیار کم پشت است و نیاز به دریافت گرافت های بسیار بالایی دارند. در این روش معمولاً پزشک مولکول‌ های مویی بسیار زیادی را برای کاشت ابرو استخراج می‌ کند.

روش FUE نیز برای افرادی مناسب است که به تعداد کمی گرافت مویی برای پیوند نیاز دارند. افرادی که می‌ خواهند بعد از یک دوره ریکاوری کوتاه مدت سریعا به حالت عادی برگردند بهتر است از این روش استفاده کنند. این روش نسبت به روش قبلی برای این افراد مناسب تر می‌ باشد زیرا این روش نسبت به روش قبلی کم تهاجم تر است و از دوره ریکاوری کوتاه‌ تری برخوردار می‌ باشد. همچنین جزو روش‌ های سریع به حساب می آید. شما در جلسه پیش از مشاوره می‌ توانید با پزشک خود صحبت کرده و با توجه به نیاز و خواسته خود یک روش بسیار مناسب را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط  خطرات کاشت ابرو چیست؟ (6 خطر کاشت ابرو)

مراحل کاشت ابرو

با توجه به مطالب بالا، نمی‌ توان به این پرسش که کدام روش کاشت ابرو بهتر است پاسخ دقیق و مناسب داد. پاسخ به این پرسش به فاکتور های بسیار مختلف بستگی دارد. پزشک باید این فاکتور ها و عوامل را بررسی کند و بتواند یک پاسخ قطعی در این زمینه ارائه دهد.‌ در بعضی مواقع ممکن است یک روش برای یک کیس بسیار عالی تلقی شود و برای فرد دیگر روشی مناسب محسوب نگردد. شرایط بیمار تعیین کننده این موضوع است که کدام روش برای کاشت ابرو متقاضی مناسب می‌ باشد. به طور کلی کاشت ابرو دارای ۴ مرحله است. مرحله اول مشاوره و برنامه‌‌ ریزی می‌ باشد. افراد در جلسه پیش از جراحی با پزشک خود این مرحله را سپری می‌ کنند.

مرحله بعدی استخراج گرافت ها از بانک مو است و مرحله سوم پیوند این گرافت ها در محل مورد نظر می‌ باشد. مرحله چهارم مراقبت‌ های بعد از عمل و ریکاوری است که جزو مراحل بسیار مهم به حساب می‌ آید. فرد بیمار باید مراقبت‌ های لازم بعد از جراحی را در این مرحله انجام داده و بسیار بر آن ها دقت کند تا بتواند یک نتیجه بسیار عالی رقم بزند. پزشک تنها یک فاکتور از چند فاکتور بسیار مهم و تاثیرگذار بر روی نتیجه نهایی کار می‌ باشد. یکی از مهم ترین فاکتور های دیگر مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو است. فرد بیمار باید تمام مراقبت‌ ها را با دقت و مهارت بالایی انجام دهد تا بتواند یک نتیجه بسیار عالی رقم بزند.

بررسی روش SUT

در نظر داشته باشید که این روش مانند روش FUE می‌ باشد. این دو روش شباهت‌ های بسیار زیادی به هم دارند. در این روش از ابزار ها و وسایل بسیار پیشرفته استفاده می‌ شود. در تمام مراحل کاشت ابرو پزشک می‌ تواند از این ابزار ها برای آماده سازی، کاشت فولیکول‌ ها و برداشت آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده کند.

مزایای این روش بسیار زیاد می‌ باشد. به عنوان مثال نتیجه آن کاملاً طبیعی و زیبا می‌ شود. همچنین این روش جزو روش‌ های بدون درد و خونریزی و بخیه می‌ باشد که فرد بیمار به راحتی می‌ تواند دوره ریکاوری آن را سپری کند. فرد بیمار نیازی به تراشیدن مو و کوتاهی مو های سر خود ندارد‌. می‌ توان گفت این روش هیچگونه مشکل و یا عوارضی ندارد و توانسته است تمام معایب دو روش قبلی را نیز برطرف کند. همچنین نسبت به دو روش قبلی جدید تر و به روز تر می‌ باشد. ابزار های بسیار پیشرفته‌ ای که در این روش استفاده می‌ شود توانسته است کار پزشکان را راحت‌ تر کند.

جمع بندی

افرادی که قصد کاشت ابرو را دارند همواره برای این پرسش خود که کدام روش کاشت ابرو بهتر است به دنبال پاسخ می باشند. به این صورت می‌ توانند یک روش بسیار عالی برای کاشت ابروی خود انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که به وجود آمدن تورم و کبودی در اطراف چشم بعد از کاشت ابرو بسیار طبیعی می‌ باشد. معمولاً بعد از چند روز این اثرات از بین می‌ روند. بعد از کاشتن ابرو مو ها اصطلاحاً تا ۴ هفته به خواب رفته و بعد از آن شروع به ریزش می‌ کنند. افراد پس از کاشت ابرو می‌ توانند ۶ ماه بعد تا ۶۰ درصد نتیجه کار را مشاهده کنند. معمولاً نتیجه کامل کاشت ابرو ۱۲ ماه بعد از آن قابل مشاهده است. البته انتخاب پزشک متخصص که دارای مهارت بسیار بالایی می‌ باشد می‌ تواند به شما در رسیدن به نتیجه بسیار عالی کمک کند.

امید است با این مطالب توانسته باشید اطلاعات مفیدی در زمینه کاشت ابرو و روش های آن به دست آورده و در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا